базу даних, яка має кластерну структуру і розміщена на декількох серверах. Популярність цієї пошукової системи за останні місяці серйозно збільшилася.

В Яндекса достатньо швидкий пошуковий робот, після 2-4 годин реєстрована сторінка з’являється в пошукових результатах. Але це означає лише те, що сторінка поставлено в чергу на повну індексацію. Після того, як сторінка проходить повну індексацію, вона може зникнути з пошукових результатів, якщо пошуковий робот визнає її за спам, або з-за яких-небудь технічних проблем. Тобто якщо ваша станиця після первинної індексації вийшла на перші місця з того чи іншого запиту, то після повної індексації, можливо, вона буде зовсім на інших позиціях, висновок: положення сторінки потрібно відслідковувати протягом декількох днів, поки не пройде повна індексація.

Не варто хвилюватися, якщо потрапите в таку ситуацію:

Сторінка після повної індексації зайняла гарну позицію. Але після однієї з перевірок її місце в списку результатів нижче, ніж зазвичай. А на наступний день знову все як і раніше.

Перелік результатів може мінятися залежно від завантаженості серверів. Оскільки база даних має кластерну структуру і рознесена на декілька серверів.

Поради щодо оптимізації

Не потрібно робити дуже маленькі або дуже великі документи. Яндекс любить документи середніх розмірів, насичені текстом (статті і т. п.). Слід помірно повторювати ключові слова. Ключові слова можна писати в ALT описі, але вага слів у цьому тегу є нижчою.

Добре індексуються сторінки створені скриптами cgi, php. Це стосується гостьових книг, форумів і т. п. Для індексації решти (окрім головної) сторінок сайту потрібно приблизно 2 тижні.

Якщо сайт російською мовою, а домен в зоні .ru, то Яндекс все одно проіндексує. Я чекав індексації raskrutka.net 16 днів, але за цей час проіндексовано тільки 2 сторінки, трохи пізніше всі сторінки були проіндексовані.

UserAgent

Ім’я пошукового робота: Yandex/1.03.00 х, де х — тип павука, в залежності від типу індексації (первинна, повна).

Підтримка мета тегів

Мета теги keywords і description: ключові слова у них особливо не допомагають досягати хороших позицій. У мета тегах потрібно писати лише ті слова, які зустрінуться у тестке сторінки. Мета теги, такі як revisit-after, content — не підтримуються.

Поради по покращенню позиції сайту

ключові слова: Title заголовках (h1-h6), вміст сторінки, ALT.

У формулу обчислення релевантності включений Індекс Цитування, аналог link popularity (кількість посилань на сайт), а також Зважений Індекс Цитування (ВІЦ) — аналог Page Rank в Google. Вплив на становище в результатах пошуку надає ВІЦ .

ІЦ (індекс цитування), теж має свою роль. Наприклад, ранжування сайтів в каталозі Яндекса здійснюється за ЦИ.

Спам

Розроблена технологія визначення спаму, але поки вона є крані не ефективною. Часто зустрічаються спамерські сторінки. Але команда розробників працює над цим. Тому, вкрай не рекомендую використовувати спамерські методи.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here