Говорити щось погане про модних технологіях на користь традиційних все одно, що доводити, який веб поганий, а e-mail класний. Тому відразу скажу, що флеш (Macromedia Flash) — штука хороша. Хоча, як відомо, «примусь дурня Богу молитися …»

Що ми бачимо, зайшовши на «сучасний» сайт з активним використанням Flash? Бачимо Флеш-заставку. Хоча не відразу ми її бачимо. Спочатку щось пару хвилин крутиться або повзе поруч з написом «Loading…» Потім починається вона. Букви вилітають з нізвідки і складаються у слова, стрілочки снують вліво-вправо, якісь картинки рухаються. Може навіть «закричати» симпатична музика, перетворюючись через гучності малосимпатичную.

Флеш — це незручно: не можна збільшити текст, скопіювати посилання або відкрити в новому вікні зберегти картинку або всю сторінку.
Флеш — це дорого і трудомістко: зробити хорошу анімацію, відео, на порядок складніше і дорожче, ніж намалювати статичну картинку; зробити погану анімацію — раз плюнути.
Флеш — це комп’ютерні спецефекти у голлівудських блокбастерах: спроба компенсувати безглуздість того, що відбувається на екрані рябої ефектною нісенітницею.

Розумні фільми з хорошими спецефектами, як і хороші сайти з доречним флешем — виключення з правил.
Найсумніше, що багато веб-дизайнерів особливо не хвилює подальша доля створених ними сайтів. Моя думка, що створити сайт це десь відсотків 10 успіху, а все інше це розкрутка сайту. На жаль, використання флеш, не те що не сприяє, а буває і навпаки шкодить просуванню сайтів.
Незважаючи на всі відомі проблеми платформи Flash, веб-розробники наполегливо використовують її для дизайну сайтів, не звертаючи ніякої уваги на поради фахівців з SEO та експертів з юзабіліті. Тим не менш, фахівці продовжують ще і ще раз повторювати про те, чому не можна так робити.

Хоча высоскоростной Інтернет проник практично повсюдно, але багато користувачів до цих пір користуються для доступу до Мережі диалапом або GPRS. Такі відвідувачі сайту можуть дуже довго чекати завантаження мультимедійних файлів, особливо якщо у флеш-заставках використовується звуковий супровід і відео.

Кнопка «Back» («Назад») при перегляді такого сайту дуже часто спрацьовує некоректно або зовсім не спрацьовує при перегляді флеш-сайтів. Гуру веб-дизайну Якоб Нільсен зазначає що, кнопка «Назад» є другим за важливістю елементом навігації після гіперпосилань. Якщо ця кнопка недоступна, то користувач перейде до третього за популярністю елементу навігації кнопки «X» в правому верхньому кутку (закриє сторінку).

Крім того, якщо ви збираєтеся використовувати на вашому сайті контекстну рекламу, то знайте, що для участі в програмі Google AdWords не допускаються сторінки, де не працює кнопка «Назад».

Ми створили сайт, щоб люди знаходилися на ньому, нічого не відволікало, щоб люди знаходили потрібну їм інформацію і робили якісь дії потрібні власнику сайту. Основне правило маркетолога — це максимальна концентрація на інтересах користувача. Флеш-сайти ігнорують їх. Загальновідомий приклад — флеш-заставки, які давно визнані одним з найбільш ненависних для користувача об’єктів в інтернеті. Кнопка «Skip Intro» є, мабуть, однією з найбільш популярних кнопок на будь-якому флеш-сайті. Те ж саме стосується звукових ефектів, які в багатьох випадках можуть вивести з себе. Наприклад, якщо людина зайшла на сайт з тихого офісу або вночі запустив браузер, коли дружина і діти мирно сплять — а тут раптом лунають різкі гучні звуки.

Як, в основному, ми намагаємося залучити незнайомої людини відвідати наш сайт? Ми хочемо, щоб користувач, за допомогою пошукової машини, знайшов нас серед мільйонів сайтів подібної тематики. Далеко не кожен пошуковий робот здатний виокремити текст з флеш-коду, щоб проіндексувати його. В процесі індексування флеш-сайту, виникають й інші проблеми, наприклад, з генерацією унікальних URL, так що не кожен пошуковик може впоратися з цим завданням. З цього випливає, що пошуковикам не дуже-то подобається флеш

Так, ця платформа добре підходить для створення банерів і реклами, де вона на порядок перевершує по функціональності стандартну gif-анімацію. Флеш можна чудово використовувати в онлайнових іграх та для трансляції анімації в блогах. Але в якості рушія для сайту флеш — це зло.