Дуже часто трапляється так, що великою популярністю користуються сайти не стільки якісні, скільки добре розкручені. Насправді це ніякий не парадокс, а цілком нормальна закономірність. Причому я впевнений, що ви і без мене це давно знаєте. Я тільки попрошу вас зрозуміти мене правильно, я не закликаю кидати працювати над якістю і займатися розкруткою, немає, просто необхідно відвести час і на якість, і на розкрутку, оскільки якщо хоч один з цих двох чинників буде обділений увагою, то успішне існування сайту приречене. Такий вступ я завів до того, що зараз я хочу поговорити не про якісну сторону питання, а про так сказати, кількісної.

Метод, який буде розглянуто в цій статті, підійде для дуже обмеженого кола людей. Оскільки не у всіх вистачить сил і терпіння довести все до логічного завершення, але метод має право на існування.

Суть ідеї ось у чому: створюється один або кілька дуже великих сайтів, на них розміщуються банери, а накопичені банерні покази використовуються для реклами головного сайту.

Спочатку визначимося, що нам потрібно:

 • Головне, якісний сайт (він може бути зовсім невеликим).
 • Кілька другорядних сайтів з елементами оптимізації для пошукових систем.
 • Дуже багато сил і терпіння.
 • Потрібно кілька (чим більше — тим краще) великих контент-сайтів, тематика будь-яка (крім еротики і порно). На сайтах повинно бути дуже багато текстової інформації, бажано щоб все це ще і виглядало пристойно.Це все будуть сайти — донори.

  Ви запитаєте: «Але ж сайти донори теж треба розкручувати, для того щоб на них банерні покази збирати» — вірно, але не зовсім. На повноцінну розкрутку сили витрачати не потрібно, оскільки багато сил і часу піде на створення цих сайтів. Вся надія на пошукові системи, тобто після створення сайтів, ви реєструєте в пошукових системах. Рано чи пізно вони будуть проіндексовані. Для більш успішної та повної індексації робіть карти сайтів, тобто сторінки з посиланнями на всі (або частину) інших сторінок.

  Трафік очікується з наступних причин:

 • На 1000 проіндексованих не оптимізованих сторінок припадає 30-40 відвідувачів з пошукових систем.
 • Сторінки будуть містити елементи оптимізації, отже можна розраховувати на більшу кількість відвідувачів.
 • Не важко порахувати, що, маючи сайт з 10.000 сторінок, щодня можна очікувати понад 300 унікальних відвідувачів з пошукових систем. Якщо таких сайтів зроблено 10, то сумарний трафік становитиме понад 3000 унікальних відвідувачів. Припустимо, кожен користувач переглядає 2 сторінок, на кожній сторінці 3 банера, отже, щодня відкручується 18.000 банерних показів. Тобто за 1 місяць ви зможете накопичити 540.000 банерних показів, без урахування комісії банерної мережі. Ці покази можна буде витратити на рекламу головного сайту.

  В результаті ми отримали непогані цифри. Але якою ціною! Уявіть собі, що потрібно зробити 100.000 сторінок і ще домогтися індексації пошуковими системами. Це ДУЖЕ важко. Завдання можна полегшити при використанні наявної БД яких-небудь текстів і спеціального програмного забезпечення. Одразу кажу: в мене немає, так що не питайте :).

  Ось такий метод, якщо ви відчуваєте в собі сили і думаєте, що можете це здійснити, то вперед. Удачі!