PR – Public Relations. Зв’язок з громадськістю. Це потужний інструмент, керуючий вашою репутацією і громадською думкою. Він також забезпечує взаємодію компанії з клієнтами, пресою або громадськістю. Загалом PR включає в себе безліч різних заходів, і часом рекламні акції тієї чи іншої компанії бувають дуже не стандартні. Стратегія і методи не зазнають особливих змін, однак форми, в які їх одягають відділи PR, виробляють все більше враження. Люди швидко звикають і вже не звертають уваги на те, що ще 5 років тому призвело б їх у повний захват. Чого не зробиш в боротьбі за клієнта… І піарники придумують все більш витончені форми. В Інтернеті одну з форм представляють PR статті. Можливості PR статті важко переоцінити. PR стаття може бути спрямована як на цільову аудиторію вашої компанії, так і на нецільову. PR стаття може впливати на міжнародну аудиторію. З допомогою pr статті ви можете спростувати чутки про вашу компанію, змінивши ставлення людей не тільки вам, але і, зауважте, до того, хто ці чутки поширював. А в більшості випадком розповсюджувачами чуток є ваші конкуренти. Створення чуток теж можна віднести до своєрідної PR акції.

Зазвичай, PR діяльність складається з чотирьох частин:

— Аналіз і постановка задачі;
— Розробка програми;
— Виконання програми, взаємодія;
— Оцінка результатів;

Всі ці етапи називаються система RACE (Research – Дослідження, Action – Дія, Communication – Спілкування, Evaluation — Оцінка). Згідно з цією системою і рекомендується складати PR статті. Перед написанням ви повинні дослідити цільову аудиторію, до якої буде звернена стаття. Ви повинні досліджувати громадську думку і настрої людей. Після опублікування статті обов’язково слід оцінити результати і зробити висновки, доопрацювати статтю, якщо це необхідно. Хороша PR стаття повинна відповідати деяким вимогам. У ній повинна бути атмосфера довіри і читач повинен відчувати, що ви стоїте на службі його інтересів. Не варто дезінформувати читача – зміст статті має відповідати дійсності. Брехня – це відмінний шанс для конкурентів викрити вас і піддати вашу репутацію серйозним сумнівам. Ваші PR статті повинні нести цінну інформацію для тих, кому ви пишете їх. Вони повинні зацікавити читача і ґрунтуватися на його цінностях. Природно, PR стаття повинна бути зрозуміла. Чим простіша форма, в якій ви подаєте матеріал, тим більший вплив матиме стаття. Пишіть на мові читача, інакше він просто не зрозуміє зміст вашого повідомлення. Чим складніша проблема, тим в більш прості поняття спробуйте її вкласти. Успіх pr статті багато в чому залежить від повноти інформації. Ви повинні повною мірою проінформувати громадськість і ця інформація, як вже було сказано, має бути правдивою.

Часто у компаній, що займаються продажем контенту ви можете замовити і PR статті. Вибираючи компанію, у якої купити PR статтю зверніть увагу на портфоліо. Зверніть увагу на результативність статей. PR статті – дуже дієвий засіб у зміні репутації і громадської думки, тому звертатися з цим засобом слід дуже обережно.

PR стаття зобов’язана бути надзвичайно актуальна, інакше вона просто не справить ніякого позитивного ефекту. Пам’ятайте, що репутацію набагато простіше зіпсувати, чим поліпшити. Навіть незначний промах в PR дуже швидко отримає резонанс у громадськості і виправити це майже завжди коштує величезних зусиль і витрат. Тому будьте обережні, досліджуйте, інформуйте громадськість як можна більше, а також намагайтеся бути яскравим, оригінальним і неповторним у ваших pr статтях.