Всім привіт! Для кого призначена ця стаття — для веб розробників, для яких реально, що вся розкрутка сайту, яка йому (сайту) потрібна, полягає в досягнення вищих позицій в найбільш популярних пошукових машинах за конкретними ключовими словами, ну і для інших працівників реклами в інтернеті (для загального розвитку, так сказати ?

ОК. Відразу до справи — як відомо, не всі ще люди навчилися користуватися правильними пошуковими машинами типу Google чи Yandex, багато (мабуть, по-старому) продовжують використовувати для пошуку інформації в Інтернеті пошуковики Неправильні. У чому різниця між правильним і Неправильним пошукачем? Навскидку, їх відмінностей багато, але одна з основних — це те, що Неправильні пошукові машини НЕ індексують сайти з динамічним вмістом . Ми тут не будемо показувати пальцем, але таких пошукачів досить багато (наприклад той, що на «Ра» починається і на «мблер» закінчується).

І ось, припустимо, що ви вирішили створити і розкрутити сайт (реклама в інтернеті — велика річ ? Та ось невдача — ви хочете мати на одному сайті і гостьову книгу, каталог товарів, і… І для цього сайт повинен бути динамічним. І адреси у вас в одному каталозі будуть типу …?stuff=good&indexed=false — так що вищезгаданий «мблер» залишить ваш сайт за бортом ? Звичайно, ви можете сказати — «Так ми розкрутимо сайт і без усякого там Рамблера! Та нам на Ра…» — розповім вам історію двотижневої давності:

Приходжу я в одну контору (ми вели переговори відн. створення трьох сайтів). Ну, сидимо ми спілкуємося. Питання замовника:

 • А ви зможете вивести нас в першу десятку сайтів, які видаються Рамблером по ключовому слову «……»
 • Ну так, звичайно, хоча я віддаю перевагу використовувати Гугль, коли шукаю по вашій тематиці.
 • ??? А що таке Гугль???

Ось так-то! А ви говорите Яндекс ?

Можна, звичайно (якщо вже зовсім серйозно підійти до реклами в інтернеті — а як інакше? ? робити окремий сайт для кожного окремого пошукача (і це правильно), але тоді вам знадобиться створити і розкрутити не один, як мінімум 3-5 сайтів, що досить трудомістко.

Загалом, я розповім вам про засади того, як зробити, щоб ваш динамічний сайт індексувався Рамблером та іншими подібними скриптоненавистническими пошуковими системами. Дана технологія використовується на моєму новому сайті (увага, рекламна пауза ? Реклама в інтернеті створення та розкрутка сайту.

По-перше давайте подивимось ось на що: яким саме чином робот розуміє, що ваш сайт має динамічну структуру? Правильно — він дивиться параметр ‘href’ тега ‘A’ і якщо в ньому є знаки ? або & і якщо робот Неправильний, то сторінку за даною адресою він індексувати не буде. Таким чином, завдання полягає в тому, щоб прибрати з рядка урла вищезазначені символи. А як же тоді передавати параметри скрипта? Як…

Далі по пунктах (якщо що незрозуміло буде пишіть особисто — розберемося). Всі оповідання буде вестися на основі реальної розробки, і на виході ми отримаємо маленький життєздатний скрипт, зрозумівши принципи роботи якого ви зможете написати великий і глючний інтернет-магазин ?

 • Давайте відразу чітко сформулюємо задачу: нам потрібно якимось чином викликати якийсь скрипт і передати їй певні параметри, при цьому адресна рядок повинен виглядати як для нормального, статичного сайту. Це просто, якщо ми передаємо скрипту дані з форми — ставимо «POST» і всі справи. Але ми то з вами повинні передати параметри з гіперпосилання, тобто через URL, тобто методом GET, тобто в Урлі будуть ? або &, тобто…
  ОК. Є такий файл, називається .htaccess — в ньому ви можете задати деякі директиви, керуючі сервером Apache (складно писати для широкої аудиторії — хто зараз читає і думає про себе — чого він тут нам «абетку жує», а хтось прочитав попередню фразу, і матюкає мене за «тарабарщину всяку»). Ну та гаразд. Загалом знати про це самому .htaccess потрібно приблизно наступне — розмістивши цей файл в будь-якій папці на сервері, і написавши в ньому всякі штуки, ми можемо змінити поведінку сервера, стосовно до даної папки (якщо, звичайно хост провайдер дозволяє). Коротше:
  Поміщаємо файл з ім’ям .htaccess в кореневу папку свого сайту (DocumentRoot) — зазвичай вона називається WWW або www
  І пишемо в нього наступні рядки:

  RewriteEngine on
  RewriteRule ^core.php$ — [L]
  RewriteRule .* /core.php

  Про що це я? Аааа… ну так, є такий модуль Apache — mod_rewrite називається. Опис даного модуля, як це зазвичай кажуть, виходить за рамки даної статті — суть в тому, що mod_rewrite робить з шляхами на сервері, що душі завгодно і використовує синтаксис регулярних виразів в стилі Perl — зацікавлені можуть поритися в інтернеті в пошуках документації до оному. І все ж, що ми там понаписували .htaccess

  RewriteEngine on

  # Даною директивою .htaccess ми включаємо mod_rewrite

  RewriteRule ^core.php$ — [L]

  # Даємо зрозуміти сервера, що якщо запитаний файл з ім’ям core.php (назва може бути довільним) то з ним файлом потрібно вступити так, як зазвичай сервер надходить з зрадниками… вибачте з файлами, що мають розширення .php — передати на обробку далі (модуля PHP).

  RewriteRule .* /core.php

  # Увага! Тут відбувається те, заради чого ми і городим весь город — тепер, що б ми не написали в адресному рядку — не має (поки не має ні якого значення — у будь-якому випадку буде викликаний скрипт з назвою core.php Але! Але в адресному рядку набраний адресу залишається колишнім, тобто змінна оточення REQUEST_URI якщо набрано, наприклад www.somehost.org/123 буде дорівнює саме цьому самому 123…

 • І ми можемо запросто розібрати цю рядок core.php таким чином, ми передаємо дані прямо в імені файлу!!!
  Пишемо тестовий скрипт і зберігаємо як core.php :

  function parse($uri){
  if($uri){
  // вирізаємо цифрові значення з рядковій змінній $uri в масив $uri_number
  eregi(«[[:digit:]]+»,$uri,$uri_number);
  //виводимо перший елемент масиву в браузер
  echo $uri_number[0];
  }
  }
  // викликаємо функцію з глобальної змінної $REQUEST_URI в якості параметра
  parse($REQUEST_URI);

 • Тепер набираємо в рядку браузера що-небудь типу http://имя_вашего_хоста/vasia12345.html Уррра!!! Вийшло! (у мене все працює принаймні ? Зауважте, що ми викликали неіснуючий файл vasia12345.html — сервер повернув нам OK (тобто файл знайдений) — і вивів в браузер цифри 12345. Ці ж цифри і букви (для тих хто в танку ? можна передавати в якості параметрів у функції, всередині скрипта і пр.
  Рамблер задоволений, ми задоволені, всі задоволені! :-))

На завершення, хочу зазначити, що описаний метод, далеко не єдиний — я знаю щонайменше ще три способи позбутися від принад методу GET. Але даний шлях, на мій погляд самий гнучкий і зручний.