Просування сайтів в соціальних мережах можна умовно розділити на наступні взаємопов’язані категорії:

 • SMO (Social Media Optimization);
 • SMM (Social Media Marketing).
 • Оптимізація сайту в соціальних мережах орієнтована на його сталий і стабільний розвиток. Вже з самого визначення SMO видно, що даний процес проводиться не на сторонніх ресурсах, а безпосередньо на розкручується сайті. В сутності, SMO являє собою роботу з контентом просувається веб-проекту. Ця робота спрямована на те, щоб зробити інформацію максимально корисною для користувачів різноманітних соціальних мереж. Одним із ключових елементів процесу оптимізації під соц.мережі вважається забезпечення можливості своєчасного оперативного експорту інформаційних матеріалів.

  Слід зазначити, що технологія SMM являє собою досить нову форму діяльності в глобальній мережі. Заходи SMM здійснюються не на розкручуваних сайтах, а на зовсім сторонніх ресурсах. Ключова функція соціального маркетингу полягає в залученні пильної уваги учасників соціальних мереж просувається ресурсу допомогою ненав’язливого розміщення в різних спільнотах інформації про розкручується сайті.

  Методи SMM спрямовані на вирішення наступних найважливіших завдань:

  • моніторинг позитивних і негативних відгуків, а також активне заохочення перших і повне нівелювання друге;
  • проведення різноманітних акцій та конкурсів, основною метою яких є інформування цільових аудиторій про нових напрямках діяльності;
  • зміцнення лояльності користувачів до компанії-власника веб-проекту;
  • встановлення зворотного зв’язку з споживачами.

  У цей період у сфері IT-фахівців вельми поширена думка, що гарантувати збалансований і стабільний розвиток будь-якого веб-проекту можливе тільки при грамотному поєднанні технологій SEO, SMO і SMM.

  По суті, з допомогою SMO, SMM і SEO вирішуються одні і ті ж завдання. Однак методи пошукової оптимізації (SEO) орієнтовані на пошукові системи. А ось за допомогою методик SMO і SMM робота ведеться над соціальними проектами в цілях залучення додаткового солідного трафіку на розкручуються сайти або створення тематичних спільнот всередині якої-небудь соціальної мережі. І тут величезне значення набуває створення і публікація корисного «вірусного» контенту.

  Серйозною відмінністю SMO від пошукової оптимізації визнається висока ефективність оптимізаційних заходів при застосуванні технологій SMO. Наприклад, на сервісі YouTube традиційне кількість переглядів будь-якого відеоматеріалу становить 11 тисяч переглядів через 6 місяців після розміщення ролика. Отримати подібні результати, використовуючи лише методи SEO, абсолютно неможливо.

  Як відомо, для початку 21-го сторіччя характерним є стрімке зростання кількості різноманітних соціальних ресурсів. Подібні веб-проекти об’єднують великі групи користувачів всесвітньої мережі зі схожими інтересами. Вивчення таких спільнот не є основним завданням даної статті. Однак слід взяти до уваги, що сьогодні по всьому світу створено величезну кількість згаданих об’єднань. Відвідують подібні спільноти десятки мільйонів користувачів.

  Так, тільки в Західній Європі і США налічується близько 800 мільйонів учасників проектів Facebook і Twitter. В азіатському сегменті активно працює Multiply. Російським користувачам чудово відомі спільноти «Вконтакте», а також «Однокласники».

  Професіонали сьогодні впевнені, що загальне число користувачів, залучених в життя різних соціальних ресурсів, давно перевалила за мільярд. Спираючись на ці статистичні дані, в даний час ні один кваліфікований оптимізатор не буде ігнорувати по-справжньому серйозний потенціал соціальних мереж. Використовуючи потужний колективний розум десятків мільйонів учасників соціальних мереж, сучасні IT-спеціалісти отримують можливість зробити істотний вплив на позитивне і збалансований розвиток абсолютно будь-якого сайту. Для цього достатньо розробити якісну стратегію розкрутки веб-проекту. І одним з головних помічників в даному випадку може стати SMO.

  Слід зазначити, що маркетинг в соц.мережах надає прямий вплив на зростання продажів і формування сприятливого іміджу компанії. Однак, постановка таких амбітних цілей часто веде до дуже агресивній рекламі. Це може відштовхнути користувачів, сформувати негативне ставлення до рекламодавця. За зазначеної причини маркетинг в різних соціальних мережах повинен бути заснований на наступних принципах:

  • чесний підхід з боку суб’єкта підприємництва;
  • відкрите спілкування з цільовою аудиторією;
  • побудова доброзичливих відносин з користувачами.

  У будь-якому випадку, SMM і SMO зайняли цілий сегмент при просуванню сайтів і ігнорувати їх просто недоцільно! Як кажуть, не одним SEO єдиним)