SEO-просування – це комплекс заходів, спрямованих на заняття веб-сайтом як можна більш високого місця в пошуковій видачі. Зростаюча кількість різноманітних пошукачів змусило професіоналів максимально автоматизувати процес просування від початку і до кінця.

Таких автоматизованих інструментів на нашому ринку представлено досить багато. Найбільшої уваги заслуговують Seopult, Sape, Rookee і Вебэффектор. Про них і піде мова в даній статті.

Seopult

Seopult.ru – це цілий комплекс різноманітних модулів, спрямованих не тільки на пошукове просування, але й на аналіз отриманих результатів. Система надає результати своєї роботи у вигляді звітів:

Seopult - потужний інструмент пошукового просування

Крім того, Seopult автоматично реагує на результати своєї роботи, підлаштовуючись під поведінку користувачів і пошукових машин. Час оновлення даних – 12 годин.

В основі системи лежить сім функціональних модулів:

 • Модуль аудиту автоматично аналізує просувний сайт, підказуючи, як поліпшити структуру і наповнення ресурсу;
 • Модуль оцінки формує приблизну вартість просування на основі списку просуваються запитів і за допомогою аналізу посилань конкурентів;
 • Модуль первинної закупівлі допоможе скласти текст посилань, вибрати оптимальну схему закупівлі;
 • Модуль управління закупленими посиланнями здійснює моніторинг якості посилань, автоматично видаляє не ефективні і закуповує нові;
 • Модуль звітності щодня готує звіт, що відображає результати моніторингу пошукових систем і посилань. Звіт забезпечений конкретними фінансовими показниками;
 • Модуль «Контекстна реклама» просуває сайт у відповідних системах, таких як Google AdWords або Яндекс.Директ. При цьому вибирається найбільш ефективна для даної галузі стратегія просування;
 • Модуль поліпшення поведінкових факторів ранжування допоможе знизити показники відмов, збільшити час, який користувачі приділяють сайту. Це досягається тільки за допомогою «білого» просування і поліпшення якості матеріалів на сайті.
 • Сервіс пропонує два режими роботи: автоматизований для новачків і ручний режим для досвідчених SEO-фахівців. Якщо користувач потребує підтримки професіонала, seopult пропонує послугу «менеджерська підтримка»: група фахівців проведе аудит вашого сайту і складе звіт, а додаткові питання завжди можна задати одному з учасників групи. Вартість цієї послуги коливається від 3000 до 9000 рублів.

  В цілому ж, ваш рекламний бюджет в будь-який з представлених систем буде залежати від специфіки просування конкретного сайту, а ваші витрати на послуги системи визначатися стягнутої комісією. У Seopult комісія становить 5% від вартості посилання.

  Вебэффектор

  Seopult - потужний інструмент пошукового просування

  Вебэффектор – це сервіс, яким зараз довіряють понад чотириста тисяч чоловік. Його можна розділити на чотири функціональних блоку:

  • Блок «Орендні посилання» пропонує стандартний функціонал для систем такого роду. Закупівля посилань, оцінка їх ефективності, заміна неефективних;
  • Блок поліпшення поведінкових факторів «змушує» пошукові машини звернути увагу на просувний сайт за допомогою блискучих поведінкових показників користувачів (всі вони реальні люди);
  • Блок посилення посилань дозволяє вказати пошуковим машинам на високу якість пропонованих посилань. Досягається це за рахунок поведінкового фактора: користувачі переходять за посиланнями і показують «хороше» поведінка, що символізує високу зацікавленість у певний ресурс. Всі користувачі – реальні люди;
  • Блок «Вічні посилання» дозволяє помістити посилання на просувний сайт так, щоб на рекламному майданчику вона перебувала стільки, скільки існує сама майданчик. При цьому оплата стягується одноразово.

  Також сервіс пропонує декілька послуг: послуги консультанта, аудит сайту, послуги вебмастера і навіть написання якісних SEO-оптимізованих текстів для сайту, який просувається.

  Звітність про результати роботи сервісу представляється в зручній графічній формі:

  Seopult - потужний інструмент пошукового просування

  Якщо порівнювати Вебэффектор з іншими гравцями ринку і, зокрема, запитати себе «Вебэффектор і Seopult: що краще?», то однозначну відповідь можна отримати тільки після уточнення специфіки вашого проекту.

  Користувачами помічено, що Seopult робить ставку на дорогі посилання і в цілому показує високу ефективність в Google, а ось Вебэффектор краще справляється з регіональним просуванням в Яндексі.

  Sape

  Seopult - потужний інструмент пошукового просування

  Sape – це система, спрямована виключно на купівлю-продаж посилань. При цьому даний інструмент орієнтований не тільки на просування сайту, але і на заробіток: ви можете продавати рекламне місце на своєму власному веб-ресурсі.

  Інші сервіси Sape:

  • Вічні посилання;
  • Аудит сайту;
  • Wizard – повністю автоматична система просування сайту, орієнтована на новачків;
  • Action – рекламна система, що працює за схемою оплати CPA (винагорода надається за цільове дію).

  Деякі особливості Sape:

  • Комісія Sape Wizard порівняно велика і складає 20%;
  • Sape також надає послуги персонального менеджера і це обійдеться від 5000 до 20000 рублів;
  • Sape, як і інші гравці ринку, пропонує звіти у формі графіків:

  Seopult - потужний інструмент пошукового просування

  Якщо задатися питанням: «Sape або Seopult: що краще?», то можна однозначно відповісти, що Seopult має набагато більш багатий функціонал і вимагає за це набагато меншу винагороду, тому стає очевидним факт: вибір повинен лягти на Seopult.

  На відміну від Sape, розробив додатковий сервіс для полегшення роботи, настройка Seopult спочатку зроблена таким чином, щоб одночасно не навантажувати користувача зайвою роботою і надавати доступ до тонких налаштувань просування при необхідності.

  Rookee

  Seopult - потужний інструмент пошукового просування

  Rookee позиціонується як сервіс повністю автоматичного просування сайтів. Все, що потрібно від користувача – додати адресу свого сайту і оплатити просування в системі. Після цього будуть виконані наступні дії:

  • Підбір ключових слів;
  • Складання тексту посилань та рекламних оголошень;
  • Розрахунок рекламного бюджету;
  • Запуск рекламної кампанії.

  Rookee пропонує широкий спектр інтерактивних звітів, що відображають хід рекламної кампанії:

  Seopult - потужний інструмент пошукового просування

  Основна орієнтація сервісу – автоматичне регіональне просування. Крім просування сайтів, користувачам пропонується можливість заробити на продажу авторських стратегій просування. Мінімальна комісія сервісу становить 10%.

  Вибір Rookee або Seopult залежить від цілей рекламної кампанії. Як вже було відмічено, Seopult – це набагато більш крупний сервіс, він має власної біржею посилань, що, звичайно, підвищує швидкість і ефективність його роботи.

  Шпаргалка по налаштуванню Seopult

  Нижче представлено кілька секретів по просуванню сайту в системі Seopult:

  • Цільові сторінки, на які ви хочете вести користувачів, можна вказати вручну. Корисно створювати так звані посадочні сторінки («landing page). Система проаналізує їх і видасть рекомендації щодо поліпшення, якими не варто нехтувати;
  • Для підвищення якості сайтів-донорів використовуйте технологію Seopult+ – вона виробляє попередній аналіз донорів, закуповуючи посилання «на пробу» і оцінюючи їх ефективність перш, ніж купити основну масу лінків;
  • Якщо ви збираєтеся займатися регіональним просуванням в Seopult, то краще створювати окремий проект для кожного регіону. Так у вас з’явиться можливість гнучкої настройки кожної рекламної кампанії окремо;
  • При складанні семантичного ядра в рамках регіонального просування слід враховувати специфіку регіону. Найпростіший приклад – це «ключове слово + назва міста»;
  • Якщо ви не знаєте як настроїти той або інший параметр в Seopult – скористайтесь автоматичною настройкою, яка всюди передбачена в цій системі;
  • Більше порад і секретів можна дізнатися, ознайомившись з відеотекою seopult.

  Таким чином, вітчизняний ринок просування сайтів пропонує безліч сервісів і широкі можливості для вебмайстрів. Серед розглянутих сервісів (Seopult, Sape, Webeffector, Rookee) можна виділити однозначного лідера: кожен гарний у своїй власній ніші.

  Однак можна зробити висновок, що найбільш гнучким, універсальним і недорогим інструментом пошукового просування є сервіс Seopult.ru.