Практично кожен веб-майстер рано або пізно замислюється про монетизації свого інформаційного ресурсу. У переважній більшості випадків власники сайтів отримують прибуток від розміщення реклами:

Звичайно, тих, хто хоче розмістити свої оголошення, можна знайти і самостійно, однак набагато зручніше скористатися допомогою спеціалізованих онлайн-сервісів. У даній статті буде розглянуто один з таких сервісів, а саме – Ротабан.

Загальні відомості

Ротабан – це біржа, де рекламодавці можуть підшукати оптимальні майданчики для розміщення банерів, а власники сайтів заробити гроші:

Ротабан: легке і приємне розміщення реклами

Ми будемо розглядати дану біржу з точки зору веб-майстра. Розглянемо покроково, що потрібно зробити, щоб почати заробляти:

 • Зареєструватися на біржі. Необхідно заповнити стандартні поля, також потрібно мати електронну поштову скриньку (ящики на mail.ru ігноруються системою Ротабан);
 • Додати сайт в систему. Якщо ваш інформаційний ресурс відвідують більше 100 унікальних відвідувачів в день, то шлях на Ротабан відкритий (звичайно, якщо контент сайту не суперечить нормам законодавства). Необхідно вказати адресу ресурсу, ввести короткий опис та декілька ключових слів. Подальше рішення будуть приймати модератори;
 • Налаштовуємо рекламний банер. Якщо ваш інформаційний ресурс успішно пройшов модерацію, то саме час перейти до залучення рекламодавців. У формі редагування налаштувань банера вказуємо, на яких сторінках він буде розміщуватися, яке становище займе на кожній сторінці (зверху, знизу, збоку), яким буде його розмір. Також вказуємо вартість розміщення реклами;
 • Налаштовуємо банер-заглушку. Поки рекламодавці не «пригостили» вас своєю увагою, необхідно, щоб рекламні зони на сторінках сайту не залишалися порожніми. У налаштуваннях заглушки можна залишити стандартний варіант, пропонований Ротабаном, або поставити своє зображення.

Налаштувавши розміщення банерів, вам необхідно сконцентруватися на відвідуваності свого інформаційного ресурсу. Якщо вона впаде нижче 100 чоловік в день, сайт перестане бути видимим для рекламодавців в системі Ротабан.

Переваги і недоліки

Перелічимо плюси і мінуси сервісу Ротабан. Для початку, приділимо увагу позитивних сторін:

 • Низький поріг входження. 100 чоловік в день – це зовсім невелике число відвідувачів, і отримати можливість заробити гроші з таким показником безумовно приємно;
 • Автоматизація продажу банерів. Вам не потрібно вести діалоги з рекламодавцями або приділяти увагу розміщенню кожного банера на своєму сайті. Розмістивши код Ротабана на сторінках свого інформаційного ресурсу, ви зможете спокійно насолоджуватися життям.

Однак Ротабан має і свої недоліки:

 • Висока комісія. 15% – це досить-таки значна частина вашого заробітку, тим більше, якщо ресурс володіє значною кількістю відвідувачів.
 • Слабка реферальная програма. При 1% партнерських відрахувань займатися залученням рефералів не має ніякого сенсу.

Поради новачкам

Наведемо деякі рекомендації для тих, хто не має досвіду роботи з біржами банерної реклами:

 • Встановлюйте адекватну ціну. Звичайно, ваш інформаційний ресурс здається вам вершиною «веб-мистецтва», але пам’ятайте про те, що рекламодавець дивиться в першу чергу на вартість розміщення банера, на відвідуваність і склад аудиторії сайту, а лише потім бере до уваги дизайн і інші характеристики:

Ротабан: легке і приємне розміщення реклами

Пропонуйте ціну на рівні інформаційних ресурсів з аналогічною відвідуваністю і тематикою, а не думайте про те, скільки можна заробити, задерши планку на кілька десятків рублів вище;

 • Слідкуйте за відвідуваністю сайту. Пам’ятайте, що велика кількість реклами відверне від вас частину аудиторії. Працюйте над залученням не тільки рекламодавців, але і відвідувачів;
 • Не пропонуйте занадто багато місць. Якщо ваш інформаційний ресурс буде майоріти банерами-заглушками, це негативно позначиться як на кількості відвідувачів, так і на лояльність рекламодавців.

Таким чином, Ротабан – це чудовий сервіс, що дозволяє заробити інформаційних ресурсів з невеликою відвідуваністю. Однак власникам серйозних сайтів варто серйозно задуматися про доцільність користування цим сервісом, так як комісія системи досить висока.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here