Практично кожен веб-майстер рано або пізно замислюється про монетизації свого інформаційного ресурсу. У переважній більшості випадків власники сайтів отримують прибуток від розміщення реклами:

Звичайно, тих, хто хоче розмістити свої оголошення, можна знайти і самостійно, однак набагато зручніше скористатися допомогою спеціалізованих онлайн-сервісів. У даній статті буде розглянуто один з таких сервісів, а саме – Ротабан.

Загальні відомості

Ротабан – це біржа, де рекламодавці можуть підшукати оптимальні майданчики для розміщення банерів, а власники сайтів заробити гроші:

Ротабан: легке і приємне розміщення реклами

Ми будемо розглядати дану біржу з точки зору веб-майстра. Розглянемо покроково, що потрібно зробити, щоб почати заробляти:

 • Зареєструватися на біржі. Необхідно заповнити стандартні поля, також потрібно мати електронну поштову скриньку (ящики на mail.ru ігноруються системою Ротабан);
 • Додати сайт в систему. Якщо ваш інформаційний ресурс відвідують більше 100 унікальних відвідувачів в день, то шлях на Ротабан відкритий (звичайно, якщо контент сайту не суперечить нормам законодавства). Необхідно вказати адресу ресурсу, ввести короткий опис та декілька ключових слів. Подальше рішення будуть приймати модератори;
 • Налаштовуємо рекламний банер. Якщо ваш інформаційний ресурс успішно пройшов модерацію, то саме час перейти до залучення рекламодавців. У формі редагування налаштувань банера вказуємо, на яких сторінках він буде розміщуватися, яке становище займе на кожній сторінці (зверху, знизу, збоку), яким буде його розмір. Також вказуємо вартість розміщення реклами;
 • Налаштовуємо банер-заглушку. Поки рекламодавці не «пригостили» вас своєю увагою, необхідно, щоб рекламні зони на сторінках сайту не залишалися порожніми. У налаштуваннях заглушки можна залишити стандартний варіант, пропонований Ротабаном, або поставити своє зображення.

Налаштувавши розміщення банерів, вам необхідно сконцентруватися на відвідуваності свого інформаційного ресурсу. Якщо вона впаде нижче 100 чоловік в день, сайт перестане бути видимим для рекламодавців в системі Ротабан.

Переваги і недоліки

Перелічимо плюси і мінуси сервісу Ротабан. Для початку, приділимо увагу позитивних сторін:

 • Низький поріг входження. 100 чоловік в день – це зовсім невелике число відвідувачів, і отримати можливість заробити гроші з таким показником безумовно приємно;
 • Автоматизація продажу банерів. Вам не потрібно вести діалоги з рекламодавцями або приділяти увагу розміщенню кожного банера на своєму сайті. Розмістивши код Ротабана на сторінках свого інформаційного ресурсу, ви зможете спокійно насолоджуватися життям.

Однак Ротабан має і свої недоліки:

 • Висока комісія. 15% – це досить-таки значна частина вашого заробітку, тим більше, якщо ресурс володіє значною кількістю відвідувачів.
 • Слабка реферальная програма. При 1% партнерських відрахувань займатися залученням рефералів не має ніякого сенсу.

Поради новачкам

Наведемо деякі рекомендації для тих, хто не має досвіду роботи з біржами банерної реклами:

 • Встановлюйте адекватну ціну. Звичайно, ваш інформаційний ресурс здається вам вершиною «веб-мистецтва», але пам’ятайте про те, що рекламодавець дивиться в першу чергу на вартість розміщення банера, на відвідуваність і склад аудиторії сайту, а лише потім бере до уваги дизайн і інші характеристики:

Ротабан: легке і приємне розміщення реклами

Пропонуйте ціну на рівні інформаційних ресурсів з аналогічною відвідуваністю і тематикою, а не думайте про те, скільки можна заробити, задерши планку на кілька десятків рублів вище;

 • Слідкуйте за відвідуваністю сайту. Пам’ятайте, що велика кількість реклами відверне від вас частину аудиторії. Працюйте над залученням не тільки рекламодавців, але і відвідувачів;
 • Не пропонуйте занадто багато місць. Якщо ваш інформаційний ресурс буде майоріти банерами-заглушками, це негативно позначиться як на кількості відвідувачів, так і на лояльність рекламодавців.

Таким чином, Ротабан – це чудовий сервіс, що дозволяє заробити інформаційних ресурсів з невеликою відвідуваністю. Однак власникам серйозних сайтів варто серйозно задуматися про доцільність користування цим сервісом, так як комісія системи досить висока.