Люди, які займаються розкручуванням та просуванням сайтів, прекрасно знають, що зараз в Інтернеті можна знайти тонну статей на цю тему, але часто вони суперечать один одному, до того ж при всьому достатку інформації на цю тему, дуже часто можна зустріти самі елементарні помилки, пов’язані з розкручуванням сайту. Даний огляд призначений, в основному, для новачків і «просуванців» середньої руки, але буде цікавий і корисний досвідченим оптимізаторам.

У даній статті я спробую розібрати весь процес по цеглинках. Отже, почнемо:

Що таке пошукова оптимізація?

Створити красивий і функціональний сайт — 20% від роботи, яка необхідна, щоб він став ефективним. Існує велика кількість засобів підняти відвідуваність сайту, але найдешевшим і надійнішим, хоча і трудомістким, являється пошукова оптимізація.

Для чого вона потрібна?

За допомогою пошукової оптимізації і інших заходів можна підняти свій сайт у результатах пошукових запитів на перші позиції, що приведе на Ваш сайт цільових відвідувачів.

Яким чином можна це зробити?

Щоб підвищити своє місце в результатах запитів потрібно звернути увагу на 2 показника: релевантність сторінки і індекс цитування (ІЦ)

Що таке релевантність?

Релевантність — це відповідність вашої сторінки конкретним запитом. Іншими словами, пошуковий робот, виходячи з цього показника, буде судити, наскільки ваша сторінка є тією, яку шукає користувач.

Як слід готувати сторінку?

Основне, на що звертає увагу пошуковий робот — кількість і частота ключових слів, тобто тих, за якими будуть знаходити Ваш сайт. Візьмемо, наприклад, сайт дизайнерської компанії. В даному випадку нас будуть цікавити запити пов’язані з дизайном. Наприклад: створення сайтів, веб дизайн, студія веб дизайну, розробка фірмового стилю та cms. Дані запити відносяться до розряду високочастотних і дуже конкурентних, тобто пробитися на верхівку Яндекса буде досить складно. Значно простіше, принаймні, на перших парах, розвивати вужчі і менш конкурентні запити, наприклад: «створення інтернет магазину» або «сайт візитка».

Щоб підібрати ключове слово, скористаємося сервісом Яндекс директ: www.direct.yandex.ru Вводимо наш пошуковий запит, наприклад — «сайт візитка»

Отримуємо результати:
сайт візитка 1508
— створення сайту візитки 206
— розробка сайту візитки 178
— виготовлення сайту візитки 99
— приклад сайту візитки 35
сайт візитка кращий 12
сайт візитка компанії 9
— cms сайт візитка 8
сайт візитка завантажити 8

Як ми бачимо з результатів запиту, найпопулярнішими є словосполучення: «сайт візитка» та «створення сайту візитки».

Це і будуть ключові слова, з якими ми будемо працювати.

Пошуковий робот при аналізі сторінки звертає увагу на наявність ключових слів в 6 різних місцях:

1. Назва. Самий головний визначальний параметр. (Не більше 60 символів). У ньому потрібно коротко але інформативно відобразити зміст сторінки, обов’язково включивши потрібні пошукові слова, наприклад:
«Компанія така — то :: сайт візитка. створення»

У html-коді сторінки назва потрібно писати між тегами «title», тобто готовий код буде виглядати так:

Компанія така — то :: сайт візитка. створення

2. Текст сторінки.

В тексті сторінки ключові слова повинні зустрічатися не рідше ніж 3% — 5% від всього тексту. Бажано, щоб текст був не коротший 500 слів.

3. Мета тег — keywords.

Запишіть у нього основні ключові слова, але не забудьте, що з кожним словом знижується релевантність Вашої сторінки. Наприклад:

4. Мета тег — Description

Використовується деякими пошуковими системами (не більше 200 символів). Дана інформація буде виводитися в запиті, як опис. Якщо пошуковик не користується цим тегом, він бере перші 200 символів тексту.

5. Заголовок.

Заголовок знаходиться всередині тексту і виглядає так:

Створення сайту візитки

Другий заголовок у тексті буде позначатися, як H2, і так далі.

6. Посилання.

Враховується також і текст в посиланнях на вашій сторінці. Але це не означає, що потрібно обліпити її вихідними посиланнями на інші сайти.

Що таке ІЦ?

ІЦ-це один з головних показників, який враховується при складанні результатів пошукового запиту. Він визначає кількість і якість посилань на інших сайтах. Тобто пошуковий робот діє за принципом — «чим більше посилань на ресурс, тим він цікавіше»

Як підняти ІЦ?

Найпростіша відповідь — розмістити на інших сайтах свої посилання. Але не так все просто. Ваше посилання буде по-різному оцінена роботом в залежності від сайту, на якому знаходиться.

Що оцінює робот?

— ІЦ сайту: чим більше ЯЄЦЬ, тим вище і вага посилання
— Кількість посилань на сторінці: чим менше посилань, тим вище вага посилання

Важливий текст самої посилання?

Так важливий. У ній повинні міститися ключові слова. Для нашого прикладу це буде виглядати так:

сайт візитка

Зверніть увагу, що враховується те, з якої літери (великої або великої) починається запит. Більшість користувачів пошукових систем пишуть запити з маленької літери.

Що таке обмін посиланнями?

Багато сайтів займаються обміном посиланнями. Обмін посиланнями може принести Вам не тільки цільовий трафік, але і підняти ІЦ сайту. А ще допомогти видалити Вас з пошукової бази або накликати інші штрафні санкції, якщо будете змінюватися з усіма сайтами підряд і не дотримуватися правил пошукових систем.

З ким вигідніше мінятися посиланнями?

Сайтів Вашої тематики, у яких високий ІЦ (дізнатися це можна, скачавши Yandex toolbar на їх сайті) і невелика кількість посилань на сторінці.

З ким менш вигідно мінятися посиланнями?

З сайтами з низьким ІЦ, з доменом 3-го рівня, розташованими на безкоштовному хостингу, з великою кількістю посилань на сторінці.

З ким не варто мінятися посиланнями?

З сайтами, які навмисне блокують доступ пошукових роботів до сторінки з посиланнями. На жаль, дізнатися про це не завжди вдається.

Що дає реєстрація в каталогах?

В першу чергу — підвищення ІЦ. Цільові відвідувачі рідко приходять з дрібних каталогів, через невеликий відвідуваності, а у великих каталогах взагалі ваша посилання губиться серед безлічі інших.

Варто звернути увагу, що деякі каталоги ставлять не пряме посилання на Ваш сайт — з ними взагалі не варто працювати.

Як можна отримати посилання на сайт?

Трудомісткий, але чесний і ефективний спосіб — написання цікавих статей та оглядів, які із задоволенням розміщують адміністратори великих сайтів. До того ж збільшується приплив цільових відвідувачів.

Чого не варто робити!

Пошукачі можуть покарати Ваш сайт, якщо виявлять, що Ви злісно накручуєте індекс цитування. Особливо це стосується участі в автоматичних системах обміну посиланнями. Також пошукові системи не люблять занадто великої частоти ключових слів у тексті і назві, написанні тексту кольором фону і т. п. Все це вважається пошуковим спамом, виявлення якого може призвести до того, що Ваш ІЦ обнулять або видалять сайт з пошукової бази.

Ще не варто обмінюватися посиланнями з нетематичними ресурсами, а ще гірше — влаштовувати звалище посилань. По — перше, це не принесе Вам цільових відвідувачів, а по — друге, цим Ви порушите правила користування пошуковими системами. Зрештою, дані правила не такі й жорстокі — їх треба поважати.

Існує велика кількість чесних способів розкрутки, комбінуючи їх через 1 — 2 місяці Ви побачите плоди своєї праці. Як кажуть, дорогу здолає той, хто йде.
Творчих Вам успіхів!