Оффер – основа все всіх продажів, спеціальна пропозиція обмежена часовими рамками, від якого клієнти не здатні відмовитися. Грамотно складений оффер здатний створити диво, якщо потрібно вивести на ринок новий бренд, товар або послугу.

Для залучення цільової аудиторії багато компаній на перших порах готові попрацювати собі в збиток. Яскравим прикладом такого рекламного ходу є акція магазину мобільних телефонів, пропонує покупцям обміняти старе обладнання на нове зі знижкою 5-10%:

Що таке оффер?

Оффер має наступні параметри:

 • Назва;
 • Категорію;
 • Виплати (залежить від складності ліда, іншими словами – чим складніше лід, тим вища оплата за наданий оффер);
 • Суть ліда (завдання), тобто, що пропонується зробити (підписатися, зареєструватися, купити товар, замовити послугу тощо);
 • Посилання ліда, яку необхідно прорекламувати на своєму сайті (партнерська посилання);
 • Країну просування (локація конвертації трафіку);
 • Способи просування. Рекламодавець вказує джерела трафіку. У разі порушення цієї вимоги можна залишитися без виплат;
 • Креативний підхід до вибору та використання візуальних засобів просування оффера (картинок, банерів);
 • Підтвердження на просування. Деякі офферы потребують дозволу на просування з боку рекламодавця:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Як вибирати оффер?

Підходів до вибору офферов може бути кілька: спочатку можна підібрати сам оффер (товар або партнерську програму), а потім визначити цільову аудиторію і джерело трафіку або спочатку визначитися з джерелом, а лише потім підбирати оффер. Для новачків більш прийнятним є перший варіант, так як другий вимагає наявності певного досвіду роботи з різними джерелами трафіку.

Вибір оффера повинен враховувати складність його виконання. Приміром, є прості вимоги, такі як реєстрація в грі, введення адреси електронної пошти, подача заявки на участь і т. д., а є завдання, рішення яких зажадає декількох кроків (наприклад, якщо це ігрові офферы, що вимагають не тільки реєстрації, але і досягнення певного рівня, не просто подачі заявки, а і покупки товару/послуги, оформлення заявки на кредит з наступною його видачею і т. п.

У першому варіанті оплата нараховується відразу після виконання необхідного дії, а в другому — потрібно почекати, поки будуть виконані всі вимоги, але при цьому ваша винагорода виявиться значно вище, ніж в першому випадку:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Товарні офферы – те, з чого слід почати новачкам. Пов’язано це з тим, що процес покупки в останні роки істотно спростився: відвідувач залишає у формі замовлення номер телефону, і фахівець в телефонній розмові уточнює всі необхідні дані. Покупцеві не потрібно витрачати свій час на детальне заповнення форми й оплачувати дзвінок — це дуже зручно.

При виборі оффера особливу увагу слід звернути на вартість ліда (розміру оплати за вчинене діяння). Вартість ліда може варіювати в широкому діапазоні – 5-50 000 рублів і вище. Товарні партнерки пропонують виплати з одного ліда в середньому 5-10 доларів. Більш високі відрахування обіцяють фінансові офферы (кредити, позики, інші банківські послуги).

Для кожного оффера потрібно різний трафік. Наприклад, для розважальних ресурсів він найдешевший, бо розрахований на аудиторію у віці до 25 років. Для банків та інтернет-магазинів потрібно більш платоспроможний та якісний трафік, що припускає аудиторію віком від 25 років.

Деякі проблеми можуть виникати із-за того, що не всі офферы можна рекламувати де завгодно. Приміром, у таргете vk можна рекламувати онлайн ігри, а таргете мэйле це заборонено. При цьому набір інструментів таргетованої реклами ВКонтакте, таких як розширена географія, демографія, інтереси, робота і освіта, дозволяє максимально потрапити в цільову аудиторію.

У таргете в мэйле присутні такі інструменти, як стать, вік, ретаргетінг (історія відвідування сайту клієнта), членство в групі, тип операційної системи і виробник пристрою (для планшетів і телефонів) і т. д.

Для більш досвідчених веб-майстрів з гідним бюджетом відкриті тизерну мережі:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Для чого потрібен оффер?

З його допомогою можна:

 • Залучити цільову аудиторію;
 • Утримати постійних клієнтів;
 • Підвищити рівень продажів;
 • Сформувати імідж чесного і щедрого гравця на ринку;
 • Позбутися залежалих товарів і т. д.:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Різновиди оффера

 • На послуги. Пропозиція має бути орієнтоване на того, для кого створено. Якщо звичайного працівника хвилює просування по службі, власника компанії більше турбує збільшення прибутку. Сильний оффер повинен враховувати тип аудиторії і цінності, які для неї важливі;
 • Запрошення на роботу. Робота – це частково комерційну пропозицію. Пропонуючи людині роботу, слід врахувати його інтереси. Одних претендентів хвилюють нові зв’язку, інших — кар’єрне зростання, третє – прибуток. Працює оффер і тоді, коли ви шукайте роботу. Розуміючи всі нюанси правильного пропозиції для роботодавця, ви зможете отримати високооплачувану посаду;
 • Оффер на товари. Для кожного товару потрібен свій оффер. Він повинен показувати потенційному клієнтові ту вигоду, яку він отримає, купивши товар саме у вас. Краще, якщо ця вигода буде матеріальною, і оффер зможе відобразити прибуток, яку отримає людина, що вирішила стати вашим клієнтом:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Мобільні офферы

Використовуючи в роботі мобільні офферы, слід враховувати кілька моментів:

 • Не варто лити арбітражний трафік на Android оффер з низькою оплатою. Непогано показують себе такі офферы як Apus Launcher, якщо «покрутити» їх у групах. Великий обсяг, низька ціна ліда і широкий геотаргетинг дозволяють досягти необхідного результату;
 • Тестувати оффер краще на iOS. Пояснюється цей факт тим, що Android присутній на пристроях з різними технічними можливостями, а для того, щоб визначити цільову аудиторію, потрібно не тільки вказати версію операційної системи, але і добре розбиратися в мобільних пристроях, відсікаючи дешеві телефони і планшети, які навряд чи покажуть хорошу конверсію.

Пристрої, що працюють на базі операційної системи iOS достатньо функціональні, щоб підтримувати різні додатки. При цьому від вас потрібно вміти розрізняти версії iOS і не плутати iPad і iPhone. Крім того, за деякими даними аудиторія, яка використовує iOS – пристрої, показує більш високу конверсію на додатках.

Під час тестування варто вибирати ті мобільні офферы під які можна налаштувати цільову аудиторію. Крім того рекомендується використовувати різні формати під одну і ту ж ЦА і аналізуючи результати, вибирати найкращий:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Банківські і фінансові офферы

Банківські офферы дозволять використовувати систему в ролі ефективного інструменту для отримання прибутку. Об’єднуючи різні офферы на одній сторінці (Landing Page), можна перенаправляти на неї трафік, не використовуючи для кожного оффера окремі лэндинги.

При цьому ви маєте можливість вибирати ті банки, яким більше довіряєте, складати заявки відразу для декількох установ, розподіляти трафік геотаргентингу.

Розміщуючи сторінку на своєму ресурсі, ви можете встановлювати умови та стилі, які відповідають дизайну сайту.

Для підключення банківської системи вам буде потрібно створити запит в техпідтримку про включення API і підключити оффер до свого джерела.

Фінансові офферы чудово показують себе на порталах та блогах відповідної тематики. Публікуючи корисну інформацію про кредити, ринку Forex, а також бізнес-ідеї, варіанти заробітку, ви зможете залучити величезну кількість відвідувачів:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

CPA офферы

CPA мережі – досить активно розвивається сегмент бізнесу в інтернеті. Основна відмінність CPA від звичайних партнерок полягає в тому, що тут платять за дію. CPA мережі об’єднують величезна кількість рекламодавців і пропозицій, за які вони готові платити. Рекламуючи CPA офферы на своїх ресурсах через тизерну і контекстну рекламу, ви зможете отримати солідний прибуток.

Перелік найбільш популярних CPA мереж:

 • Lead-RCPA сервіс з широким функціоналом для різних видів трафіку;
 • Admitad – самий великий пул ексклюзивних офферов, понад 500 партнерських програм і близько 4 000 000 відвідувачів, щодня переходять з сайтів вебмайстрів;
 • ActionPay— ефективний інструмент залучення цільової аудиторії, використовуючи який ви платите тільки за дії на своєму сайті;
 • LeadGid — висока якість трафіку, концентрація на фінансах, ефективний набір інструментів, допомога при старті:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Як працювати з офферами?

Грамотний підбір оффера здатний зробити вашу пропозицію по товару/послуги в кілька разів популярнішим, ніж у конкурентів. Розглянемо, як побудувати оффер для такої послуги як копірайтинг.

Приклад:
Вартість статті варіюється в широкому діапазоні. Хтось готовий продати текст за 5 доларів, а хтось- за 100. Причому текст може містити однакову кількість знаків, але вартість буде залежати від унікальності статті та грамотності оффера.

Стаття, яка є масовою, не несе великої цінності ні для покупця, ні для аудиторії, тому продається дешевше. Авторський унікальний текст дасть високий результат, тому буде продаватися дорожче. Унікальні статті дозволяють рекламувати товари/послуги ефективніше.

Для створення сильного оффера в цьому випадку слід вказати покупцю на цінність, яку дає авторський текст. Приміром, пропонуючи послуги копірайтера, потрібно акцентувати увагу на те, що завдяки вашим статтям роботодавець зможе підвищити відвідуваність сайту, підняти продажу:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Перед тим як працювати з офферами, слід знати, що на час його дії вартість товару чи послуги має знижуватися. Оффер слід протестувати кілька разів, навіть тоді, коли добре відома цільова аудиторія. Результати тестування можуть бути несподіваними, і щоб пропозиція спрацювало, можливо, слід змінити «приманку».

Оффер потрібно підсилювати. Наприклад, пропонувати не тільки знижку, але і обмежувати акцію щодо часу або кількості товару, використовувати бонуси, безкоштовну доставку, гарантії і т. д.

Купівля офферов – як, навіщо і чому?

Офферами ще називають людей, які за винагороду вступають у групи в соціальних мережах і/або виробляють там цільові дії (коментують, роблять репости, лайкають і т. д.) Зараз вони повністю замінили ботів у ВКонтакте. З їх допомогою можна швидко збільшити кількість передплатників.

Сьогодні з’явилося багато бірж, на яких можна придбати офферы навіть з географії, статтю і віком. Вартість 1000 таких користувачів в середньому становить 7-25 євро. Однак, незважаючи на те, що метод швидкий, легальний («живі» користувачі) і дешевий, в цілому залучається абсолютно даремна аудиторія. Офферы можуть частково допомогти виходу в ТОП, однак, якщо у вас комерційне співтовариство, то товар або послугу вони не замовлять:

Що таке оффер, і які завдання вона вирішує?

Треба розуміти, що немає конкретної вартості «білого» просування, можна знайти передплатника за 1-2 рубля. Однак для старту нового співтовариства офферы цілком підходять.