Як відомо, найбільша можливість підвищення відвідуваності ресурсу — це збільшення його релевантності по запитам в пошукових системах.

І тепер, вже зрозумівши, навіщо нам це потрібно, ми будемо займатися підвищенням релевантності нашого сайту в одній з найбільших пошукових систем — Rambler.
Для того, щоб цей процес був більш наочний, ми назвімо невеликий приклад: сайт з продажу меблів, який необхідно розкрутити в Ramblere. Нехай наш сайт займається продажем шаф-купе і підставок для дисків.

Напевно, всі знають, що для підвищення відвідуваності сайту потрібно зробити так, щоб про нього дізналися. Але як це зробити? Таке питання особливо гостро стоїть перед початківцями WEB-ресурсами.

Давайте логічно прийдемо до відповіді:

— Де можливо більше всього переходів на Ваш ресурс?
— Там, де більше відвідуваність.
— Де найбільше відвідуваність?
— Там, де є інформація, що потрібна людям.
— І останній крок: де є дуже багато інформації?
— Природно, в пошукових системах.

Звідси напрошується висновок — найбільша можливість підвищення відвідуваності ресурсу — це збільшення його релевантності по запитам в пошукових системах.
І тепер, вже зрозумівши, навіщо нам це потрібно, ми будемо займатися підвищенням релевантності нашого сайту в одній з найбільших пошукових систем — Rambler.
Для того, щоб цей процес був більш наочний, ми назвімо невеликий приклад: сайт з продажу меблів, який необхідно розкрутити в Ramblere. Нехай наш сайт займається продажем шаф-купе і підставок для дисків.

Будемо діяти покроково:
1) Йдемо на сторінку http://adstat.rambler.ru/wrds/і вводимо в текстовому полі наші ключові слова (назва продукції), натискаємо «Підрахувати» і чекаємо, поки внизу з’явиться таблиця, в якій наведено
статистика аналогічних запитів в Ramblere. Складаємо з ВЕРХНІХ і найбільш підходящих нам запитів (5-10) список, який нам дуже знадобиться. Наприклад так
(слово — можливі запити):

а) Шафа-купе, кутовий шафа-купе, вбудована шафа-купе, шафа-купе на замовлення, шафи-купе, прихожа, шафа-купе в передпокої, шафа-купе кутова, шафа-купе в кредит, купити шафу-купе
б) Підставка для дисків — підставка для dvd дисків, стильна підставка для дисків, підлогова підставка для дисків, підставка для dvd дисків зі скла,
дерев’яна підставка для дисків, підставка для cd на 120 дисків, підставка для dvd дисків електрична

2) І тепер починаємо думати — а як же можна буде знайти нас? Щоб Ваш сайт виявився на верхніх рядках Rambler, потрібно підігнати відповідність Вашого сайту до пошуковим запитам.

Для цього нам потрібно уточнити найменування нашої продукції:

а) Шафа-купе. Нехай ми виробляємо як кутові шафи-купе, так і вбудовані шафи-купе для передпокою.
Ми можемо заготовлювати їх на замовлення, але ще не оформили документи, потрібні для здійснення продажу в кредит.
б) Підставка для дисків. Припустимо, що ми виробляємо тільки дерев’яні підставки, в які можна помістити 100 dvd і cd дисків. Стояти така підставка
може і на столі, і на підлозі.

Тут нам і знадобиться список з можливими запитами, який ми склали. Викреслюємо ті запити, які для нас не підходять, і у нас залишається:

а) Шафа-купе, кутовий шафа-купе, вбудована шафа-купе, шафа-купе на замовлення, шафи-купе, прихожа, шафа-купе в передпокої,
шафа-купе кутова, купити шафу-купе (прибрали запит «шафа-купе в кредит»)
б) Підставка для дисків — підставка для dvd дисків, стильна підставка для дисків, підлогова підставка для дисків,
дерев’яна підставка для дисків (прибрали запити «підставка для dvd дисків із скла», «підставка для cd на 120 дисків», «підставка для dvd дисків електрична»)

3) найвідповідальніший крок, від якого все і буде залежати — формулювання запитів, по яким нас можна знайти. І ми їх не просто формулюємо
а використовуємо в заголовку) і як можна частіше в тексті сайту, виділяючи їх і , а ще краще в тегах

і

.
Однак, враховуємо, що заголовок не повинен бути більше 80 символів, а слова в тегах і повинні зустрічатися не більше 7-8% по відношенню до решти тексту.

а) Шафа-купе.
Заголовок — «Купівля кутових і вбудованих шаф-купе для передпокою і кімнат. Можливе замовлення» (78 символів).
У тексті виділяємо слова (по окремо) — «кутові шафи-купе, вбудованы шафи-купе, шафи-купе для передпокою).
б) Підставка для дисків.
Заголовок — «Стильні дерев’яні підставки для cd і dvd дисків. Настільні і підлогові.» (74 символу).
У тексті виділяємо слова (по окремо) — «дерев’яні підставки для дисків, підставки для cd і dvd дисків».

4) Між тегами ставимо

5) Є і ще одна хитрість — реєструйтеся в Rambler’s TOP 100. Сама участь не впливає на результат запитів, але Ваш сайт буде відвідуватися пошуковою машиною 2 рази в день, а значить буде більше проіндексованих сторінок.

Ось, мабуть, і всі цивілізовані методи, з допомогою яких можна підвищити релевантність Вашої сторінки, а значить і її положення в результатах Ramblera!