Як же грамотно працювати з копірайтером? Деякі клієнти помиляються в тому, що, вибравши копірайтера, вони вважають свою роботу завершеною. Безумовно, правильний вибір копірайтера серйозна підмога в майбутньому успіху. Однак спільна робота повинна вестися безперервно.

Адже тільки тісна взаємодія зроблять кінцевий продукт по-справжньому сильним. Завдання копірайтера викласти свої думки на папері (або на екрані монітора). Багато клієнтів вважають, що копірайтер повинен сам вгадувати їх думки. Насправді це не зовсім так. Перш ніж, автор приступить до роботи, викладіть йому всі свої думки, побажання та вимоги. А в процесі створення матеріалу слідкуйте за поточною роботою і допомагайте один одному. Тільки така співпраця зробить текст по-справжньому сильним.

Розглянемо по пунктах як необхідно вести спільну роботу з копірайтером.

1. Чітко і однозначно ставте завдання.

Завжди легше працювати, коли поставлена мета цілком зрозуміла. При цьому Ви отримаєте бажаний результат в найкоротші терміни. На жаль, так трапляється, що деякі клієнти навіть приблизно не знають чого хочуть. Не висловлюють ніяких вимог і побажань. У підсумку після того, як копірайтер представляє їм виконану роботу, виявляється, що треба робити зовсім інше. Це неминуче веде до додаткових витрат. Тому повторюся – чітко ставте завдання.

2. У теж час не треба занадто часто втручатися в роботу копірайтера.

Якщо ви звернулися до професіонала, то він все зробить на найвищому рівні. Ваше завдання – періодично отримувати від нього звіти по виконаній роботі та вносити корективи. Таким чином, редагування текстів здійснюється поступово на стадії його написання. По закінченні робіт це дозволяє зробити текст найвищої якості.

І так, рекомендація друга – контролюйте процес роботи, але не втручайтеся в нього.

3. Наступний рада випливає з попереднього.

Не треба копірайтера вчити працювати. Повірте, він професіонал і знає свою роботу. Але це не означає, що Ви повинні повністю відсторонитися від нього. Ні, ви повинні вносити свої побажання та корективи. Але побажання і повинні залишитися побажання (звичайно крім побажань, є ще і вимоги, але вони визначаються на початку роботи та не повинні змінюватися в процесі). Якщо ж клієнт наполегливо радить або вчить, як треба робити, чому б йому самому не написати цей текст. Багатьом може здатися, що мої слова кілька різання. Не подумайте, що я вважаю неписьменними людей, що вчать нас працювати. Але повірте, у мене є достатній досвід спілкування з людьми і я можу сказати, що якщо чоловік грамотний, то він спочатку чітко визначить всі вимоги і завдання, а решта довірить професіоналам, лише іноді вносячи додаткові побажання і корективи. Якщо ж він вказує на те як треба працювати, то як правило це говорить лише про одне – він сам не знає чого хоче. Тому давайте поважати працю один одного. Адже ми всі хочемо, щоб продукт, який ми робимо для Вас був кращим.

4.Виконуйте свої фінансові зобов’язання.

Інтернет одночасно є як абсолютно чесною структурою, в якій успіх має тільки інтелект, так і в теж час недосконалою, оскільки не кожному вдається захистити свій інтелект від нечесних користувачів праць цього самого інтелекту. Тому вибирайте, насамперед, перевірені компанії, що займаються копірайтингом рівень яких відомий. Будь-який працівник хоче відповідної оплати своєї праці, тому в нашому випадку мірою виконання поставленої задачі може бути тільки заздалегідь обумовлені вимоги. Як копірайтер, так і його клієнт повинні виконувати взяті на себе зобов’язання, лише в цьому випадку може бути досягнутий бажаний результат.

Сподіваюся, що наші поради допоможуть Вам у виборі копірайтера, так і в подальшій роботі з ним. І ви отримаєте бажаний результат.