Актуальне на сьогоднішній день питання — реєстрація в каталогах сайту хвилює сьогодні все більше і більше вебмайстрів. Реєструвати сайт вручну в тисячах каталогах в даний час просто недоцільно. До того ж, на сьогодні з’явилася достатня кількість сервісів, що пропонують послуги автоматичної реєстрації в каталогах. Оглядом таких сервісів ми і займемося в цій статті.

Для початку визначимо найбільші на сьогодні.

1PS.RU
UHUHU.RU
WEB-SUPPORT.RU
AUTOREG.RU

Оцінювати сервіси будемо за такими критеріями:

— кількість ресурсів в базі;
— тарифи і якість реєстрації;
— зручність інтерфейсу;
— підтримка клієнтів;
— ціна і форми оплати.

При оцінюванні параметрів постараємося бути як можна більш об’єктивними.

Поїхали по порядку.

1PS — найстаріший сервіс рунета. З’явився ще в 1998 році, коли ще про каталогах мало хто думав. Реєстрація в каталогах з невеликого додатки до сайту переросла в окремий великий сервіс. Дизайн до певного моменту був просто, але незважаючи на це, користувачі активно цитували і цитують 1ps. Популярність сервісу складається в чому завдяки великої рекламної кампанії, яку адміністрація проводить.
Кількість ресурсів в базі.
У цього сервісу своя база каталогів, що складається на сьогоднішній день з 1700 ресурсів.

Тарифи
3 тарифу: нічний (працюєте самостійно з 02-00 до 6 ранку) — безкоштовно, 2$ (працюєте самі в будь самі), 20$ — реєстрація проводиться протягом 5 робочих днів фахівцем.
Незаперечний плюс в тому, що власники сервісу дозволяють реєструвати сайти безкоштовно. Ті, хто не хоче проводити час ночами за комп’ютером, можуть витратити незначну суму. При проході бази частина каталогів повернуло 404 помилку, т. е каталоги вже не існують, але в базі сервісу присутні.

Інтерфейс системи з одного боку простий, з іншої містить занадто багато пунктів меню. Потрібно витрата часу на освоєння. До того ж, немає повної автоматизації процесу. Кожен каталог доведеться проходити вручну. Витрата трафіку і часу очевидна.
Що робити тим, у кого немає часу і бажання реєструвати сайт самостійно?
Замовляємо послугу за 20$. Радує те, що оплатити послугу можна практично всіма існуючими способами. По безналу в тому числі. Цим можуть похвалитися далеко не всі сервіси. Є і документи для юридичних осіб.

Реєстрацію довелося чекати 6 днів. Вклалися у термін, але впритул (ми замовили у вихідний). Отримали звіт та список кодів посилань сайтів, які вимагають установки зворотнього посилання. Реєстрація в каталогах не йде в розріз з регламентом великих пошукових систем, але установка на сайті сторінки з 500 посиланнями — це вже порушення. Ставити посилання не стали, оскільки за таке можна отримати пессимізації сайту в пошукових системах (або в народі — бан). В цілому, робота сервісу можна оцінити задовільно.
Основні мінуси — відсутність автоматизації процесу і імхо завищена ціна. Ну і до підтримки в icq за 2 дні так і не вдалося достукатися.

UHUHU.RU

База налічує 1500+ ресурсів. Процес реєстрації нагадує 1ps, так і тарифи схожі.
Реєстрація сайту вручну варто 150р., реєстрація фахівцем — 490р. У систему вбудований аналізатор сайту, що дозволяє перевірити чи є ваш сайт в кожному конкретному каталозі. Дуже зручна функція. Оплата послуг здійснюється 3-ма способами: WebMoney (в тому числі автоматичний переклад), » Яндекс.Гроші і банківський переказ (через виписку квитанції). Інтерфейс зручний і зрозумілий, нічого зайвого. Підтримка по e-mail.

WEB-SUPPORT.RU

Як і 1ps проект розвивався поступово. Реєстрація в каталогах з додатка до сайту переросла у великий сервіс. Кількість ресурсів на базі налічує 2780+ ресурсів. Безкоштовних тарифів немає. Реєстрація проводиться строго фахівцем. Термін виконання — 3 робочих дні.
Ціна послуги — 15$ (або 450рублей). Інтерфейс видався простим і зручним. Дозволяє здійснювати необхідні дії, не більше не менше.
Поповнити рахунок можна автоматично через WebMoney або вручну теж через WEBMONEY або Яндекс.Гроші. Відправили гроші вручну (заодно і перевірили підтримку).
Кошти зарахували швидко. Взагалі підтримка на подив привітна і що головне — оперативна. Відповіли на всі наші запитання. За словами адміністрації, прийом інших видів оплати скоро буде введений, але на ділі поки це не здійснено.
Прошу купувати картки WEBMONEY і Яндекс.Грошей, якщо не використовуєте ці платіжні системи. З особливостей — WEB-SUPPORT.RU реєструють в каталогах, які вимагають введення символів з картинок. При реєстрації в каталогах є можливість вказати скільки завгодно варіантів заголовків і описів. Але зараз цим вже нікого не здивуєш.

Реєстрацію провели на 2 день після замовлення. У звіті як зазвичай — список каталогів з успішною реєстрацією, список сайтів не взяли до реєстрації сайт та коди посилань каталогів, що потребують установки зворотнього посилання. Ставити 300 зворотних посилань теж не стали. Адміністрація погодилася надіслати нам посилання у вигляді структурованого каталогу по 20 посилань на сторінку, правда за 5$.
Крім автореєстрації пропонують ще й ручну 130 каталогах з гарантією розміщення 130 посилань. За словами власників сервісу, ця реєстрація допомагає підняти сайт за ключовими словами у пошукових системах. Перевіряти не стали. Ціна цієї послуги — теж 15$

AUTOREG.RU

Відносно молодий сервіс залучив багатьох користувачів своєю надмірно низькою ціною. Ціна реєстрації в 1700 каталогах — всього 5$.
Интерфес сервісу простий та зрозумілий. Реєстрація проводиться, як творці кажуть, в один дотик. Оплативши послугу потрібно тільки заповнити дані і натиснути кнопку «почати реєстрацію».
Процес запуститься. Потрібно просто дочекатися завершення процесу (не закривати вікно браузера). Реєстрація моментальна, тому про терміни виконання замовлення тут не говоримо. Реєстрація почнеться тоді, коли ви її оплатіть. Є підтримка по телефону, icq та e-mail, що дуже навіть непогано. Як вже було сказано, сервіс залучив на початковому етапі користувачів своєю низькою ціною. Але ось виграли вони? Складно сказати. Якість ресурсів бази дуже посереднє. Так і в мережі та на форумах, де спочатку були захоплені відгуки, зараз існує обурення. І ми не побачили практично ніяких результатів. Все-таки, напевно, правильно висловлювання. Дешево добре не буває. Крім автореєстрації сервіс пропонує реєстрацію в закритих каталогах. Послугою не користувалися.

Висновки.

Виділяти когось не бачимо сенсу, вибір залишається за вами. Від себе підведемо підсумки — найбільш сприятливе враження створили 1PS і WEB-SUPPORT.RU. По співвідношенню ціна/кількість каталогів/підтримка – безсумнівно, лідирує WEB-SUPPORT.RU.

За 1ps залишається масовість сервісу (найвідоміший сервіс, як-ніяк), зручна форма оплати (всі види), ну і якість на цілком прийнятному рівні рівні.
Перевіряйте, тестуйте і вибирайте свій сервіс. Ну а ми будемо сподіватися, що цей огляд допоможе вам зробити непростий вибір. Удачі в просуванні Ваших проектів.