Після вибору движка (системи управління сайтом) і його установки необхідно встановити ряд необхідних плагінів, які відповідають за певну дію, поліпшують загальну роботу сайту і спрощують роботу користувача з веб-ресурсом.

Як правило, для кожного движка (CMS) плагіни пишуться спеціально, тому вибирати потрібно тільки ті, що написані для wordpress. Ще краще, якщо вони розміщені у розділі плагінів на сайті WordPress.org.

Кращі плагіни для wordpress

Слід вибирати плагіни wordpress, виходячи з їх корисності та функціональності. Треба пам’ятати, що зайві плагіни і їх надмірна кількість перевантажують ресурс і пригальмовують його роботу:

1. В першу чергу слід подбати про гарну захист сайту. Для захисту найкращим плагіном, який виконує безліч функцій, є Better WP Security.

Деякий час назад з’явилася нова версія цього плагіна з новою назвою. Тепер він називається iThemes Security. Плагін досить складний і повністю англомовний.

Краще спочатку поставити останню версію Better WP Security, тому що він вже пройшов перевірку часом і заслужив довіру. В інтернеті багато докладної інформації про його налаштуваннях, а їх дуже велика кількість.

Зокрема, плагін дозволяє приховати адміністративну панель сайту від стороннього погляду, обмежити число несанкціонованих спроб входу на сайт, очищати базу даних від неправильних і непотрібних записів, створювати резервні копії і відправляти їх на вказану електронну адресу та багато-багато іншого:

Натиснувши кнопку «Захистити мій сайт від базових атак», можна приступити до основних налаштувань.

2. WordPress SEO плагін допоможе оптимізувати контент сайту під пошукові запити. All In One SEO Pack по праву вважається кращим плагіном в цій групі.

Крім усього іншого він дозволяє створити карту сайту для пошукових систем, і немає необхідності використовувати для її створення інші інструменти.

За замовчуванням плагін вже має всі необхідні настройки, але, зрозуміло, користувач може задати свої:

Самі необхідні плагіни для WordPress

WordPress SEO плагін All in One SEO Pack може самостійно виводити заголовки (title), опис (description) і генерувати ключові слова (keywords).

З даним плагіном просування сайту буде здійснюватися значно швидше. На скріншоті нижче показано додавання налаштувань даного плагіна до кожного запису:

Самі необхідні плагіни для WordPress

3. Якщо шаблон веб-ресурсу не дозволяє створити додаткові меню, то слід використовувати меню плагін wordpress.

Плагін також дозволить змінити меню теми на більш привабливе і зробити не тільки горизонтальне, а й вертикальне меню для виведення в сайдбарі або в будь-якому місці сторінки.

Плагін меню wordpress добре впливає на юзабіліті сайту, так як спрощує процес навігації і оживляє дизайн, вносячи до нього нові елементи.

У цій групі плагінів слід звернути увагу на наступні рішення:

 • UberMenu Mega Menu і UberMenu Mega Menu 2. Ці плагіни дозволять зробити багато різноманітних горизонтальних і вертикальних меню з різноманітними стилями оформлення. Можна додавати зображення та анімацію, розбивати меню на окремі блоки, створити бажану кількість підпунктів меню. У налаштуваннях є десять різних тем для оформлення;
 • Jquery-vertical-mega-menu служить для додавання вертикального меню з візуальними ефектами: з анімацією, без анімації (Show/Hide), з ковзаючим підменю (Fade In). В плагіні є вісім стилів колірного оформлення:

Самі необхідні плагіни для WordPress

Якщо колірний ряд, пропонований даними плагінами, все ж не влаштовує вбудований в них редактор дозволить підігнати меню під будь-який дизайн.

Серед інших меню плагінів wordpress активно використовуються:

 • JQuery Mega Menu Widget для горизонтального меню;
 • JQuery Vertical Mega Menu Widget для вертикального меню;
 • JQuery Slick Menu Widget створює меню, закріплюється в якому-небудь з шести місць по периметру екрану, для підписки на RSS стрічку, створення форми реєстрації, пошуку або соціальних кнопок;
 • JQuery Accordion Menu Widget створить компактне меню складається з цікавим ефектом «акордеон»;
 • Floating Menu створює меню з нескладними візуальними ефектами.

4. WordPress плагін соціальних мереж необхідний для взаємодії особистого ресурсу з соціальними мережами.

З допомогою подібних плагінів на сайт встановлюються спеціальні кнопки, що дозволяють автору швидко зробити анонс статті у будь-якій соціальній мережі, а читачеві — поділитися цікавим прочитаним матеріалом зі своїми друзями з соціальних мереж:

Самі необхідні плагіни для WordPress

Серед wordpress плагінів соціальних мереж можна відзначити:

 • Socialize It, що дозволяє виводити статичний або плаваючий блок з соціальними кнопками, що показує кількість натискань кнопки «Like» і «Подобається». Таку ж функцію виконує плагін Social Metrics;
 • Social Skew Bar виводить вгорі сторінки три кнопки основних соціальних мереж, таких як Twitter, Google +1, Facebook. По мірі просування читача вниз сторінки, кнопки пересуваються, залишаючись вгорі вікна, щоб читач міг лайкнути і поділитися сторінкою:

Самі необхідні плагіни для WordPress

Крім кнопок wordpress плагіни соціальних мереж можуть виводити коментарі з допомогою соціальних мереж, наприклад, «ВКонтакте», Twitter або Facebook. Читачі можуть залишати коментарі, авторизуясь не на сайті автора, а в соціальній мережі.

5. WordPress плагін схожі записи необхідний для внутрішньої перелінковки сторінок. Його головне завдання – затримати зайшов на сайт відвідувача на більш тривалий час.

Плагін виводить назви схожих статей і спонукає читача ознайомитися з іншими матеріалами сайту. В інтернеті мільярди цікавих сторінок, і якщо власник сайту не вживе додаткових заходів, то читач, дійшовши до кінця сторінки, відразу ж покине сайт.

Щоб цього не сталося, в кінці посту потрібно вивести посилання на схожі записи. Це підвищить ймовірність того, що читач захоче заглянути на інші сторінки. Для цієї мети зручно використовувати плагін Related Posts Thumbnails.

Він не тільки виводить записи, але і картинки з посиланнями для переходу. Посилання на схожі записи будуть виводитися в тому місці сторінки, у якому користувач поставить код.

Так виглядають текстові записи, відображені за допомогою WordPress плагін схожі записи:

Самі необхідні плагіни для WordPress

Якщо в налаштуваннях плагіна вказується висновок постів з картинками, то потрібно вказати розмір. Якщо з якоїсь причини картинки не відображаються і замість них на сайті порожній прямокутник або квадрат, то слід змінити ширину і висоту картинок:

Самі необхідні плагіни для WordPress
Самі необхідні плагіни для WordPress
Самі необхідні плагіни для WordPress

6. Плагін зворотного зв’язку wordpress необхідний для спілкування з відвідувачами. Якщо їм знадобиться поставити власнику сайту питання, вони можуть це зробити через форму зворотного зв’язку.

Для цієї мети можна використовувати плагін Contact Form 7 або Custom Contact Forms. Другий плагін дозволяє зробити контактну форму більш складною і привабливою:

 • Плагін Contact Form 7 надзвичайно простий в експлуатації, потрібно вставити запропонований код і замінити назви полів на російський текст:
  Самі необхідні плагіни для WordPress

  Контактна форма прийме ось такий вигляд:

  Самі необхідні плагіни для WordPress

 • Налаштування плагіна Custom Contact Forms також англійською, вони дещо складніше, але контактну форму можна прикрасити привабливим зображенням:
  Самі необхідні плагіни для WordPress

7. Плагін для інтернет магазину wordpress знадобиться тим користувачам, чий веб-проект спрямований на продаж товарів.

Плагіни допоможуть провести повну настройку зовнішнього вигляду магазину, створити і оформити різні групи товарів з їх фотографіями, вести облік продажу, вибрати способи оплати і доставки, виставляти значки про те, чи є товар на складі чи ні.

Найчастіше подібні плагіни створюють кілька різних сторінок: «Оплата», «Кошик», «Дякуємо за покупку», «Завантаження», «Відміна покупки», «Доставка». Для просування магазинів у багатьох плагінах передбачені SEO-налаштування — title і мета теги.

Серед популярних плагінів можна виділити eShop, WP e-Commerce, ShopperPress, Shopp, Ecwid Shopping Cart.

Плагіни для інтернет магазину wordpress можуть бути безкоштовними, платними або безкоштовними, але з додатковими платними можливостями. Як правило, в платних версіях набагато більше привабливих варіантів оформлення.

Більшість подібних плагінів англомовні, і налаштовані під платіжну систему PayPal. Серед російськомовних рішень найбільшою популярністю користується WP eCommerce:

Самі необхідні плагіни для WordPress

У даній статті ми постаралися максимально детально висвітлити питання про те, які потрібні плагіни для вордпресс. Підводячи підсумок можна сказати, що при виборі плагінів слід звернути увагу на яскравість п’яти зірок, що стоять поруч з назвою кожного продукту.

Кращі плагіни для wordpress відзначені п’ятьма зафарбованими зірочками, а поруч зазначено число користувачів, які скачали і використовують даний плагін.

Ця інформація дозволить зробити висновок про популярність того чи іншого плагіна і зробити правильний вибір необхідних плагінів для wordpress.

Удачі Вам!