1. Участь сайту в системах-линкаторах.
Обіцяють швидкий зліт сайту і збільшення відвідуваності. Принцип роботи заснований на автоматичному обміні посиланнями з сайтами-учасниками (у вас на сайті з’являється посилальна смітник) Наслідок участі в таких системах — ваш домен можуть забанити в пошукових системах. Прискорити процес допоможуть ваші конкуренти, настукавши модератору пошукової системи. Якщо ви тільки завершили процедуру реєстрації домену і плануєте таким чином його розкрутити, ви доб’ється зворотного.

2. Масові розсилки рекламних листів (спам).
Не залежно від того, займаєтеся ви цим самостійно чи замовили розсилку за гроші вона себе не виправдовує. У першому випадку вам доведеться оплатити гигобайты трафіку (на збір імейлів). у другому випадку вам доведеться викласти близько 100 доларів за розсилку. Відгук на такі листи становить 0,01 відсотка. Не важко порахувати скільки доведеться відправити листів, щоб отримати 1000 відвідувачів на свій сайт. Займаючись розповсюдженням ви надовго попортите репутацію свого сайту. Крім того розсилка спаму заборонена у більшості хостинг компаній.

3. Прямий обмін посиланнями.
Використовувався для расрутки сайту в пошукових системах. Зараз не приносить ніяких результатів, тому що пошукові системи навчилися відстежувати взаимообратные посилання. Ефект приносять тільки перехресний, трикутний, кільцевої та інші схеми обміну.

4. Реєстрація в рейтингах(лічильники) і каталогах.
Нічого крім засмічення вашого сайту кнопками рейтингів не дає. Для перегляду статистики можна обмежиться 1-3 лічильниками. Або придбати платний хостинг (або більш кращий хостинг, ніж у вас є на даний момент) і отримати професійні інструменти статистики. Реєструватися в каталогах має сенс якщо: 1) від вас не вимагають установки коду 2) зворотній посилання на вас буде «пряма» (не через скрипти). Знайти правильні каталоги можна самостійно, або придбати готовий список. Також в інтернеті існують сервіси і люди які займаються реєстрацією в каталогах за гроші.

5. Участь сайту в системах активної розкрутки (САР).
Принцип роботи таких систем — скільки ви перегляньте чужих сайтів, стільки ж відвідувачів переглянуть ваш (мінус комісія системи). Зміст і основний ефект це штучне підняття вашого сайту в рейтингах-лічильниках. А так само надія получиить відвідувачів з перших сторінок цих рейтингів. Якщо у вас є безкоштовний інтернет і величезну кількість часу можете зайнятися.

Крім того хочеться сказати, що будь-які вкладення в рекламу себе також не виправдають, якщо розміщенням сайту займається недобросовісний хостинг-оператор, або оператор який не може забезпечити вам якісний хостинг. Подумайте самі, який ефективною буде рекламна кампанія, якщо ваш сайт весь час недоступний. Так що крім рад, які містяться в цій статті, рекомендуємо уважно поставитися до вибору хостера.