Якщо ви читаєте цю статтю, то, я більш ніж упевнений, у мене немає потреби пояснювати, чому краще мати свій веб-сайт, що його не мати.

Якщо коротко, то ця стаття буде про те, як надати сайту приємний зовнішній вигляд, виразність і залучити потрібну аудиторію.

Природно, що наявність технічних можливостей для запуску сайту, жодною мірою не гарантують успіх.

Звичайно ж, деякі технічні нюанси поза нашою компетенцією, але не варто забувати про практику та основи запуску нових веб-сайтів.

Я опишу п’ять найбільш поширених помилок, які гублять сайти, а також розповім про те, як можна протидіяти цим помилкам, щоб гарантувати успішний старт сайту.

Нехтування кросбраузерністю

Те, що багато новоспечені сайти не пройшли перевірку на роботу в різних браузерах, є однією з основних проблем.

Так, як веб-розробники, ми можемо жити в «міхурі» hi-end комп’ютерів і веб-браузерів. Але не варто випускати з виду те, що браузери мають властивість змінюватися. Змінюються браузери — змінюються їх користувачі.

Статистика показує, що на кінець квітня 2014 року 23,2% користувачів мережі вибирають Internet Explorer, 20,3% — Firefox, 48,8% працюють в Google Chrome, 5% використовують Safari і 1,43% — Opera.

У кінцевому рахунку, абсолютно не має значення, якщо ви є шанувальником «Браузера А» або ненависником «Браузера B», якщо ваша аудиторія використовує його. Значення має те, що потрібно переконатися в тому, що сайт доступний і придатний для його відвідувачів.

Пам’ятайте, що ви будуєте сайт для користувачів.

Рішення:

Як вирішити цю проблему?

Рішення очевидно. Верстайте кроссбраузерно. Переконайтеся в тому, що сайт працює в будь-якому браузері, під будь-якою операційною системою. Це не означає, що вам потрібно розгорнути купу операційних систем і проводити на них тести.

Для цього існує безліч додатків і онлайн-сервісів.

BrowserShots, CrossBrowserTesting і Lunascape — ось деякі з сервісів, які допоможуть вам розібратися з сумісністю вашого сайту.

Недостатня увага до розкручування сайту

Помилки, які не варто допускати при запуску сайту

Іноді можна настільки глибоко зануритися в процес будівництва свого сайту, що ви пропускаєте сам момент «народження» вашого дітища.

Робота не закінчена!

Сарафанне радіо завжди було одним з найпоширеніших способів передачі ідей та інформації. На щастя, технології, які тепер замістили «слово» стали більш доступні, ніж коли-небудь раніше.

Поки ви виводили свій веб-сайт на ринок, ви, по суті, витрачали час, сили і гроші даремно. Поки що марно.

Звичайно ж, можна починати бій за відвідувачів і тоді, коли сайт вже запущений, але це зажадає в два рази більше ресурсів.

Але цих зусиль не потрібно, якщо ви проведете правильну маркетингову політику із просування до запуску сайту в ефір.

Рішення:

Як же необхідно використовувати маркетингові стратегії для отримання «ефірного часу» для вашого сайту?

Перше — сказати про сайт всім кого ви знаєте. Включаючи сім’ю, друзів, колег і ті соціальні групи, до яких ви належите.

Не думайте про те, що «вони не стануть відвідувати» або «це не їх тип сайту». Чим більше людей знають про існування вашого сайту, тим більше шансів, що вони розкажуть про нього іншим людям, а ті, у свою чергу можуть виявитися тими самими відвідувачами.

Соціальні мережі є потужним ресурсом, і ви повинні використовувати їх в міру своїх можливостей.

Вам не варто точності пояснювати, для чого призначається ваш сайт. Насправді, ви можете тримати основну мету в секреті, а підкидати просто маленькі підказки і наведення. Потрібно викликати в людях інтерес і підтримувати його за допомогою посилань та іншої інформації.

Якщо у вас є можливість дати рекламу на відомих сайтах тій же ніші, що і ваша — зробіть це. Можна навіть спробувати дати інтерв’ю на популярних платформах з метою реклами.

Переконайтеся самі, що вам варто витратити енергію на розкрутку до початку роботи вашого сайту.

Нехтування SEO-професіоналами

Часто, коли ви згадуєте про SEO, то від веб-розробника у відповідь ви чуєте нервове бурмотіння про «темне мистецтво» і «чаклунстві». Звичайно, ви повинні бути інформовані про «чорному» та «сірому» SEO, але SEO хорошої якості, як будь-який хороший маркетинговий хід, це відразу величезний стрибок до перемоги.

Погане SEO — як магазин з паскудної вивіскою. Для відвідувачів він залишається непомітним.

Якщо ж вам не знайомі терміни «ключове слово» і «мета-дані» — передайте турботу про SEO професіоналам.

Рішення:

Як можна вирішити цю проблему.

Перше. Якщо ви не впевнені, як краще реалізувати технологію SEO, вам варто використовувати добре зарекомендував себе, професійного SEO-фахівця. Це як знайти хорошого механіка для автомобіля, якщо ви хочете, щоб автомобіль був на ходу.

Якщо ви все — таки берете відповідальність за SEO на себе, варто витратити час на пошук правильних ключових слів для загального і цільового кіл відвідувачів. Ви можете легко запустити пошук цих слів в пошукових машинах, таких як Google AdWords і Wordstream.

Переконайтеся в тому, що зміст і назви сторінок відповідають один одному.

І найголовніше. Не забудьте налаштувати 301 редирект з усіх важливих сторінок старих сайтів, і зробити подвійну перевірку цього.

Використання неякісного контенту

Помилки, які не варто допускати при запуску сайту

Є багато способів зробити так, щоб ваш сайт не летів, а повз, і, можливо, найбільш поширений спосіб зробити це — використовувати нікчемний контент.

Навіть добре зарекомендували себе сайти стають жертвами халатності, будучи сповненими порожніми текстовими «рибами» і безтолковими зображеннями.

Часто, тих, хто бере участь у запуску веб-сайту, технічна сторона запуску хвилює настільки, що вони забувають адекватно коригувати вміст.

Подібна проблема також виникає при спробі заощадити гроші, коли якість проекту знижується з-за покупки неякісної графіки і фотографій.

Цей бляклий контент може бути чим завгодно: текстами, графікою, фотографіями і навіть відео, що підриває ваш авторитет в очах відвідувачів.

Ви можете пропонувати чудовий продукт або послугу, але відвідувачам буде важко вивчати вашу пропозицію, натикаючись на граматичні та графічні помилки.

Рішення:

Помилки, які не варто допускати при запуску сайту

Лексичні і граматичні помилки найпростіше вирішити, але вони як і раніше зустрічаються на подив часто. Переконайтеся, що вся графіка і фотографії на вашому сайті відображаються правильно і мають високу якість.

Всім цим вмістом повинен зайнятися хтось ще, перш ніж його творець натисне на кнопку запуску сайту. Свіжий погляд в цьому випадку просто необхідний.

З мого досвіду, цим «хтось» часто стає директор компанії, бухгалтер або навіть чийсь тато, який знаходить помилки в тексті. Доручіть попереднє вивчення сайту людям, яких ви добре знаєте.

Для зменшення часу завантаження сайту необхідно переконатися, що всі зображення оптимізовані для web. Часто ви будете брати за основу образи старих сайтів або проектів, і, ймовірно, не будете мати уявлення про те, чи були оптимізовані ці образи, в момент їх створення чи ні.

Онлайн-сервіс, такий як Kraken.io, який може обробляти відразу цілі папки з образів, зекономить купу часу під час запуску сайту.

Також дуже корисно буде використовувати контролер посилань, такий як Link Alarm. Він перевірить ваш сайт на мертві посилання.

Крім того, переконайтеся в тому, що HTML-код елементів правильно відображається в браузерах, і, що зміст будь то старе чи нове, послідовно відформатовано.

Я не кажу про те, що всі HTML-сторінки повинні бути перевірені силою думки. Не забувайте про існування HTML-валідаторів. Вони можуть бути дуже корисні для точного визначення потенційних проблем.

Коротше кажучи, люди помиляються. Боти — ні. Використовувати автоматизовані засоби для виявлення проблем.

Ці виправлення повинні зберегти цілісність вашого сайту.

Висновок

Звичайно, це лише верхівка айсберга, коли справа доходить до забезпечення успішного запуску вашого нового або оновленого веб-сайту.

Немає точного способу уникнути всіх помилок, але якщо слідувати порадам, перерахованих вище, ви зможете уникнути багатьох проблем у довгостроковій перспективі.

Може бути, ви знаєте інші причини, які можуть зіпсувати запуск сайту?

Чи є у вас рекомендації про те, як уникнути подібної катастрофи — поділіться з нами!

Переклад статті «4 Mistakes That Can Ruin Your Site Launch» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.