Зміст циклу статей «Повне керівництво по налаштуванню WordPress API»:

 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 1: вступ
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 2: секції, поля та налаштування
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 3: все про створення меню
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 4: опції теми
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 5: навігація закладочная
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 6: сторінки меню
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 7: валідація, очищення та елементи вводу
 • Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 8: валідація, очищення та елементи вводу
 • Зараз саме час ставати професійним розробником під платформу WordPress. Будь то розробка на замовлення клієнта або створення тем і плагінів, сьогодні є попит на все, що стосується даної тематики.

  WordPress має відмінно написану документацію по API для розробників незалежно від рівня їх підготовки. Але це не скасовує необхідність накопичення практичного досвіду у сфері розробки під дану CMS.

  Як і в більшості випадків у сфері веб-розробки, якщо що-то працює, то це не значить, що це зроблено абсолютно правильно. Тому ми, як розробники і свого роду ремісники, спантеличені тим, щоб бути впевненими в тому, що те, чим ми займаємося, робиться правильно.

  Безліч вихідних кодів тем і плагінів показують, що розробники продовжують робити те, що працює, однак воно зроблено далеко не найефективнішим чином. Це особливо актуально для опцій тим, сторінок меню, механізмів валідації і тому подібного.

  І ми хочемо це зупинити.

  У даній серії статей, ми збираємося глибоко заглянути в серце WordPress Settings API. Ми розберемося, у чому полягає проблематика питання і чому це важливо, а також навчимося правильно використовувати даний API.

  Наша основна мета полягає в тому, щоб навчитися грамотно налаштувати Settings API (інтерфейс налаштувань, далі Settings API) незалежно від рівня вашої підготовки. До кінця серії, ви отримаєте глибоке, цілісне розуміння і розберете практичні приклади того, як на практиці правильно використовувати цей API.

  Щоб успішно пройти всі етапи, нам потрібно почати з абсолютного нуля. До написання будь-якого коду і розбору прикладів, нам необхідно познайомитися з Settings API – дізнатися що це і для чого призначене.

  Визначення терміна «Settings API»

  По своїй суті, Settings це набір API функцій, надається WordPress, який спрощує процес створення меню, сторінок налаштувань, а також збереження, валідації та вилучення введених користувачем даних.

  Звучить просто, чи не так?

  У цьому циклі статей ми докладно вивчимо кожен аспект. А від цього нескладного визначення ми можемо відштовхуватися в нашій подальшій роботі.

  Чому слід використовувати Settings API?

  Після того, як ми з’ясували, що таке Settings API, давайте подивимося, чому ж ми збираємося використовувати його замість власноруч написаних процедур обробки користувальницького введення, серіалізації (процесу перетворення якої-небудь структури даних в послідовність біт) і валідації.

  Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 1: вступ

  Взаємодія з ядром WordPress

  Settings API розроблений творцями платформи WordPress, щоб спростити створення розширень. Тому, цілком логічно використовувати функції, які надаються цим API.

  Звичайно, можна обійти Settings API і, методом грубої сили, реалізувати власний функціонал, і ніхто не зможе цьому перешкодити, однак це вимагає зайвої роботи, і загрожує недотриманням рекомендацій команди розробників ядра WordPress, що в кінцевому підсумку може призвести до помилок в панелі управління.

  Використання інструменту, створеного розробниками для розробників, гарантує, що ми будемо взаємодіяти з ядром правильним шляхом.

  Безкоштовні стандартні можливості

  Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 1: вступ

  Використання Settings API це не тільки гарантія того, що розробка буде вестися правильним способом. Також, це впевненість в тому, що інтерфейс користувача буде слідувати традиціям платформи, а дані будуть оброблятися механізмами, аналогічними тим, які використовуються у самому WordPress. Крім того, це може заощадити купу часу.

  Коли ви починаєте створювати свої інтерфейси за тими ж принципами, які використовуються в WordPress і будете використовувати у своїй роботі Settings API, ваші продукти будуть виходити тісно інтегрованими з CMS.

  Це означає, що коли користувачі будуть працювати з вашими творіннями, то відчують себе у своїй тарілці – їм все буде зрозуміло. У них буде виникати відчуття, що вони змінюють системне додаток, створений розробниками WordPress.

  По правді кажучи, використання «рідних» стилів WordPress не стосується безпосередньо Settings API і стосується трохи іншої теми, але такий аспект Settings API, як створення сторінок меню, передбачає використання нативних стилів WordPress.

  Хіба немає сенсу в тому, щоб дотримуватися єдиного стилю?

  Більш безпечно, стійкіше

  Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 1: вступ

  Використовуючи переваги вбудованих в WordPress функцій, ви можете бути впевнені, що процедури збереження, вилучення та валідації будуть проходити без проблем. Settings API надає безліч функцій, використання яких безпечно для функціонування ядра.

  Зрештою, Settings API підпорядковується тим же правилам і принципам, що і WordPress API. Також, при оновленні CMS, функції Settings API також будуть застарівати. Вам потрібно буде якийсь час, щоб оновити ваш проект ДО того, як несумісність позначиться на його роботі.

  Що далі?

  Повне керівництво по налаштуванню WordPress API, частина 1: вступ

  Тепер, ви повинні мати загальне уявлення про те, що таке Settings API і чому варто використовувати його при створенні тем і плагінів.

  Звичайно, це поки ще не аргументовано – це буде зроблено пізніше, на практичних прикладах. Ось список того, чим ми займемося в цьому циклі:

  • Меню, секції та закладки;
  • Реєстрація параметрів секцій;
  • Базові елементи (input, textarea, select, radio button ,checkbox);
  • Простий робочий приклад.

  До кінця циклу, у вас будуть всі необхідні знання, щоб створити повноцінний продукт для платформи WordPress.

  Переклад статті «The Complete Guide To The WordPress Settings API, Part 1: What It Is Why It Matters» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.