Сьогодні, мабуть, найпопулярніший сайт, що надає безкоштовне місце під Ваш сайт — це Народ.RU, який є одним з проектів такого гіганта, як YANDEX. Народ.RU надає абсолютно безкоштовно необмежене місце під Ваш сайт, а також безкоштовний поштовий ящик @narod.ru.

Мета даної статті — розповісти про всі плюси і мінуси сервісу, що надається на Народ.RU . Безумовним плюсом цього хостингу є необмежене місце під Ваш сайт.

Що розуміється під словом «необмежену»? Це означає, що Ви можете розміщувати свій сайт на сервісі Народ.RU, і при цьому Ви необмежені певними рамками в кількості файлів, завантажених Вами на сервер. Єдина умова — розмір кожного файлу не повинен перевищувати ліміт в 5 Мб. Але якщо все ж файл перевищив межу в 5Мб, то не впадайте у відчай! Можна спробувати завантажити такий файл. На власному досвіді переконався, що це можливо. Я завантажував на сервер файл розміром 6,1 Мб — завантажився без проблем, тільки дуже довго (при швидкості з’єднання 40 Кб/с). Ще одним плюсом сервісу Народ.RU є можливість управляти завантажені на сервер файли, як по FTP-протоколу, так і через WEB, що особливо зручно тим у кого інтернет провайдер не підтримує функцію FTP. Є можливість попереднього перегляду сторінок, без обов’язкового збереження. Після того, як ви зберегли знову завантажені сторінки — вони відразу ж стають активні, без вичікування певного періоду між завантаженням і активацією web-сторінок. Послуга створення html-сторінок за шаблонами — є неоціненною для людей, які поняття не мають, як робляться html-сторінки. Досить заповнити певну форму, і Ваша інтернет-сторінка готова. Можливість створювати власний фотоальбом, завантажуючи фото на сайт простим натисненням кнопки «Огляд». Складання прайс-листів, не маючи навичок роботи, навіть в Microsoft Excel і будь-якому іншому текстовому редакторі.

Є і мінуси в послугах сервісу Народ.RU слід врахувати, що цими мінусами володіють майже всі служби, що надають безкоштовне місце під Ваш сайт. Головний мінус, властивий всім подібним сервісам, — це з’являється реклама, після завантаження Вашої web-сторінки на Народ.RU. Це Ваша своєрідна оплата користування цим сервісом надання місця під сайт. Але відмінною рисою реклами на сервісі Народ.RU є її поява в окремо інструкції вікні, яке в подальшому можна АБО згорнути, АБО взагалі закрити, і Ваша сторінка буде абсолютно «очищена» від такого роду реклами. Безумовно, головним мінусом цього сервісу є його повільна робота, просто кажучи «гальмує». Повільно завантажується «Моя майстерня» (тут Ви маєте можливість управляти файлами, створювати нові, завантажувати картинки на сервер), і «Моя пошта» (доступ до Вашої поштової скриньки @narod.ru через WEB). Ще один мінус Народ.RU — погана робота пошти @narod.ru за протоколами POP3 та SMTP. Дуже часті переривання зв’язку і просто відмова у поєднанні з поштовою скринькою — без сумніву не роблю честі поштового сервісу на Народ.RU . Але, як говориться: «За ціною і якість». Можна довго сперечатися про те, що краще: безкоштовний або все ж платний хостинг (прим. хостинг — надання місця під сайт).
Вибір за Вами. Бажаю удачі!