Ну а кожен сайт неодмінно повинен містити контент — те, за чим і приходить на його сторінки відвідувач. Як правило, при створенні нових сайтів у веб-майстра з’являється потреба в його інформаційному наповненні. Багато з них знають, що краще всього цінується саме унікальний і якісний контент. Але, чи то в силу своєї лінощів або обмеженості авторських здібностей, не всі створюють його самостійно.

Так, навіщо сидіти цілодобово за екраном монітора і складати якісь тексти, які потім ще буде хтось читати. Можна просто скопіювати цей самий контент з інших сайтів.

Зупинюся на причинах, чому так не варто робити.

Перша — Престиж сайту, особливо, якщо він корпоративний. Тут можна провести аналогії з рекламою компанії на кулькових ручках, чашках та інших недорогих, але таких потрібних речей. Чомусь на них логотипи і назва компанії не копіюються, а намагаються створити свій, унікальний стиль.

Друга — Незаконність. Безліч статей і оглядів є власність їх авторів. Тому публікація без їх дозволу є незаконним і охороняється законом про авторське право. На жаль, наше недосконале законодавство не дозволяє в повній мірі захистити інтелектуальну власність.

Третя — пошукові машини вже давно навчилися знаходити справжнє джерело статті. Це вже перевірено на своєму сайті. Ще пошуковики дуже цінують унікальний контент, а не його дублікати.

Автору даної статті на одному з форумів про seo доводилося бачити приблизні алгоритми визначення оригінальності контенту. Благо, 5 років університету не пройшли дарма — через морок матриць, векторів і теорії ймовірності стало ясно, що насправді це не так і складно. Для ЕОМ, звичайно. А вже повірте, що у того ж Яндекса або Гугла обчислювальні потужності вже обчислюються десятками тисяч(!) машин.

Думаю, цих доводів поки буде достатньо. Тут головне — зрозуміти саму суть проблеми, а не всі її дрібниці. Ще останнім часом набули поширення сервіси, які пропонують безкоштовний контент. Це як не можна до речі для нових і малобюджетних проектів. Єдиною умовою використання такого вмісту є наявність посилання на першоджерело.

Але тут є й зворотна сторона медалі — від цього виграє лише сайт, що надає контент. Адже, по суті справи — це просто посилання на його ресурс. Такі посилання розповзаються по всьому інету, створюючи для першоджерела просто казкове кількість бек-лінків.

Безкоштовний сир, як мовиться, може виявитися зовсім не безкоштовним. Так і вийшло, коли пошуковики навчилися знаходити дублікати і прибирати містять їх сайти з результатів видачі.

На жаль, на даний момент ситуація така, що відсоток оригінального кількості контенту до загального так і залишається на рівні 10-15% . І це тільки те, що змогли підрахувати пошукові машини, а вони по всьому інету не ходять (на індексацію усього інету потрібно від 300 до 400 років).

Але все ж є люди, які намагаються створювати унікальний контент, а не копіюючи вже надруковане. До деяких розуміння значущості оригінального контенту приходить лише з часом.

Пам’ятайте, що оригінальний і свіжий контент — це курка, яка несе золоті яйця. Не вірите — попрактикуйтесь на реальних сайтах.

Удачі!