1. З чого почати?

Давайте почнемо з того, що розглянемо всі аспекти Вашого сайту. Наприклад, настільки корисною буде інформація (або контент, в загальному) користувачу? Відповідайте собі правду, бо від цього залежить подальший результат всього Вашого ставлення до розкручування як такої…Ваш сайт:

Домашня сторінка
Просто цікавий сайт для певного кола користувачів
Цікавий портал, створений, для того щоб задовольняти багато (якщо не всі) запити користувача.
Дрібний комерційний проект
Середній комерційний проект

Для кожного варіанту підхід різний, тому я опишу досить докладно всі способи розкрутки для всіх сайтів у даній категорії.Отже, приступимо:

У Вас Домашня сторінка?

Тоді варто серйозно задуматися, для чого Ви її створили? За великим рахунком для себе і для своїх друзів і знайомих. Хіба не так? Можливий інший варіант: Ви захоплюєтеся чимось настільки популярним, що приверне до Вас на сайт. Але це буває дуже рідко і я зустрів в Інтернеті тільки пару таких сайтів. Одна з них була присвячена музиці в стилі хард панк. Розташовувалася на безкоштовному хостингу narod.ru, зате мала популярність. Зведення по відвідуваності даного ресурсу: 1000-1200 унікальних відвідувачів, 7000-10000 переходів по посиланнях (хітів). Це багато про що говорить. З допомогою чого ж цей чоловік зумів розкрутити сайт? Я спеціально зв’язався з автором цього проекту і запитав його про це. І до мого безмежного здивування, він відповів, що зовсім її не розкручував… а просто щодня оновлював свій контент на сайті. Звідки ж користувачі? Відповідаю – посилання напевно передавалася з народу і описувалася як джерело інформації про даному стилі музики. В результаті відсіювання «залишилися» користувачів спочатку було не більше сотні. Але вони залучали на цей сайт інших людей, яким би цей сайт став цікавим. Чому розповідаю Вам це все? Напевно, тому що для домашньої сторінці потрібно розміщувати інформацію про себе (як багато хто вважає), а загальну інформацію (добре описану), яка, ймовірно, буде цікава якогось колу користувачів Інтернету.Порада: не кажіть посилання на Ваш сайт нікому, поки Ви не заповніть його повністю цікавим контентом. Як визначити, що інформація детально і правильно описана? Прочитайте вголос! Не ріже вуха? Значить все добре!Цікавий сайт? Тоді до Вашого сайту застосовні ті ж методи, що і для домашньої сторінки — регулярне оновлення і удобоваримость читання інформації.

Цікавий портал… часто такі називають «варезниками» або «розважальними порталами»… Для того, щоб їх розкрутити, потрібна сильна підтримка з боку споріднених (тематично однакових сайтів. Якщо ж такої не передбачається, можна застосувати кілька варіантів розкрутки:1. Знаходження чогось дуже популярного і платного, але на Вашому сайті пропоноване безкоштовно!2. Обмін посиланнями з тематично спорідненими сайтами (це підніме ваші позиції в пошукових системах. Докладніше – далі)Примітка, діє швидко, але не довго! Тому треба користуватися цим і кувати залізо поки гаряче. Про це в наступному розділі (див. зміст)

У вас дрібний комерційний проект? Тоді безкоштовних методів вам подойдет1. Запропонуйте користувачеві, щось дрібне, але корисне(а головне безкоштовний), при цьому пов’язаних з вашим продуктом і з вашою рекламою всередині це утилітки.2. Обмін посиланнями.Так само вам допоможуть платні методи.

Середній комерційний проект? Це говорить про те, що методи для малих комерційних сайтів Ви виконали. Для того, щоб Вашому сайту піднятися на наступну сходинку, Вам будуть потрібні прогресивні методи, які описуються мною далі. Також Вам підійде реєстрація сайту в білих каталогах (див. нижче), і пошукових системах. З цим можуть впоратися і за плату, але про це потім.

2. Продовжити?

Отже, ажіотаж до сайту ми вже підігріли, тепер приступимо до способу залучення на Ваш сайт за допомогою вже залучених. Що для цього треба?По-перше, цікаве вміст, так як саме це впливає на загальну думку про сайт, якщо Ви зацікавили користувача чим-небудь новим, то вважайте, що він відразу призведе 5-7 осіб, при цьому відсіювання – близько 70%. Вважайте! Вам залишилося 1-2 користувача. Але постійних. Далі… Ці залучені користувачі випробують Ваш сайт і винесуть свій вердикт (як правило, ще 1 людина з 2-х піде), а залишився користувач постійним користувачем Вашого ресурсу. Далі він продовжує ланцюжок і приваблює 5-7 інших користувачів, які найчастіше — його знайомі по ICQ, mIRC або іншим подібним програмам-чатів. І починається цикл!Але ж ми забули про самому першому «залишився»! Що ж він робить? А він в цей час, припустимо, лазеет по форумах, чатах і при нагоді рекомендує іншим користувачам Ваш сайт. Залучених користувачів максимум буде 20. Це, так би мовити, стандарт. Вважаємо відсів… що залишається? Правильно, 5-6 користувачів залишаються пробувати Ваш сайт. В результаті такого відсіву Ви отримаєте максимум 3 «залишилися користувача». Ну а далі по накатаній. Ви зрозуміли, до чого я хилю? Так, це своєрідна піраміда, яка може залучити дуже багато користувачів, правда, якщо Ви хороший дипломат і зможете домовитися або просто поговорити з різними користувачами. Наприклад, Вам порадили щось додати? Додайте. Спроба — не катування. Ваша тематика збільшиться і відповідно збільшить приплив нових користувачів, знайшли на вашому сайті щось для себе корисне.Примітка-порада: даний спосіб буде діяти, якщо ви займаєтеся Вашим сайтом і не пускаєте його на самоплив. Під лежачий камінь вода не тече. Так само і з користувачами. Регулярно оновлюйте репертуар, інформацію і новини!3. Чого робити не рекомендується!Буду краток:1. Не розсилайте спам Вашим користувачам.2. Не вимагайте від користувачів вашого сайту реєстрації: кому треба — той сам зареєструється, і не закривайте доступ до файлів для гостей сайту. Це погано позначиться на Вашій репутації.3. Не робіть багато сайтів-дзеркал, це не вітається пошуковими системами. А ось дзеркала файлів на різних серверах тільки вітаються (резерв користувача).4. Не пишіть на сайті всяку нісенітницю. Користувачеві це не сподобається.Будьте в міру серйозніше і обов’язково додайте пару жартів вашої інформації, так вона краще сприймається читачем.4. Не хочете в бан пошуковику? Читайте!Для початку найкраще прочитати правила сервісу пошуку. На серйозних сайтах такої обов’язково є. Подивіться, чи відповідає Ваш сайт їх вимогам? Якщо так, то продовжуємо читати, якщо немає… удосконалюйтеся. Повинен сказати, що все — таки основний трафік в день приходить з пошукових систем. І стати поперек горла пошуковику означає буде забанено на довгі місяці, якщо не назавжди, або ж на пониження в рейтингах… якщо є куди знижувати.
Отже, що ж все-таки не варто робити!
1. Мережі обміну посиланнями.
Часто вас можуть просто обдурити або ж такі каталоги не реєструються пошуковими системами. Багато обмінники проводять через свій сайт користувача, який перейшов по посиланню, тобто брудно набивають собі рейтинг і, відповідно, позиції в пошукових системах і каталогах.
2. Клоакінг (cloaking).
Серед недобросовісних веб-майстрів поширена технологія обману пошукових систем, коли робот, що здійснює обхід мережі, розпізнається за IP-адресу або ім’я хоста. Заздалегідь створюється спеціальна сторінка doorway page), яка і «підсовується» роботу, після чого той спокійно додає ресурс в індекс. Найчастіше такий метод вже не проходить. Наші пошуковці поліпшуються, відповідно покращується захист від таких от веб-майстрів.
3. Індексування одного сайту на різних серверах в надії отримати додаткову відвідуваність, багато реєструють по кілька доменних імен, які посилаються на один і той же ресурс. Але в дублюванні сторінок з різними доменами і ідентичним змістом немає ніякого сенсу, бо пошукові машини вже навчилися їх розпізнавати. Деякі пошуковики виключають із своїх індексів дубльовані сайти. Таке вже не проходить з пошукачами давно, і якщо не хочете бан, то краще так не робити! Якщо хоча б один пошуковик відмовиться вас індексувати, це вже величезна втрата для Вас і Вашої репутації серед користувачів.

5.Що в розкручуванні не допомагає

Банерні мережі. Допомагають вони лише величезним порталам, які мають товсті пачки банерных показів. Їх, звичайно, можна купити, але найчастіше я, наприклад, клікаю на посилання, а не на банер? Чому? Та тому що дратує! Але бувають звичайно красиві банери, на які просто хочеться натиснути…. Це мистецтво і вчитися йому треба дуже довго! Про це в наступній статті.

Для того, щоб розкрутити сайт треба обмінюватися посиланнями з іншими сайтами. Самий живучий міф. Загалом, неправильно все це, якщо мати на увазі представницькі сайти. Мені звичайно почнуть заперечувати — «А от Яндекс цитування… А ось Google PageRank…». Взагалі стаття про розкрутку, а не про підняття тИЦ і PageRank!

Ну і останній, мабуть, на сьогодні міф — те, що реєстрація у безлічі каталогів сильно впливає на розкрученість сайту через введення Яндексом нового тіц.Господи, хто це придумав? Найкраще підіймають тіц і PageRank для сайту його польователи, залишаючи свої рекомендації в скупченнях Інтернет-народу. А саме: у чатах, форумах і т. п…

6. Прогресивні методи

Загалом, я розповім Вам основи того, як зробити, щоб Ваш динамічний сайт індексувався Рамблером та іншими подібними скриптоненавистническими пошуковими системами. По-перше, давайте подивимося ось на що: яким саме чином робот розуміє, що ваш сайт має динамічну структуру? Правильно — він дивиться параметр href тега , і, якщо в ньому є знаки ? або &, і якщо робот неправильний, то сторінку за даною адресою він індексувати не буде. Таким чином, завдання полягає в тому, щоб прибрати з рядка УРЛа вищезазначені символи. А як же тоді передавати параметри скрипта? Як… Все оповідання буде вестися на основі реальної розробки, і на виході ми отримаємо маленький життєздатний скрипт. Заспокойтеся, це не складно… навіть я, далекий від програмування, зміг це зробити, так як це описав мені мій знайомий.
1. Давайте відразу чітко сформулюємо задачу: нам потрібно якимось чином викликати якийсь скрипт і передати їй певні параметри, при цьому адресна рядок повинен виглядати як для нормального, статичного сайту. Це просто, якщо ми передаємо скрипту дані з форми — ставимо «POST» і всі справи. Але ми-то з Вами повинні передати параметри з гіперпосилання, тобто через URL, тобто методом GET, тобто в Урлі будуть ? або &, тобто…ОК. Є такий файл, називається .htaccess — в ньому ви можете задати деякі директиви, керуючі сервером Apache. Ну та гаразд. Загалом знати про це самому .htaccess потрібно приблизно наступне — розмістивши цей файл в будь-якій папці на сервері, і написавши в ньому всякі штуки, ми можемо змінити поведінку сервера стосовно до даної папки (якщо, звичайно, хост провайдер дозволяє). Коротше:Створити цей файл можна за допомогою блокнота. Пропишіть рядки, наведені тут і збережіть його під ім’ям htaccess.txt у себе на сервері, далі потрібно запустити ваш фтп клієнт і поміняти ім’я файлу з htaccess.txt на .htaccess (без розширення).Поміщаємо файл з ім’ям .htaccess в кореневу папку свого сайту (DocumentRoot) — зазвичай вона називається WWW або wwwПишем в нього наступні рядки:

RewriteEngine onRewriteRule ^core.php$ — [L]RewriteRule .* /core.php
highlightSyntax(‘nocolor_MDU0Zm’,’nocolor’);

І ми можемо запросто розібрати цю рядок core.php таким чином, ми передаємо дані прямо в імені файлу!!!Пишемо тестовий скрипт і зберігаємо як core.php:
код PHP

2. function parse($uri){3. if($uri){4. // вирізаємо цифрові значення з рядковій змінній $uri в масив $uri_number5. eregi(«[[:digit:]]+»,$uri,$uri_number);6. //виводимо перший елемент масиву в браузер 7. echo $uri_number[0];8. }9. }10. // викликаємо функцію з глобальної змінної $REQUEST_URI як параметра11. parse($REQUEST_URI);
highlightSyntax(‘php_0OGQ0Y’,’php’);

Тепер набираємо в рядку браузера що-небудь таке…

http://имя_вашего_хоста/vasia12345.html — і що? вийшло? От і чудово!)7. Платні методыПредложений по розкрутці сайтів в Інтернеті нині дуже багато! Достатньо зайти в якусь категорію каталогу або набрати в пошуку «Розкрутка сайту», і перед вами відразу ж розкриється цілий пучок всіляких сервісів, які обіцяють безодню відвідувачів вашої сторінки за дуже невеликі гроші. Виглядає заманливо – просто страшно стає. Так і думаєш, що, мовляв, ось я зараз слабаю сторінку зі своїми прекрасними віршами про кохання, найбільшими розповідями про те, як влітку ходив у походи і так далі, після цього заплачу зовсім скільки-небудь трішечки грошенят, і моя сторінка в Інтернеті стане найбільш відвідувана. Ну, якщо і не найвідвідуваніша, то хоча б твердо стане на друге або третє місце на «Рамблері». Ніяк не менше.А що ж використовують такі раскрутчики? Які методи?
1)Кликерство! Це називається просування в рейтингу, і пошуковикам відверто начхати, яка відвідуваність вашого ресурсу, і робиться це все заради того, щоб запудрити мізки користувачеві, мовляв, дивись яка популярна сторінка! Треба додати в обране!
2)Банерна реклама… Абсолютно даремний сервіс, який вже описаний мною вище. Нічого він вам не принесе.
3)Підсовування вашого посилання пошуковику. Це дуже небезпечне баном. Не рекомендується!
4)Загнані відвідувачі. Це просто взагалі жах! Є безліч сайтів пропонують гроші за кліки на вашому сайті. Або ж так звані партнерські програми… вони потрібні лише для того, щоб розкрутити ресурс вашого партнера.

8.Чим зміст впливає на форму?

Якщо ваш контент на сайті підозрілий, або, на думку пошукача марний, будьте впевнені – робот цю сторінку не проинедексирут.PS: більше по цій темі описувати нечего9. ПоисковикиЯндекс – на загальну думку, найкращий пошуковик в країнах СНД. Як говоритися Яндекс – знайдеться все. Хороший тим, здійснює часті обходи по вашому сайту. Погано те, що у нього надто суворі вимоги до сайтамGoogle – пошуковик безперечно хороший, але для початківців сайтів абсолютно марний, оскільки його роботи проходять по таким сайтам нечасто!Рамблер – пошуковик. Хороший тим, що російські прості користувачі користуються переважно їм.Апорт – порівняно новий пошуковик. Але шукає добре і, головне, в тему. Проблема лише в тому, що боти його нечасті гості на вашому сайті.Цей список являє собою четвірку лідерів в Росії та країн СНД. Детальніше пояснювати не стану, так як це загрожує розумовими перевантаженнями…10. Каталоги Отже, приступимо до вивчення каталогів. Вони лише допомагають пошуковику, і сподіватися на великий трафік з них не варто. За великим рахунком каталоги поділяються на білі, сірі та чорні.Білі – це каталоги, які не потребують абсолютно нічого від веб-майстра. Такі є, і раджу користуватися тільки ними, так як там немає резону Вас за ніс водити. А ось де є резон, так це в сірих:Сірі – це каталоги, які не потребують абсолютно нічого, але в теж час вони не обіцяють поставити ваш сайт в рейтинг.Чорні. Вимагають посилання на їх сайт, і часто відбуваються з ними непорозуміння. Часто там дурять недосвідчених веб-майстрів.

Велике спасибі за увагу, наступного разу я напишу про мистецтві створення банерів.
З повагою, Бирзул Ярослав aka DezmASter
до речі спасибі велике Exception — за перевірку граматики… Дуже вже Ворд тупенький…