DMOZ — найбільший всесвітньо відомий каталог посилань на сайти, має ручну модерацію. Його можна розглядати як якусь окрему систему, яка дотримується власних певних правил і має особистої впорядкованою структурою. Відповідно туди приймаються тільки кращі портали і блогери:

Відбір сайтів тут здійснюється спеціальними редакторами, а доступність каталогу dmoz дозволяє користувачам запросто стати його співробітниками.

Вебмастер, якого ресурсу, пощастило потрапити в dmoz, одержує на додаток до всього величезна безліч посилань з каталогів, що використовують базу dmoz. У таких каталогах містяться посилання на мільйони унікальних ресурсів з якісною інформацією.

Переваги розміщення сайту в каталозі DMOZ

 • позитивно позначається на трафіку сайту і його параметрах;
 • розміщення сайту в цьому каталозі впливає на вартість посилань з сайту, що можна застосувати для збільшення потоку відвідувачів;
 • каталог dmoz активно залучає багато авторитетні ресурси, тобто розміщення в ньому власного сайту дає надію на велику кількість посилань від близьких по тематиці сайтів;
 • посилання з цього каталогу є гарантом довірчих відносин з Яндексом або Google, відповідно сайтів, що потрапили в DMOZ не страшні злісні фільтри пошукових систем;
 • сайту відразу присвоюється звання надійного інтернет-ресурсу;
 • показники ТІЦ та Page Rank відразу збільшуються, що може стати істотним пунктом у розвитку вашого ресурсу.

Як додати сайт в dmoz?

Що таке DMOZ і як додати туди сайт?

Якщо вас хвилює питання про те, як потрапити в dmoz каталог, то для початку потрібно переконатися, що ваш сайт цього варто. Як мінімум, він повинен бути наповнений корисним матеріалом, мати прийнятний дизайн і бути доопрацьованим.

Якщо все так і є, то детально вивчаємо найбільш відповідну категорію і натискаємо «Запропонувати URL». Потім знайомимося з вимогами до опису і слідуємо інструкції.

Приблизно через 14 днів необхідно упевнитися в присутності сайту в DMOZ.

Якщо ж ваш ресурс в каталозі відсутній, то слід написати листа одному з редакторів потрібної категорії і делікатно поцікавитися, чому так сталося. Уточнивши причину відмови, виправляємо свої недоліки і просимо провести розгляд заявки повторно:

Що таке DMOZ і як додати туди сайт?

У тому випадку, якщо ваша реєстрація в каталозі dmoz все-таки відбулася, то можете себе привітати, якщо ж ні, то приступаємо до повторного спілкування з редактором.

Після проходження процедури реєстрації і розміщення ресурсу в каталозі dmoz, видається зворотна відкрита посилання для подальшої індексації пошуковими системами.

Кілька простих порад як потрапити в dmoz

 • Не пишіть заголовними буквами кожне слово;
 • Переконайтеся в тому, що опис точно передає відвідувачеві інформацію про вашому сайті;
 • Уникайте частих знаків оклику і явної реклами свого сайту, як найкращого;
 • Намагайтеся подавати інформацію від третьої особи;
 • Перевірте свій опис на предмет граматичних і лексичних помилок;
 • Не робіть опис занадто довгим. Постарайтеся обмежитися максимум п’ятнадцятьма словами:
 • Що таке DMOZ і як додати туди сайт?

  Іноді все-таки трапляється так, що дійсно якісно виконаний та корисний сайт відхиляється редакторами (модератори) каталогу DMOZ із-за невдалої навігації або непривабливий дизайн.

  В даному випадку рекомендується замовити аудит ресурсу у досвідчених фахівців, які проведуть детальний аналіз, знайдуть і виправлять всі недоліки та помилки, а також поліпшать його юзабіліті.

  Удачі Вам!