«Цей прилад допоможе вам уникнути кінця світу!» або «Виробники наділили цей міксер унікальними функціями. Дізнайтеся, якими!» – такі оголошення, регулярно які постають перед очима інтернет-користувачів, можуть серйозно дратувати.

Так званий тизер призначений для того, щоб за допомогою кричущих картинки і тексту змусити відвідувача перейти за посиланням. Тизер – це досить агресивна реклама, однак рекламодавці раніше використовують цей прийом для просування «в народ» товару або послуги:

У даній статті буде розглянуто реклама товарів з допомогою такого інструменту, як тизерна мережа. Маркет Гід, Медианет, Тизернет та інші популярні варіанти для рекламодавців і власників сайтів.

Що це таке

Як вже було згадано вище, тизер – це агресивний спосіб реклами. Агресія в даному випадку має на увазі під собою досить грубу гру на такому почутті людини, як цікавість. Як правило, сам тизер являє собою анімований або статичне зображення, яке можна легко виготовити в одному з графічних редакторів.

Тизерну мережі – це спеціальні сервіси, які призначені для рекламодавців і власників сайтів. Перші отримують рекламні майданчики для розміщення інформації про свої товари або послуги, а другі – можливість заробити на переходах відвідувачів.

Що ж можна рекламувати за допомогою тізерних мереж? Нижче перелічимо найбільш популярні варіанти.

 • Реклама новинних порталів. Кричущі заголовки – це те, що приваблює читачів. Типовий приклад: «Російський актор позбувся будинку і автомобіля. Країна в шоці!». Перейшовши за посиланням, користувач потрапляє на статтю про який-небудь азартному провінційного актора Тюгу (ніби як і в обмані не звинуватити, але ви ж чекали зовсім іншого);
 • Реклама розважальних сайтів. Пропозиції спробувати свої сили в тій чи іншій онлайн-грі, перейти «туди, де вас чекають небачені розваги» також чудово вписуються в формат тизера;
 • Реклама товарів. Більшості користувачів інтернету лінь читати об’ємну інформацію про якому-небудь продукті (тим більше, якщо про його купівлю не було і думки), тому короткий цікаву опис може знайти набагато більший відгук у потенційних покупців (чим і ефективні тизерну мережі для товарів). За допомогою тізерних мереж найкраще просувати товари масового споживання (мається на увазі, що рекламувати дорогу продукцію таким чином не ефективно). Це можуть бути, наприклад, недорогі косметичні вироби, абонементи у спортзал або путівки. Головне – це доступна вартість рекламованого товару.

Переваги і недоліки

Розглянемо основні позитивні сторони тізерних мереж для товарів з точки зору рекламодавців і власників сайтів.

 • Можливість монетизувати сайт. Якщо ви володієте інформаційним ресурсом, відвідуваність якого досягла 100-1000 (в залежності від правил конкретної тизерної мережі) осіб на добу, то можна спробувати отримувати гроші від розміщення тизерної реклами. Даний джерело доходу можна поєднувати з іншими, наприклад, контекстною рекламою або партнерськими програмами (якщо це дозволяють правила тизерної мережі);
 • Велика кількість переходів. Заманює характер тізерів розпалює цікавість відвідувачів сайту, а, отже, забезпечує велику кількість кліків по рекламі;
 • Простота використання тізерних мереж. Як правило, зовнішня структура сайтів тізерних мереж дозволяє навіть новачкові без праці розібратися зі всім функціоналом і приступити до роботи з сервісом.

Також існують і негативні сторони використання тізерних мереж для товарів.

 • Отримання нецільової аудиторії. Тизери в більшості випадків надають неповну інформацію навіть про назву і призначення товару. Відвідувач сайту може інтерпретувати рекламу по-своєму, а здійснивши перехід, розчаруватися у пропонованому продукті. Таким чином, рекламодавець може значно переплатити;
 • Збиток відвідуваності сайту. Відвідувачі не люблять, тим більше, якщо вона йде врозріз з тематикою сайту, на якому розміщена. На даний момент встановилася тенденція, згідно з якою тизери стають менш помітними (раніше, як правило, вони чітко вирізнялися на тлі змісту сторінок сайту), однак на користь відвідуваності «заманухи» все одно не йдуть.

Огляд тізерних мереж

Розглянемо деякі тизерну мережі для товарів.

 • MarketGid. Одна з найпопулярніших тізерних мереж, до того ж, належить до міжнародної мережі МІРС. Мережа МаркетГид дозволяє рекламодавцям точно налаштувати параметри кампанії:

Продати товар допоможе тизерна мережа: Маргет Гід та інші популярні варіанти

Щоб стати учасником цієї тизерної мережі, сайт повинен мати відвідуваність більше 500 чоловік в добу, а також відповідати деяким іншим правилам (не порушувати норм законодавства і не брати участь у системах активної реклами). Середня вартість кліка в даній мережі становить 10 центів.

 • Medianet. Одна з найбільших тізерних мереж, сумарний трафік учасників якої становить більше 17 мільйонів унікальних відвідувачів:

Продати товар допоможе тизерна мережа: Маргет Гід та інші популярні варіанти

Середня вартість кліка становить 2 рубля.

 • TeaserNet. Ще одна велика тизерна мережа, статистика якій пропонує неймовірну цифру в 1 мільярд показів рекламних оголошень на сайтах-учасниках за добу:

Продати товар допоможе тизерна мережа: Маргет Гід та інші популярні варіанти

Середня вартість кліка становить півтора рубля.

 • Autoteaser. Тематична тизерна мережа, що спеціалізується на автомобільних товари:

Продати товар допоможе тизерна мережа: Маргет Гід та інші популярні варіанти

Для того щоб стати учасником, достатньо мати 50 унікальних відвідувачів в день. Середня ціна за клік – 2,5 рубля.

Таким чином, тизерну мережі для товарів дозволяють власникам сайтів монетизувати свій ресурс, а рекламодавцям – користуватися новими майданчиками для розміщення своїх оголошень. Варто завжди враховувати, що тизери – специфічний вид реклами, який слід використовувати з обережністю.