Дана стаття являє собою оглядовий матеріал про пошукової оптимізації. Для початку введемо декілька понять:

 • SEO — (search engine optimization від англ.) комплекс заходів щодо просування і розкручування ресурсу з метою виходу на перші місця в пошукових системах по певних запитах.
 • Контент – текстовий зміст ресурсу.
 • Релевантність – відповідність оптимізованної сторінки необхідним ключовим словами.
 • Ключове слово (запит, ключова фраза, словосполучення) – певний пошуковий запит за результатами якого необхідно потрапити в Топ. Наприклад: «пральні машини».
 • Бек – зворотна пряме посилання на ваш ресурс з іншого.
 • Анкор – текст бека, в ідеалі повинен збігатися або містити ключове слово.

Для початку визначень поки достатньо.

Йдемо далі… Оптимізація може бути як легальна «біла», так і нелегальна «чорна». Приклад: біла оптимізація – це опрацювання коду і контенту проекту, розміщення статей на інших ресурсах, покупка реклами (посилань, банерів) і т. д. Чорна оптимізація – створення дорвеїв (сторінки, створені спеціально для пошукових роботів, СПАМ по чужих ресурсів і т. д.

Чорна оптимізація дає більш швидкий результат і попадання ресурсу в індекс пошуковиків, проте вона досить небезпечна і рано чи пізно ресурси, просувні даними способом потрапляють в бан. Варто відзначити, що дане розмежування методів просування відносні і методи багато чорні методи не такі вже й чорні, а білі не такі вже й білі. На все воля пошуковика 4;

Далі… Просування може бути як внутрішнім, так і зовнішнім.
Внутрішньо просування:

 • складання семантичного ядра проекту (підбір ключових слів, за якими будемо працювати). Тут потрібно відзначити, що ключевики можуть бути високочастотними ВЧ (часто запитуватися в пошукача), средньочастотними СЧ і низькочастотними НЧ. Подивитися статистику за певним ключевику можна за допомогою тих же пошукових систем.
 • Робота з контентом. Сьогодні обов’язковою умовою є унікальність контенту. По кількості символів на сторінку існують різні точки зору, я вважаю, що 1500-3000 символів без пробілів – це оптимальний обсяг. У тексті повинні зустрічатися ключові слова, їх частота не повинна перевищувати 5% загального тексту, тобто близько 5-ти ключевіков на 100 інших слів, інакше говорять про таке поняття як «нудота», тобто перебір ключевіков на одиницю тексту. Також ключевік обов’язково повинен входити до 256 перших символів.
 • Текст бажано розбивати на смислові абзаци. Ключевики потрібно виділяти тегів h1…h4, або b, strong. Всередині тексту можна поміщати посилання на інші сторінки проекту.
  — оптимізація html-коду». Сюди входить: різні title’и для кожної сторінки, keywords, description, створення карти сайту, rss-стрічок якщо у вас блог або новинна стрічка і т. д.
 • Зовнішня оптимізація:

  В основі зовнішньої оптимізації лежить робота з посиланнями. Їх можна купувати, обмінюватися, домовлятися і т. д. Сьогодні дуже ефективним методом є обмін статтями і розміщення їх на інших ресурсах без відповідних посилань (каталогів статей зараз багато). Посилання має містити анкор з ключевиком, не повинна закриватися від пошуковика тегами noindex і т. п. Вага посилання буде більше, якщо на вашому проекті не буде відповідь, ресурс з посиланням повинен бути тематичним.