Стаття призначена для власників сайтів, директорів/менеджерів з маркетингу та інших осіб, відповідальних за просування товарів і послуг.
У цій статті я застосував принцип «від зворотного». Тобто, коли приходить «стандартне» комерційна пропозиція на просування сайту і вже починають обговорюватися ціни на просування, тобто можливість підрахувати «чи варта шкурка вичинки».

Отже, Вам приходить комерційну пропозицію з гарантіями і попередніми цінами на просування сайту. Зазвичай у ньому зазначаються пошукові запити, за якими сайт повинен просуватися в пошукових системах. Також обговорюються місця, що сайт повинен займати в пошукових системах, самі пошукові системи. І починається обговорення цін.

В даний момент у більшості фірм на ринку SEO ціни залежать від кількості запитів, які необхідно просувати. І кінцева ціна за просування, яка зазвичай називається як трьох або чотиризначне число в доларах США на місяць, в основному залежить від числа пошукових запитів.
Наявні дані для розрахунку рентабельності:

 • Ціна. Обговорюється з представниками фірми, що надає послуги SEO.
 • Пошукові запити для просування сайту. З усіма їх частотами в різних пошукових системах.
 • Поточні позиції сайту за необхідне пошуковим запитам.
 • Майбутні позиції сайту за необхідне пошуковим запитам.
 • Поточне кількість відвідувачів на сайті.
 • Поточна прибуток з сайту.
 • Спочатку необхідно розрахувати поточну пошукову видимість сайту. Розрахунок видимості сайту проводиться за методикою «Оцінка видимості сайту в пошукових системах».

  Зверніть увагу, що в методиці, і в інструментах, в яких вона реалізована (seo rate і site auditor) використовуються усереднені і теоритизированные значення CTR позицій в SERP і розподілу часток пошукових систем, і вони можуть виявитися вельми далекими від реальності. Фактично ми розраховуємо майбутню відвідуваність сайту.

  Для підрахунку CTR позицій в SERP можна використовувати таблицю «Розподіл кліків і уваги на сторінці видачі Google» з «Дослідження очної активності користувачів в університеті Корнелла».

  Для розрахунку розподілу ваги тієї чи іншої пошукової системи є кілька методик. На мій погляд, найбільш точна – пробна рекламна кампанія. В результаті можна точно підрахувати співвідношення кожної пошукової системи практично для будь-якого запиту.

  Використовуючи ці цифри – вважаємо майбутню пошукову видимість сайту. Зверніть увагу, що якщо SEO-фірма гарантує Вам ТОП5, то необхідно вважати середній CTR з першого по п’яте місця, так як, скільки часу буде перебувати сайт на 5 місці або на 1 не знає ніхто.

  В результаті маємо відношення: (майбутня прибуток з сайту)/((поточна пошукова видимість)*(загальну частоту запитів)*(CTR позицій)).
  Знаючи поточну кількість відвідувачів на сайті і поточний прибуток з сайту, розраховуємо майбутню прибуток з сайту.

  На жаль залежності «прибутку з сайту» від «відвідуваності сайту» у відкритому доступі немає. Цілком можливо, що це складна залежність. Але в першому наближенні можна вважати, що ця залежність лінійна.

  Далі порівняйте, скільки Ви будете отримувати в місяць прибутку з сайту з щомісячною ціною за просування і робіть висновок, чи варто замовляти за такою ціною пошукове просування.