Ви коли-небудь замислювалися над тим, що бачать пошукові системи при індексації сайту? Чи знаєте ви, що пошуковик не розрізняє дизайн сайту і графіку — бачить лише html-код, «скелет» сайту?

Чи розумієте ви, що володіння цією інформацією може зіграти позитивну роль в оптимізації сайту, його становище в результатах пошуку?

Важливо пам’ятати: пошукові системи люблять простоту. Чим простіше сайт, тим легше пошуковій системі його зрозуміти. Погляньте на сторінку, яку я недавно зробила на сайті Search Engine Workshops. http://www.searchengineworkshops.com/articles/search-engine-seminars.html

Вона досить проста і зрозуміла. Я не задумував її як головну сторінку сайту, але оптимізував спеціально під ключовий запит «search engine seminars».

Зверніть увагу на код цієї сторінки. Найголовніше — верхня її частина. Пошукові системи в більшій мірі надають вага словами і фразами, розміщеним у верхній частині сторінки.

Те, що включено в має особливе значення для пошукових систем. Ось, що знаходиться в елементах
search engine seminars—are you ready to have a successful Website?

Тут розташовані три тега title, keyword, description. Важливе значення має title — пошукові системи розглядають його як один з основних тегів сторінки. Він завжди повинен бути вище тегів keyword, description.

Зверніть увагу, що в title і keyword фраза «search engine seminars» знаходиться спочатку тексту. В description ця фраза ближче до початку тексту.

Іншими словами, важливо, де ви розмістите ключові фрази в тегах і основному тексті. Якщо ключові фрази будуть ближче до початку тексту, то підвищується ймовірність входження сторінки в перші результати пошуку.

Є ще одна причина, по якій title — значущий елемент. Title практично завжди з’являється в якості опису сайту в результатах пошуку. В залежності від пошукової системи опис також може виводитися як опис сайту. Тому при наповненні цих тегів пам’ятайте про двох принципах: включайте ключові фрази ближче до початку тексту в title і description, а сам текст робіть хто кличе до дії.

Наприклад, уявімо, що ваш сайт знаходиться на 10 місці в результатах пошуку за будь-яким запитом. Якщо сайтах, що знаходяться вище недостатньо продумані title і description, користувач, що дав запит, можливо пройде повз тих 9 сайтів, і перейде на ваш.

Тепер знову повернемося до розгляду коду сторінки. Поглянемо на цей тег, розташований трохи нижче тега .

Це графічний елемент, точніше, логотип сайту Search Engine Workshops, що знаходиться в самому верху екрана. Зверніть увагу, пошукові системи не бачать сам малюнок. Вони бачать лише ім’я файлу banner3.jpg і ALT-текст в описі логотипу. Також, вони бачать розміри (ширину і висоту) малюнка. Пошукові системи не бачить напис «Search Engine Workshops».

Далі, зверніть увагу на тег прямо під малюнком:

Search Engine Seminars

— це заголовок, дуже важливий елемент сторінки. Постарайтеся включити заголовок якомога вище в коді сторінки, і обов’язково використовуйте ключові слова в тексті. На самій сторінці ви бачите напис «Search Engine Seminars» прямо під логотипом? Це і є загловок.

Далі, йде код:

Is your Web site achieving the success that . . .

Звідси починається зміст сторінки. Погляньте на саму сторінку, і прямо під заголовком побачите текст «Is your Web site achieving the success that…». Зверніть увагу, ключову фразу (search engine seminars) я згадав у першому параграфі.

Іншими словами, з усіма цими тегами і згадками ключових фраз в змісті ми даємо зрозуміти пошуковій системі, що на нашій сторінці йдеться про «search engine seminars».

Отже, подивіться html-код сторінок вашого сайту. Що розташоване ? Містять title і description актуальні ключові фрази? Текст description й title складений з урахуванням того, що його бачать користувачі пошукових систем? Кожна сторінка сайту повинна мати свій текст в description і title, кожен текст в цих тегах додлжен бути продуманий і складений з урахуванням тематики основного тексту сторінки, іншими словами — оптимізовано під конкретний ключовий запит.

Скільки графічних елементів знаходиться в коді сторінки перед самим текстом? Якщо графіки досить багато (меню навігації, кнопки), то пошукова система врахує в першу чергу складу тексту в графічних елементах сторінки перед тим, як дійде до основного тексту.

Містить сторінка код Javascript або йому подібний, отодвигающий зміст основного тексту вглиб коду сторінки? Це, можливо, погано позначиться на ранжируванні сторінок в результатах пошуку.

Включаєте ви ключові фрази в заголовки сторінок? Присутні ключові фрази у першому абзаці тексту? Повторюється ключова фраза на цій же сторінці далі?

Подивіться знову на мою сторінку. Ключова фраза «search engine seminars» використовується в якості декількох посилань на інші сторінки. Вставляєте ви ключові фрази в текст посилань? Якщо ні, обов’язково робіть.

Опрацюйте таким чином весь сайт, застосовуючи дані правила до кожної сторінки.

Всіляко намагаючись згадати важливі ключові фрази в тексті сторінки, особливо на її початку, ви зробите важливий крок у просуванні сайту.

Підсумуємо: Досягнення сайтом високих позицій в пошукових системах, як зазначила Робін Ноблс (Robin Nobles), не є недосяжною метою. Її поради допоможуть вам знайти потрібний напрямок у роботі.

На жаль, по багатьом ключовим запитам спостерігається висока конкуренція, що вимагає дополнтельных дій для дотижения перших позицій в результатах пошуку. Переміщення сторінки з #936 місця #46 є відносно хорошим результатом, однак трафік збільшиться несуттєво, якщо сайт не опиниться в перших 10-30 позицій в результатах пошуку.

Разом з тим, програма WebPosition Gold 2 дозволяє оцінити оптимізацію сторінок, присутніх в перших результатах пошуку по якому-небудь ключовому запиту. Ця програма аналізує елементи сторінок і дає конкретні рекомендації по оптимізації html-коду. Вона виключає можливість роботи навмання і необхідність запам’ятовування всіх численних правил і інструкцій пошукової оптимізації.

Відвідайте сайт WebPosition Gold.

Robin Nobles is the Director of Training of the Academy of Web Specialists, which teaches online training in search engine marketing. She is also a trainer with Search Engine Workshops, which presents on location workshops in search engine marketing at various locations across the country. Please visit our sites for more information:- http://www.academywebspecialists.com and for or onsite training by Robin locations in around the world, visit http://www.searchengineworkshops.com.

Права на переклад належать статті Searchengines.com.ua.
Підготовка аналітичних матеріалів для пошукової оптимізації, оренда PageRank. Ексклюзивні розсилки — перевірка сайтів на «схильність» до проставляння зовнішніх посилань. Персональні звіти по оптимізації сайту в Rambler, Yandex, Aport, Google.