Чим хороші дошки оголошень для розкрутки?

 • Вони безкоштовні
 • Їх багато
 • Ваше оголошення може зберігатися досить довго
 • Ваше оголошення проиндексируется пошуковою системою, що підвищує вірогідність знаходження вашого сайту вашим потенційним клієнтом через запит в пошукову систему
 • Підвищується індекс цитування (від Яндекса) вашого сайту при зберіганні на різних дошках вашої гіперпосилання. А індекс цитування — це, по-перше, вага вашого сайту в Інтернеті; по-друге — гарант утримання відвідуваності вашого сайту — адже поки на ваш сайт в Інтернеті хтось посилається, висока ймовірність, що по цьому посиланню хтось зайде на ваш сайт (і не раз)
 • Недоліки дощок оголошень:

 • Плинність інформації ваше оголошення буде «свіжим» лише нетривалий час
 • Мала живучість багатьох дощок оголошень
 • Низька откликаемость на оголошення
 • Відмінність правил і форм розміщення оголошень на різних дошках — важко уніфікувати форму подачі оголошення. Перед заповненням форм тих чи інших дощок доводиться витрачати дорогоцінний час на роздумування, на пристосування до умов конкретної дошки
 • Полювання спаммеровна ваш e-mail
 • Як справлятися з цими проблемами?

  Плинність інформації

  Щоб ваше оголошення завжди було свіжим, необхідно частіше його розміщувати. Але, звичайно, потрібно знати міру і не розміщувати оголошення занадто часто. Якщо два ваших однакових оголошення будуть знаходитися на одній сторінці дошки оголошень, вважайте, що одне з них зайве. Навіть якщо воно буде розміщено на різних сторінках дошки оголошень, але якщо занадто часто буде потрапляти одного і того ж відвідувачу дошки оголошень, то можете вважати, що цей відвідувач бачив його лише один раз — він не буде на одне і те ж оголошення реагувати більше одного разу. При цьому стережіться гніву модератора дошки — він може прийняти занадто часто повторюване ваше оголошення за спам, може видалити всі ваші оголошення, а може і закрити вам доступ до даної дошці оголошень.

  Самий оптимальний термін для повторного розміщення на середній дошці оголошень — це тиждень.

  Є, звичайно, дошки, на яких в добу розміщується кілька сотень оголошень. На такі дошки можете спокійно розміщувати хоч кілька своїх оголошень на день — вони дуже легко у них загубляться.

  Можете використовувати іншу тактику — розміщувати свої оголошення частіше, ніж потрібно, але дуже віртуозно змінювати текст оголошення. Наприклад, розмістити спочатку таке оголошення: «Запрошуємо в свій бізнес. Подробиці за адресою:…». Потім наступне оголошення: «Втомилися від роботи? Відпочиньте в бізнесі…». Третє оголошення Безкоштовно навчаємо бізнесу. Записатися можна за адресою:…». І так далі.

  Мала живучість багатьох дощок оголошень

  Є і така проблема. Подивіться на відомі каталоги дошок оголошень — у багатьох з них більше половини поданих дощок оголошень вже не існує. Але зате з’являється безліч нових дощок оголошень (знайти їх — от завдання!).

  Якщо у вас не так багато часу на пошук нових дощок оголошень, користуйтеся найбільш відомими та великими дошками — такі дошки живуть дуже довго!

  Низька откликаемость на оголошення

  Як би нам не хотілося, щоб на одне своє оголошення ми отримали б хоча б один відгук — таке практично не трапляється. Я взяла навмання одну дошку оголошень, присвячену роботі — розділ «Вакансії» на http://www.km.ru/job/ та проаналізувала откликаемость оголошень однієї фірми — Компанії з підбору персоналу «АГЕНТСТВО КОНТАКТ» — http://www.kontakt.ru. 23 січня 2002 року на даній дошці було розміщено близько 70 оголошень даного агентства. Який же був відгук на ці оголошення (я не беру випадки, коли зацікавлена особа відправило лист на e-mail, вказаний в оголошенні, не заходивши на сам сайт агентства)? За статистикою Рейтинга@mail.ru у той день на сайт агентства з даної дошки оголошень зайшло 10 відвідувачів, тобто один відгук на 7 оголошень. Дуже мало. Якщо ви вводите свої оголошення вручну, то для отримання відгуку в 10 заходів на ваш сайт вам буде потрібно витратити на розміщення оголошень в Інтернеті не менше години.

  Вихід тут — у придбанні спеціальної програми з розміщення вашого оголошення на дошках оголошень. В цьому випадку ви зможете за короткий проміжок часу розмістити своє оголошення на декількох сотнях дощок. Я знаю одну непогану програму з автоматичного розміщення оголошень на дошках оголошень — це EspAnadir Clasific Pro RE (і спрощена версія EspAnadir Clasific RE). В даний час ця програма дозволяє розміщувати ваші оголошення на 1450 дощок оголошень, а перша з представлених версій додатково містить так званий Майстер додавання дощок — ви можете самостійно вносити в базу даних програми знайдені вами дошки і з допомогою програми розміщувати свої оголошення на дошках теж.

  Адреса сайту, де ви можете познайомитися з даною програмою і купити її — http://www.espanadir.com/clasificrus/.

  Вартість програми EspAnadir Clasific Pro RE — 1500 рублів ($50).
  Вартість програми EspAnadir Clasific RE — 900 рублів ($30).

  Але заздалегідь попереджаю тих, у кого немає свого сайту. Вам доведеться якось викручуватися, адже дана програма намагається вирішити четвертий недолік-дошок оголошень — відсутність єдиного стандарту форми подачі оголошень і застосовує універсальну форму подачі оголошення, що передбачає заповнення максимальної кількості запитуваної інформації про вас, вашому оголошенні і вашому сайті (тобто, хоча у вас і немає свого сайту, якийсь URL вам потрібно буде вказати).

  Полювання спамерів на ваш e-mail

  Спамери — це постійна наша проблема, яку треба обов’язково вирішувати.

  Чомусь багато читачі досі запитують мене, що ж таке спам (напевно, вони ще не стикалися ще з таким явищем). Спам — це коли на ваш e-mail приходять листи з рекламними оголошеннями/пропозиціями, про яких ви нікого не просили. Уявіть, що з дня на день на вашу скриньку приходить десяток рекламних листів, які крадуть ваші гроші (якщо доступ до Інтернету у вас не безкоштовний) і дратують вашу нервову систему.

  Спамери полюють на кожну адресу, виставлений в Інтернеті, а тим більше — на адреси e-mail, які ви залишаєте на дошці оголошень разом зі своїм оголошенням. Причому, ваш e-mail потрапляє в поле зору не тільки професійних спамерів, які збирають спеціальні бази даних адрес e-mail, але і менш небезпечних, але теж вельми докучливих представників різного роду бізнесу в мережі, які дуже хочуть познайомити вас зі своїм проектом і пишуть вам невинно-виправдувальні листи, починаючи їх рядками: «Ми наважилися вас потурбувати своїм листом, так як ви відкрито виставили ваш e-mail на просторах Інтернету». Такі бізнесмени менш небезпечні, ніж професійні спамери, вони зазвичай задовольняються одним листом на вашу адресу, але таких «доброзичливців» теж досить велика кількість. І чим активніше ви будете рекламуватися на дошках оголошень, тим більша кількість спамерів різного роду почне отруювати вам життя. І навіть якщо ви раптом перестанете давати оголошення на дошках оголошень, потік спамерських листів ніколи не вичерпається. Ваш e-mail професійні спамери будуть продавати та перепродавати іншим своїм колегам-професіоналам.

  Звичайно, ви можете дати своє оголошення на дошці оголошень, не вказуючи вашого e-mail. Але при цьому ви втратите великої частини своїх потенційних клієнтів (якщо ви займаєтеся не просто розкруткою сайту, але і веденням бізнесу як такого). Не всі користувачі Інтернету, особливо ті, які зайшли на дошку оголошення з метою пошуку цікавого оголошення, люблять заходити на рекламовані посилання, їм простіше просто написати лист. Тому e-mail бажано вказати.

  Так як же бути? Як зробити так, щоб не втратити частину ваших клієнтів і не нарватися на професійний (і малопрофессиональный) спам?

  Ви можете відкрити додатковий e-mail адресу на безкоштовному сервері, наприклад, @mail.ru. Щоб не нервувати при появі кожного листа спаммера, можна зберігати листи-відгуки на оголошення прямо на сервері @mail.ru, а потім переглядати їх в спокійній обстановці, відразу видаляють явно підозрілі листи. Але у цього методу свій недолік — спаммеру вдасться все-таки звернути на себе вашу увагу, і ви будете втрачати дорогоцінний час, розбираючи завали листів, розшукуючи в них цінні листи ваших потенційних клієнтів.

  Я вступила трохи по-іншому. Я вирішила звернути спам собі на користь.
  Що я зробила? Я відкрила e-mail адреса [email protected] на американському автореспондере GetResponse.com. GetResponse.com — це чудовий безкоштовний сервіс, можливо, про нього я вам розповім докладніше в наступних випусках.

  Як діє автореспондер? На вищевказаному американському сервері, у свій особистий e-mail [email protected] я заношу свою рекламну інформацію — я в ній рекламую свої два сайту Домашній бізнес і Як зробити бізнес в Інтернеті і свій Интерсетевой бізнес. Якщо хтось відправить за цією адресою лист (спам або просто зацікавлений запит), то тут же отримає відповідь з автореспондера з моєю рекламою. При цьому я ніяких листів отримувати не буду — всю чорну роботу буде виконувати автореспондер.

  Тут можуть виникнути кілька варіантів:

  • а) На моє оголошення на дошці оголошень відгукнеться зацікавлена людина (не спамер). Він або зайде на мій сайт, або відправить лист на автореспондер. І тут же отримає докладний лист і про моїх сайтах (які я рекламую за допомогою дошок оголошень), і про мій проект (який я так само просуваю з допомогою дошок оголошень). Якщо він зацікавиться моєю інформацією, він зайде на мій сайт за більш детальною інформацією. Якщо не зацікавиться — так і бог з ним.
  • б) Мій e-mail попадеться на очі спаммеру-непрофесіоналові, тобто людині, яка не хоче мати репутацію спаммера, але дуже хоче познайомити всіх навколо зі своєю пропозицією (тобто такий автор зазвичай посилає листи з реального адреси e-mail і зазвичай обмежується одним листом на мою адресу). У цьому випадку на свою рекламну інформацію даний спамера-непрофесіонал отримає від мене аналогічне ж рекламний лист. Ми будемо квити. Він захотів познайомити мене зі своїм проектом — я у відповідь знайомлю його із своїм проектом. Його зусилля не пропадуть дарма.
  • в) Мій e-mail потрапить у базу даних спаммера-професіонала. Зазвичай такі професіонали закидають вас масованою рекламою, причому вміють так керувати поштовими налаштуваннями, що в полі «From:» заголовка листа вказано чужий e-mail, можливо, адресата, який не має ніякого відношення до спаму. У цьому випадку моє рекламний лист з автореспондера потрапить саме адресату, чия адреса спамера вставив в полі «From:». На цей випадок у своє рекламне лист я вставила ввічливу перший рядок: «Ви отримали цей лист, так як Ви відгукнулися на одну з моїх оголошень, розміщене на дошці безкоштовних оголошень україни», заздалегідь захистивши себе від можливий претензій.
  • г) На деяких дошках оголошень діють так звані роботи-інформатори (назва моє, так як я не знаю, як вони насправді називаються). Ці роботи будуть автоматично вас сповіщати про те, що ваше оголошення розміщено, або термін зберігання вашого оголошення вже минув. В цьому випадку нічого страшного, якщо робот отримає у відповідь на свою інформацію моє рекламний лист — хай сприйме його як взаємно ввічливі реакцію на своє повідомлення.

  Отже, варто використовувати дошки оголошень для розкрутки сайту?

  Якщо у вас є вільний час, то, звичайно, варто. Який би не був трудомістким процес по занесенню оголошень на дошки оголошень, він дасть позитивний результат.

  Якщо у вас немає вільного часу, а ваш сайт має відвідуваність понад 1500 хостів в день, то, я думаю, можна обійтися і без дошок оголошень. З такою відвідуваністю набагато більший ефект дадуть обмін посиланнями з допомогою Clickexchange.ru, банерний обмін, відвідування з каталогів і рейтингів.

  Але якщо у вас є зайві 900 (1500) рублів і ви активно розкручуєте свій сайт — то не пошкодуйте грошей на придбання програми з автоматичного розміщення оголошень на дошках оголошень. Грамотне використання цієї програми дозволить вам збільшити відвідуваність вашого сайту приблизно на 100 і більше відвідувачів у день. А також збільшить ваш індекс цитування і підвищить ймовірність знаходження вашого сайту пошуковими машинами — що, у свою чергу, ще більше поліпшить ваш результат!