базу даних, яка має кластерну структуру і розміщена на декількох серверах. Популярність цієї пошукової системи за останні місяці серйозно збільшилася.

В Яндекса достатньо швидкий пошуковий робот, після 2-4 годин реєстрована сторінка з’являється в пошукових результатах. Але це означає лише те, що сторінка поставлено в чергу на повну індексацію. Після того, як сторінка проходить повну індексацію, вона може зникнути з пошукових результатів, якщо пошуковий робот визнає її за спам, або з-за яких-небудь технічних проблем. Тобто якщо ваша станиця після первинної індексації вийшла на перші місця з того чи іншого запиту, то після повної індексації, можливо, вона буде зовсім на інших позиціях, висновок: положення сторінки потрібно відслідковувати протягом декількох днів, поки не пройде повна індексація.

Не варто хвилюватися, якщо потрапите в таку ситуацію:

Сторінка після повної індексації зайняла гарну позицію. Але після однієї з перевірок її місце в списку результатів нижче, ніж зазвичай. А на наступний день знову все як і раніше.

Перелік результатів може мінятися залежно від завантаженості серверів. Оскільки база даних має кластерну структуру і рознесена на декілька серверів.

Поради щодо оптимізації

Не потрібно робити дуже маленькі або дуже великі документи. Яндекс любить документи середніх розмірів, насичені текстом (статті і т. п.). Слід помірно повторювати ключові слова. Ключові слова можна писати в ALT описі, але вага слів у цьому тегу є нижчою.

Добре індексуються сторінки створені скриптами cgi, php. Це стосується гостьових книг, форумів і т. п. Для індексації решти (окрім головної) сторінок сайту потрібно приблизно 2 тижні.

Якщо сайт російською мовою, а домен в зоні .ru, то Яндекс все одно проіндексує. Я чекав індексації raskrutka.net 16 днів, але за цей час проіндексовано тільки 2 сторінки, трохи пізніше всі сторінки були проіндексовані.

UserAgent

Ім’я пошукового робота: Yandex/1.03.00 х, де х — тип павука, в залежності від типу індексації (первинна, повна).

Підтримка мета тегів

Мета теги keywords і description: ключові слова у них особливо не допомагають досягати хороших позицій. У мета тегах потрібно писати лише ті слова, які зустрінуться у тестке сторінки. Мета теги, такі як revisit-after, content — не підтримуються.

Поради по покращенню позиції сайту

ключові слова: Title заголовках (h1-h6), вміст сторінки, ALT.

У формулу обчислення релевантності включений Індекс Цитування, аналог link popularity (кількість посилань на сайт), а також Зважений Індекс Цитування (ВІЦ) — аналог Page Rank в Google. Вплив на становище в результатах пошуку надає ВІЦ .

ІЦ (індекс цитування), теж має свою роль. Наприклад, ранжування сайтів в каталозі Яндекса здійснюється за ЦИ.

Спам

Розроблена технологія визначення спаму, але поки вона є крані не ефективною. Часто зустрічаються спамерські сторінки. Але команда розробників працює над цим. Тому, вкрай не рекомендую використовувати спамерські методи.