Навіщо потрібен движок ? Який двигун потрібен ? Як не дивно, на ці питання можуть відповісти далеко не всі вебмастера і замовники сайтів тим більше.

Почнемо з першого питання. Движок — це те, завдяки чому сайт робиться інтерактивним, «набуває інтелект». З допомогою скриптових движків робляться гостьові книги, форуми, реєстрації, пошукові системи і т. д. Движок — це найпростіший спосіб швидкої зміни дизайну сайту для всіх сторінок відразу. Движок дозволяє вести і оновлювати сайт тим, хто навіть приблизно не знайомий з тим же HTML. Взагалі, сайт з движком набуває набагато більшу солідність, ніж сайт на простих HTML.

Дуже важливий друге питання. Який движок Ви хотіли б мати для свого ресурсу? Всім, хто цікавиться, добре відомо, що є такі готові пакети типу PHP нюка і т. д. Вони распростаняются безкоштовно. При цьому у них повно найрізноманітніших функцій: від пошукової системи до форуму і реєстрації. Все це чудово. Але ніякої хоч скільки-небудь серйозний проект не буде ставити такий движок. Чому? На те є безліч причин. Ось деякі з них:

  • Величезна кількість непотрібних функцій, модульних скриптів і т. д. робить сайт засміченим і, як правило, більше половини цих функцій не потрібні, інша частина неприемлима і незручна.
  • Безсумнівно це так. Але, працюють люди, а значить будуть помилки, недоліки та ін. Це неминуче. При цьому, движки поширюються абсолютно безкоштовно. Зловмиснику досить завантажити собі копію движка, подивитися програмний код і зробити певні висновки. Повірте, робиться це дуже просто. Тим більше, що є безліч форумів, спеціалізація яких — пошук дірок в движках. Тепер зловмисник йде на ваш сайт, лізе в дірку і робить що хоче. Так, можна, використовуючи дірку в тому ж форумі, отримати повний доступ до всього сайту, видаляти або записувати нові файли та ін. Наслідки можуть бути самими різними.
  • Ну і нарешті, готовий движок видно неозброєним оком. я знаю багатьох людей, які з принципу не будуть лазити по таким сайтам. Робити мені це теж неприємно.
  • Що ж стосується движків написаних спеціально під сайт. Будь вони хоч в два рази дірявіша того ж PHP нюка, зламати їх буде набагато складніше. Якщо скрипти писав нормальний програміст, то злом сайту через движок стає практично неможливим. При цьому, скрипти будуть пристосовані спеціально для сайту і будуть максимально придатні для нього. Нічого зайвого, зате те що потрібно оре трактор.