SEO копірайтинг або пошукова оптимізація – це певна техніка створення і редагування текстів для web-сайтів таким чином, щоб по-перше користувач міг легко прочитати і зрозуміти текст, і по-друге, щоб при цьому текст містив необхідні для просування в пошукових системах ключові слова в потрібних місцях і в необхідних пропорціях. Основним завданням SEO копірайтингу є підвищення рейтингу сайту в результатах видачі пошукових машинах при здійсненні пошуку за цільовим ключовим запитам.

Крім роботи з видимим на web сторінці текстом, SEO копірайтинг також передбачає оптимізацію інших елементів web-сторінки, з метою включення ключових слів. До цих елементів відносяться: назва сторінки, метатэги description і keywords, заголовків у тексті, підписи до картинками і сам змінний текст.

Перевага SEO копірайтингу можна пояснити тим, оскільки більшість поисковх машин при ранжируванні результатів пошуку віддають перевагу сайтам містить реальний контент, а не додатковим сторінок (які часто називають doorway сторінки – тобто спеціальними сторінками для пошукових роботів, які створюються з єдиною метою – досягти високого рейтингу. Таким чином, пошукові машини не можуть вважати невідповідними сторінки, оптимізовані за допомогою копірайтингу, а значить і рейтинг цих сторінок буде не нижче, як якщо б застосовувалися інші способи web-оптимізації.

Професіонали методів SEO копірайтингу рекомендують розміщувати близько 250 видимих слів на сторінці, причому один або щонайбільше два цільових пошукових слова повинні бути спеціальним чином стратегічно розташовані в тексті та інші елементи сторінки.

Переваги SEO копірайтингу

Точно можна сказати, що SEO копірайтинг демонструє найкращі результати з просування web-сайтів в пошукових машинах. За допомогою цього методу можна досягти високих позицій у більшості пошукових систем за великої кількості ключових слів, хоча при цьому ні одна сторінка сайту не буде мати однаково хороші позиції у всіх пошукових машинах.

Деякі професіонали від SEO копірайтингу стверджують, що застосування цього методу дозволяє зберегти выскокие позиції сайту в результатах видачі, навіть при регулряной зміні механізмів ранжирування пошукових систем. У той час як інші методи оптимізації дають менш стабільні результати. Це не може бути правдою. Якщо 12 сторінок займають перші 10 позицій в результатах пошуку, причому одні отримали такий високий рейтинг завдяки SEO копірайтингу, а інші – завдяки використанню інших методів web-оптимізації, всі ці сайти знаходяться на перших позиціях результатів пошуку тільки з-за того, що вони відповідають критеріям відбору (алгоритмами) пошукових машин. Якщо змінюються критерії, то і рівень відповідності теж зміниться. Ці відповідності можуть збігатися з критеріями пошукового сервера, а можуть і відрізнятися від них. І той факт, що показники сторінки в результатах пошуку поліпшились або погіршилися, залежить від того, як були змінені критерії пошукового сервера. І це всього лише справа випадку, не залежне від того, чи був використаний SEO копірайтинг.

Недоліки SEO копірайтингу

• Конкурентноздатність запитів
Цей метод у більшості випадків працює тільки для тих пошукових запитів, які не є високо конкурентноздатними, тобто такими пошуковими словами, які використовуються великою кількістю людей для покращення рейтингу сайту. Найбільш конкурентоспроможними є запити за темами казино, секс, страхування, здоров’я, бронювання готелів. Занадто велика кількість людей борються за високі показники за такими словами, що призводить до необхідності використовувати більш ефективні методи просування.

• Можливість застосування
Не всі веб-сайти підходять для SEO копірайтингу. Багато сторінок просто не містять достатній обсяг тексту, а його збільшення може зіпсувати дизайн або характер сайту. До того ж, творці сайтів, що містять достатній обсяг тексту, не хочуть, щоб їх примушували міняти текст на сторінках лише заради web-оптимізації.

• Вартість. Обмеження кількості целвых пошукових запитів
SEO копірайтинг – це процес, що забирає багато часу. Праця професійних SEO копірайтерів коштує дорого, а значить, вартість кожної сторінки досить висока. Так як одна сторінка може містити тільки один або два пошукових слова, то потрібно зміна великого числа сторінок з метою використання всіх необхідних пошукових слів.

• Прихильність до оптимізатора
Що відбувається, якщо власник сайту вирішує змінити текст на сторінці, над якою вже попрацював професійний SEO-копірайтер? Цього не можна зробити без шкоди досить дорогої роботі з web-оптимізації, що спричинить зниження рейтингу. Виходом може бути тільки повторне звернення до даного оптимізатору, щоб після внесення змін він знову виконав необхідну роботу.

• Зміни в результатах видачі
Якщо сторінка була успішно оптимізована за допомогою SEO копірайтингу і перебуває у першій десятці результатів пошуку з використанням цільових запитів, тоді оптимізація варта витрачених на неї коштів. Але що відбувається, якщо хто-небудь інший вирішує оптимізувати сторінку іншого сайту з використанням того ж самого пошукового запиту? Якщо ця оптимізація виявиться успішною і сторінка потрапить у першу десятку результатів пошуку, то сторінка під номером 10 стане сторінкою під номером 11 і буде перебувати вже на 2й сторінці результатів пошуку. Припустимо іншої web-сайт зробить теж саме, а потім ще один і ще один. Рано чи пізно, вдало оптимізована сторінка зникне з 1й сторінки результатів пошуку. Як тільки люди вирішать оптимізувати свої сторінки з використанням певного пошукового слова, сторінки, що знаходяться у першій десятці результатів пошуку, будуть втрачати свої позиції. І що тоді? Якщо втрачають свої показники сторінки були професійно оптимізовані з використанням копірайтингу, то цей метод їм вже не допоможе, а якщо його й можна застосувати, то в цьому випадку повинен бути перероблений весь дорогий процес копірайтингу. Додати нові пошукові запити в текст сторінки – не значить просто розмістити їх в тексті, адже він повинен бути зрозумілим і привабливим для відвідувача сайту. І знову власник сайту просто «прив’язаний» до оптимізатора.

Висновок

SEO копірайтинг Вам підходить, якщо:

* пошукових запитів для обробки трохи
* пошукові слова володіють низьким або середнім рівнем конкурентоспроможності
* гроші не є проблемою, чи це Ваш власний сайт
* Ви не проти того, що текст на сторінках буде неизменяем (якщо вартість має значення)

В іншому випадку, необхідно використовувати інші методи просування і пошукової оптимізації ключових слів і сторінок сайту для яких не підходить метод SEO копірайтингу.

Примітка:
Конкурентоспроможні ключові запити – це не ті запити, що результати пошуку по яких містять мільйони сторінок. Це ті слова, при використанні яких люди змагаються на отримання кращого рейтингу в результатах пошуку. Між ними є велика різниця.

Консультації з копірайтингу

Ця стаття присвячена SEO копірайтингу, а не пошукової оптимізації в целовм. Пошукова оптимізація – це комплекс спеціальних методів, спрямованих на поліпшення відвідуваності web-сайту. Тим з нас, хто не вміє їх застосовувати, доведеться складно. Можна просто заручитися підтримкою кращих у цій справі. Консультація по копірайтингу – це найкраще з того, що є в мережі, і я нагальну рекомендую Вам її прочитати.

SEO копірайтинг і пошукова оптимізація не завжди вдало поєднуються, але варто спробувати як можна краще їх об’єднати. У підсумку, SEO копірайтинг допоможе привернути увагу користувачів до web-сайту, але якщо сам сайт не може продати себе або свою продукцію споживачам, то в залученні користувачів немає сенсу.

Примітка редактора до статті Філа Крэвена: У даній статті під SEO-копірайтингом мається на увазі метод пошукової оптимізації, що стосується в першу чергу створення відповідних текстів, а не жонглювання існуючим текстом для досягнення кращих результатів.