Кожного власника сайту цікавить, на яких позиціях у видачі пошукових систем по ключових запитах знаходиться його ресурс. Причому найчастіше це продиктовано не звичайною цікавістю, а необхідністю провести аналіз робіт, спрямованих на просування сайту.

Позиція сайту в Яндексі – чому це важливо?

Визначення позицій сайту в Яндексі проводиться для кожної сторінки окремо. До того ж від того, де зараз знаходиться сторінка, залежить вибір способів її оптимізації. Приміром, якщо запит знаходиться в ТОП 5, то достатньо просто змінити перелінковку на сайті. Якщо ресурс входить в ТОП-20, можна придбати на сторінку кілька посилань. У разі якщо ж ваша сторінка не входить в ТОП 50, можливо, є сенс і зовсім змінити запит.

Отже, чим вища сторінка у видачі, тим більше трафіку вона приверне. Регулярно відстежуючи позиції сайту в Яндексі, ви зможете визначити ступінь оптимізації вашого сайту і обійти конкурентів:

Як можна перевірити позиції конкретного сайту в Яндексі

Всі інструменти, з допомогою яких проводиться перевірка позицій сайту в Яндексі, діляться на платні і безкоштовні. Платні володіють більш широким функціоналом і можливостями. Однак із зрозумілих причин найбільшою популярністю користуються безкоштовні сервіси.

Існують два підходу до перевірки позицій в пошуковій видачі. У першому варіанті ви самі вказуєте список слів, а програма переглядає видачу на наявність в ній вашого ресурсу і визначає його місце. Другий варіант, коли вам невідомо, за якими пошуковими запитами показується ваш ресурс, і сервіс сканує видачу по самим різним запитам, поки не знаходить ресурс з тих чи інших словосполучень.

Також можна перевірити позиції сайту в Яндексі ручним способом: вводите в пошуковій системі запит і шукаєте ресурс в результатах пошуку. При цьому слід врахувати, що з 2010 року російська пошукова система використовує алгоритми, які враховують уподобання користувачів («персональна видача»). Для отримання об’єктивних результатів перевірки в «Налаштуваннях» вимкнути «Персональний пошук».

Але врахуйте, що у користувачів персоналізація не відключена, тому в їх варіанті видачі позиція ресурсу може відбиватися декілька інакше:

Позиція сайту в Яндексі: просування за всіма правилами

Огляд сервісів

Найбільш популярними сервісами, з допомогою яких можна проводити пошук позиції сайту в Яндексі вважаються безкоштовні seogadget.ru, webmaster.yandex.ru, megaindex.ru, siteposition.ru, allpositions.ru і платні — top-inspector.ru, key-collector.ru та інші. А також десктопное додаток site-auditor.ru.

Великою популярністю користуються seogadget. Щоб дізнатися позицію сайту в Яндексі досить ввести адресу сайту, вказати країну та у вкладці «ключевики» прописати потрібні запити. Кожен ключ вказується з нового рядка. Також можна поставити галочку на «Показати ТОП конкурентів»:

Позиція сайту в Яндексі: просування за всіма правилами

Яндекс. Вебмастер

Сервіс дозволяє подивитися позицію сайту в Яндексі і з’ясувати, які ресурси на вас посилаються, скільки показів вашого ресурсу було в результатах пошуку та іншу корисну інформацію про індексації Яндексом. При цьому слід врахувати, що сервіс відображає дані за останні 7-14 днів:

Позиція сайту в Яндексі: просування за всіма правилами

Ще один сервіс, що дозволяє визначити позиції сайту в Яндексі — ТопИнспектор. Основні переваги:

 • перевірка позицій щодня;
 • визначення релевантних сторінок;
 • до чотирьох регіонів у проекті;
 • порівняння позиції з сайтами конкурентами;
 • розрахунок wordstat;
 • розрахунок ТОП 3, 10, 30 з функцією фільтрації;
 • групування і сортування фраз;
 • звіт за будь-яку дату;
 • реферальна програма.

При цьому вартість зняття позиції по одному запиту становить 60 копійок на місяць. Причому аналіз проводиться щодня. На формування вартості впливає кількість зазначених регіонів. Пройшовши реєстрацію, кожен користувач отримує 60 бонусних рублів.

В інтерфейсі Топ інспектор відображається список апдейтів Яндекса і % штормів (зміни результатів видачі). Сильним прийнято вважати шторм вище 20%, якщо показник перевищив 40%, це говорить про те, що пошуковик змінив алгоритм формування видачі:

Позиція сайту в Яндексі: просування за всіма правилами

Кей Колектор — зручний додаток для роботи з сайтом. Його перевагами є:

 • Створення структури сайту;
 • Розробка семантичного ядра;
 • Підбір ключових запитів;
 • Відстеження позицій ресурсу у видачі. При цьому за кожну окрему перевірку платити не потрібно. Оплата вноситься одноразово при купівлі прав на використання програми;
 • Визначення релевантної кожному ключовому запиту сторінки ресурсу;
 • У налаштуваннях можна вказати глибину перевірку (ТОП10-ТОП50);
 • Точна частота вживання;
 • Вибір найкращої форми ключа;
 • Конкуренція (число головних сторінок та Сторінки у видачі Яндекс і Google):

Позиція сайту в Яндексі: просування за всіма правилами

При цьому більшість ключів підбираються не через wordstat.yandex.ru, а на інших сервісах, що істотно розширює вибір і знижує конкуренцію (в wordstat.yandex.ru відображаються ключові запити, які використовують інші власники сайтів, а це говорить про те, що конкуренція за ним набагато вище).

Як варіант можна скористатися такими сервісами, як line.pr-cy, allpositions.ru, topvisor.ru, seobudget.ru. Усі вони мають певну схожість і відрізняються лише дизайном інтерфейсу. При цьому є можливість одержання результатів видачі, як пошуковим системам, так і по регіонах.

Платні сервіси на відміну від безкоштовних дають можливість дізнаватися позиції в будь-який час і мають безліч додаткових функцій. У деяких навіть відображається список апдейтів Яндекса і ймовірність шторму по кожному з них.

Тонкощі аналізу позицій сайту в Яндексі

Детальний аналіз позицій сайту в Яндексі може включати PR і тИЦ, число проіндексованих сторінок і посилань на ресурс, і найголовніше – позиції ресурсу у видачі пошукової системи по потрібних запитах.

Якщо користуєтесь платним сервісом, то знімати позиції краще всього після апдейта Яндекса в другій половині дня. Як дізнатися про апдейта Яндекса? Для цього можна підписатися на розсилку Яндекса або використовувати спеціальні сервіси, які їх опрацьовують, наприклад, pr-cy.ru:

Позиція сайту в Яндексі: просування за всіма правилами

Як варіант, можна скористатися бонусами, які нараховуються на платних сервісах allpositions.ru, topvisor.ru, seobudget.ru і перевірити свій сайт безкоштовно. Отримати бонуси можна, просто пройшовши реєстрацію на сайтах цих сервісів.

Як бачите, існує маса як платних, так і безкоштовних сервісів, який з них вибрати, вирішувати вам.