Оптимізуємо сайти

Кілька місяців тому я написав замітку по правильній техніці, яка повинна застосовуватися для успішної оптимізації сайту, використовує frame-технологію. Я регулярно отримую деякі питання, що відносяться до сайтів, створених з використанням фреймів. Мені задають питання про те, як найкращим чином оптимізувати такі сайти, для поліпшення видимості пошуковими системами. Іноді я також отримую пошту від власників сайтів, зневірених знайти їх в пошукових системах. У відповідь на все викладене, я вважаю, що вже потрібно розширена версія моєю першою статті.

З деяких причин, сьогодні все ще існує багато суперечностей у думках використовувати чи ні frame-технологію при створенні нового сайту. Це протиріччя має виразне обґрунтування, оскільки очевидно, що все ще багато web-дизайнери використовують її, навіть, якщо це не є хорошою ідеєю. В даному розділі ви дізнаєтеся все, що вам потрібно, для того щоб будь-який «framed web site» був правильно проіндексований і оптимізований для більшості пошукових машин.

Щоб бути об’єктивними, давайте зізнаємося, що web-сайт з фреймами іноді може бути дуже корисний, але за умови проведення необхідних модифікацій. За даними міркувань, багато web-дизайнерів вирішують використовувати «frame technology». Вона може бути навіть дуже корисна для управління дуже великими сайтами, що мають безліч вмісту, розділеного на 500 і більше сторінок. Хоча особисто я не завжди погоджуюся з цим припущенням.

Як би це ні було, сайти з фреймами зазвичай створюють безліч проблем і складностей для більшості сучасних пошукових машин. Ця стаття покаже вам всі пастки і помилки, в які потрапляють деякі веб-майстри при написанні сайтів з фреймами замість «сайтів-дружніх-пошуковику». Також ви побачите, як правильно все робити, якщо захочете продовжувати йти своїм шляхом.

Що з себе являє сайт з фреймами?

Найлегший і достовірний спосіб визначити, чи є сайт фреймовым, це коли його навігаційне меню зліва залишається без зміни, в той час, як інформація в центрі сторінки рухається вгору або вниз. Більш того, деякі моделі такого роду сайтів іноді несуть логотип компанії або зображення зверху, а іноді внизу, і це також залишається фіксованим у той час, як інша частина сторінки рухається. Деякі варіанти можуть включати посилання або навігаційні кнопки у тому ж самому нерухомому розділі. Коли ви бачите одну, або всі ці характеристики, — ви маєте справу з сайтом на фреймах. В наші дні де-небудь в інтернеті або хороших технічних посібниках ви зможете багато прочитати про оптимізацію пошукових машин (SEO). Там спочатку стверджується, що використання фреймів у будь-якому web-сайті тотожне його небажаного клеймуванню, просто тому що більшість пошукачів не будуть індексувати сайт, так як пошуковому павуку це не по силам. Природно, що подібний «framed website» ніколи не може бути проіндексований чи правильно оптимізований.

Таке твердження в сутності як правильно так і немає. Воно НЕВІРНО, якщо технологія використана правильно. Але в той же час, воно абсолютно вірно, якщо фрейми, по суті, використані неправильно і тому недружественны пошуковій системі. На щастя, у останнього обставини існують обхідні шляхи.
При правильному застосуванні сайт з фреймами може бути «майже» так само гарний, як і сайт без них. І можливо, надасть результати, які можуть бути визнані прийнятними, будучи порівняні з тими, які сайт давав раніше. Тим не менш, якщо ваш сайт все ще не розроблено, я б запропонував вам робити його за технологією, дружньої пошуковій системі. Іншими словами: тримайтеся подалі від фреймів!

Чому пошукові машини ненавидять сайти з фреймами? У цьому розділі я поясню головні причини, по яким більшості фреймових web-сайтів не вдається бути правильно проіндексованим в основних пошукових машинах, використовують кроулеры (crawler), як напр. Google. Коли ми звертаємо увагу на HTML код звичайного сайту з фреймами, ми бачимо TITLE-tag, META-теги, а потім FRAMESET-tag. Більшість роботів пошукових машин як, наприклад Google Bot та Freshbot запрограмовані повністю ігнорувати певний HTML-код і, замість цього, спрямовані на індексування власне тіла тексту на цій сторінці.

Але в типовому framed сайті, просто немає тіла тексту, з якого може почати кроулер. Це викликано тим, що текст розташований на інших сторінках сайту, які ми називаємо внутрішніми.

Якщо ви бажаєте зрозуміти, що бачать пошукові системи, потрапляючи на сайт, що використовує фрейми, спробуємо викласти це так:

«У справжній момент ви використовуєте web-броузер, який не підтримує фрейми. Будь ласка, налаштуйте ваш web-броузер для того, щоб бачити цю сторінку».

Ось невеликий тест, який доводить, що сказане мною — правда. Поки ви за клавіатурою, постарайтеся здійснити пошук на Google за наступним запитом: «does not support frames»(не підтримує фрейми); і ви виявите близько 2 800 000 веб-сайтів, які знайде Google! Це ж скільки викинутих web-сторінок, які могли принести БЕЗЛІЧ продажів…

Для того, щоб впоратися з проблемою, думайте, як ви використовуєте втрачений простір, який може ефективно включити в себе ключові слова і словосполучення, додати туди трохи основного тексту, багатого тематикою продажу, — все це здорово допоможе поліпшення ранжирування ваших сайтів в пошукових системах.

Як правильно використовувати Noframes-Tag

Власне, є HTML tag, званий noframes-tag який, будучи правильно застосований, стане ефективно пропонувати, що саме потрібно павукам пошукача, а саме: важливі текстові дані, необхідні для правильного включення розглянутої сторінки в свій індекс.

Якщо комусь дійсно потрібно, по якійсь причині використовувати framed site, тоді дуже важливо застосувати noframes-tag. Безсумнівно, проведення усіх цих потрібних дій буде корисно лише в тому разі, якщо інформація на сайті ретельно викладена і містить важливі ключові слова і словосполучення. Ще раз повторю, що ніщо не буде важливіше ретельної розробки та аналізу ваших правильних ключових слів і словосполучень, отриманих з допомогою Wordtracker.

Завжди пам’ятайте, що якщо ви оптимізуєте сайт з невірним ключовими словами, може ви і отримаєте високе ранжирування, але по термінах, які не мають нічого спільного з тим, що пропонує ваш сайт! Ви станете отримувати запити по продуктів або послуг, які ваша компанія не пропонує!

У пошуковій індустрії правлять релевантність і якість. Чим більше цікавий ваш сайт, тим більшого успіху ви досягнете. Ось так все просто.

Трохи більше про web-сайтах, що використовують фрейми

Отже, вся вищевикладена інформація стосується тільки головної сторінки сайту. Тепер і інші сторінки вашого сайту потребують правильної індексації.

Більшість web-дизайнерів і програмістів, що використовують фрейми, роблять це в основному з причин полегшення навігації, хоча ті ж самі результати можуть бути досягнуті інший, більш дружньою технологією для пошукових машин як, наприклад, використанням таблиць. Там ви просто включаєте ваші навігаційні посилання всередині таблиць, і справу зроблено!

Єдине, що дійсно важливо — в точності упевнитися, що всі сторінки вашого сайту оптимізовані таким чином, навіть якщо вам не потрібно звертатися до noframes-tag. Якщо ж всі ці внутрішні сторінки правильно оптимізовані, після одного або двох щомісячних танців Google, ви почнете бачити ваш сайт на перших сторінках як Google, так і у більшості пошукових систем, використовуваних в даний час.

Висновок

Фрейм-сайти створені за старою, що зжила себе технології і, звичайно, не можуть бути кращим. Вони мають серйозні обмеження, у всякому разі, так вважають пошукові машини. Вибудовуючи абсолютно новий сайт, або переробляючи старий, завжди найкраще утримуватися від фрейм-технології.

Все ж, якщо вам дійсно потрібно, оптимізація сайту на кадрах може бути успішно проведена, якщо ретельно дотримуватися вищенаведених прикладів і техніці. Пам’ятайте, що ключем до всього є noframes-tag. Будучи ретельно застосований, цей тег може усунути безліч бар’єрів, що є справжнім покаранням сайтів з фреймами.