Вибір хостингу і рішення проблем

Тепер я спробую пояснити ще одну важливу проблему, яка може вас зачепити в самий невідповідний момент, коли ви будете на піку розкрутки і слави ? Якщо, звичайно, це трапиться…

Хостингів в Росії і за кордоном привеликое безліч, і як правило вони всі відрізняються тільки ціною і можливостями. На сьогоднішній день вже практично всі хостингові компанії надають такі сервіси як PHP, PERL, mySQL та інші можливості для управління сайтом. І це ми тут обговорювати не будемо.

Залишається звернути увагу при виборі хостингу надається місце на диску, трафік і оплату.

Ціна як правило дуже сильно залежить від наданого місця, тому ви повинні гарненько розрахувати скільки місця займе ваш сайт, і скільки його знадобиться в майбутньому.

Тепер у загальному про самому головному, це власне і є проблема, трафік.

Трафік це те скільки закачали і завантажили відвідувачі вашого сайту. На ділі исходяший трафік не лімітується, і як правило не оплачується, а враховується тільки вхідний трафік, в співвідношенні в середньому 1:10.

Тобто, якщо до вас, скажімо, у день прийшло 100 відвідувачів, які переглянули по 1 сторінці вагою в 50к, то вхідний трафік складе 100*50=5000Кб, 5000:10=500кб.

Але користувач дивиться адже не одну сторінку, і не всі сторінки 50к.

Поспішаю обломити в першу чергу тих, хто збирається робити сайт з каталогом програм, картинками, фотографіями і всякими «важкими» архівами. Вся справа в тому, що хостингові компанії в своїх прайс-листах пишуть що трафік у них не обмежений, але насправді це не так, є розумні межі… Звичайно, можливо цей факт можна оскаржити в суді, так як вам обіцяли при укладенні договору не обмежувати трафік, але це знову ж таки швидше за все мало що дасть, компанія не стане тримати у себе збитковий для них сайт.

Загалом в реальності справи остоят так, на момент написання цієї статті, мій сайт www.roja.ru фактично закритий, і працюють лише кілька текстових розділів, що в принципі і спонукало мене написати цю статтю.

Справа в тому, що як тільки ви раскрутитесь, і до вас піде багато відвідувачів, які почнуть завантажувати програми, фото, картинки і т. д. То швидше за все ваш сайт або відповідні розділи теж як і мій просто відключать. У моєму випадку це було так: на сайт прийшло близько 6000 відвідувачів, і закачали 3.5 Гб. трафіку.

Хостингової компанії просто довелося відключати мій сайт, у місяць це склало більше 100Гб.

А з таким трафіком, навряд чи вас візьме якась компанія. І в даний момент я досі шукаю куди прилаштувати свій сайт, адже грошей на ньому я не заробляю. Тобто, з усього цього можна зробити висновки, якщо у вас сайт не текстового наповнення, то слід заздалегідь при виборі хостингу уточнити у компанії максимально дозволений трафік.

Для прикладу компанія Valuehost дає тільки до 15Гб. трафіку в місяць, хоча в прайсі написано «без обмежень». Звичайно якщо вам потрібно набагато більше трафіку, то його можна придбати за додаткову плату. Тому перш ніж викладати на сайт «важку» граффику або програми, задумайтеся, а чи зможете ви це окупити?

P. S. Грамотно монетизуйте сайт і беріть під нього виділений сервер від FastVPS. Упевнений проблем з потужностями у вас точно не буде!