Напевно багато задавалися питанням, а що ж таке цей «індекс цитування»? Я і спробую висвітлити цю проблему і розповім для чого він потрібен і як його підвищити.

Не секрет, що «технологію» «індекс цитування» (ІЦ) в рунет приніс найвідоміший а на мій погляд найкращий російський пошуковик — Яндекс. Для чого це потрібно? Насправді все просто, навіть хочеться сказати, які вони молодці — творці Яндекса, що придумали цей горезвісний індекс цитування. Адже він потрібен для того, щоб користувачі отримували тільки реально потрібну їм інформацію з мережі, ту інформації, за якою вони звернулися до мережі Інтернет. Але для тих, хто тримає свій сайт в мережі це відгукнулося купою дрібних і деколи вельми неприємних проблем.

Індекс цитування покликаний вести свою спеціальну статистику, кожного відомого цьому пошуковому роботу, сайту і виводити при пошуку сайти, які точно відповідають введеному пошуковому запиту. І тим вище стоять сайти, у яких індекс цитування вище. Індекс цитування — свого роду лічильник для вашого сайту, який вважає, скільки чужих сайтів посилаються на ваш ресурс. Чим це число вище, тим вище ваш індекс цитування. Мається на увазі, що сайти, які посилаються безліч інших надають дійсно якісні і потрібну інформацію, це авторитетні сайти, яким можна довіряти. Адже не дарма ж стільки сторонніх сторінок ставлять на них посилання і рекомендують їх до перегляду. Однак, з’ясувалося, що це не завжди так, оскільки багато змінюються посиланнями з іншими сайтами по дружбі далекий від нього за тематикою. Щоб уникнути цього був створений тематичний індекс цитування (тіц).

Відповідно він дивиться не тільки за кількістю посилань з інших сайтів на ваш, але й звертає увагу на тематику посилаються на вас сторінок: наскільки вони близькі вам по тематиці, який опис на вас поставили. Наприклад красиве повний опис вашого сайту буде цінуватися вище, ніж просто посилання (хоча по-моєму цього ще не помітно, але все ж стверджують, що це так).

Ну що, напевно багатьох тепер мучить питання, як же підвищити тіц свого сайту. Я і про це розповім, тільки трохи пізніше. Для початку скажу, що перевірити ІЦ можна тут. Ну як вам результат? Напевно не багато хто з вас ним задоволені. Що ж, будемо виправляти ситуацію. Ось тільки підійти до цього питання треба «не просто так». По-перше потрібно пам’ятати, що Яндекс не підвищує вам ІЦ, якщо ви змінюєтеся посиланнями, або баннерами із сайтами з безкоштовних хостингів, таких як narod.ru, h1.ru, by.ru, nm.ru, sitecity.ru та їм подібних. На мій погляд це безсумнівний мінус ІЦ, так як багато такі сайти часто надають більш повну і широку інформацію, ніж сайти з гучними іменами на платному хостингу. Так що незважаючи на це, я б не став нехтувати обміном посиланнями з «безкоштовними» сайтами, так як можливо Яндекс цього і не оцінить, а от відвідувачі того сайту, що на вас посилаються швидше за все клікнуть за посиланням, у разі якщо сайт зарекомендував себе добре, значить і сам рекомендує подібні — якісні ресурси. Що ж стосується обміну з сайтами, розташованими на платних майданчиках, то і тут можливі нюанси, правда багато залежить від людини, який ресурс містить. Просто багато неохоче змінюються з «безкоштовними» сайтами посиланнями, так як це не підвищує їм ІЦ. Але на це питання я свою точку зору висловив.

Але перш ніж приступити до обміну, слід все ретельно продумати, з якими саме сайтами ви будете змінюватися банерами і посиланнями і що ви хочете підвищити (відвідуваність, ІЦ або тіц). Відвідуваність ви підвищите в будь-якому випадку при обміні, але от яким чином? Якщо мінятися зі всіма підряд, то швидше за все ви будете підвищувати лише ІЦ, а от якщо шукати сайти, схожі за тематикою і міняти з ними, то це набагато важче, хоча плідніше. Відразу скажу, що можна просто отримати список сайтів, присвячених темі вашого ресурсу, і писати листи їх адмінам, з проханнями прорекламувати ваш ресурс. Але це важко і часом досить довго. Бо це я відразу пропущу і розповім про автоматизований обмін посиланнями. Як мені здалося, результатів такої автоматизований обмін приносить навіть більше, ніж копіткий пошук партнерів в ручну. І часу це займає набагато менше. Для цього існують різні системи такі як www.rus-abc.com або www.linkex.ru . Це дві, в роботі яких я переконався сам. Зараз ще беру участь у кількох, про яких можливо розповім в наступних випусках, якщо їхня робота принесе реальний результат. Ці системи займаються тим, що складають каталоги, у які приймають для обміну посиланнями сайти будь-якої тематики і кожен учасник системи розміщує у себе цей каталог, тим самим збільшуючи ІЦ всіх учасників системи, а учасники збільшують ваш. В цьому випадку приріст ІЦ — прямопропорционален кількістю учасників — сайтів, що розмістили у себе цей каталог. Плюс цих систем полягає в тому, що вам достатньо зареєструвати свій сайт поставити посилання на каталог, а все інше за вас буде робити система, в тому числі і контроль за іншими учасниками. Тобто ви можете не хвилюватися, що хтось прибере ваше посилання, а у вас посилання на цього учасника буде стояти, так як контроль за «мертвими» посиланнями та учасниками проводить сама система кожен день допомогою php скриптів. Якщо хтось з учасників системи прибирає ваші посилання, то і у вас на сайті пропадає посилання. Все гранично просто і головне — справедливо. Але користуючись послугами цих систем ви змінюєтеся посиланнями з сайтами, навіть віддаленої тематики, а хотілося б більше уваги приділити тіц. А як цього можна досягти.

Виявляється і це зовсім не складно. Я для цього скористався послугами того ж Яндекса . Досить дати запит для пошуку «автоматизовані системи обміну посиланнями», «тематичний обмін посиланнями», «автоматичний обмін посиланнями». Думаю, що перерахування все, що я знайшов займе багато місця і часу, а посилань, виданих за запитами вище чи утни надовго. Єдине, що цей спосіб забирає трохи більше часу, так як вам потрібно знайти систему, яка містить сайти саме вашої тематики, чому рекомендую давати запит в пошуковик без лапок. Так в чому ж полягає цей спосіб? може показати, що він у багато повторює попередній, проте це не так. За результатами пошуку Яндекс виведе вам посилання переважно ведуть на форуми і дошки оголошень, на яких ви зможете залишити свої заявки до обміну посиланнями і ваші побажання. Тільки тут вже все буде не такому автоматі, зате посилання вам буду надсилати реальні люди, з сайтами вашої тематики.

Тобто ви будете робити тематичний обмін, вибираючи сайти для обміну, якщо наприклад відвідуваність сайту, з яким ви хочете помінятися вас не задовольняє. Це на відміну від першого сайту, де вам доведеться розміщувати все підряд посилання. Бажаючі помінятися знаходяться протягом двох-трьох днів. Слід зазначити, що посилання з описом, залишені на форумах, дошках оголошень і гостьових книгах, той же Яндекс той же врахує, можливо, підвищують ваш ІЦ. Єдиний мінус у тому, що вам доведеться залишати вашу адресу e-mail, щоб було куди пропозиції слати, чому він буде видний всяких нехороших роботам, які збирають адреси, а потім з ним розсилають спам. Тому можливо варто задуматися над реєстрацією спеціального ящика, який ви будете використовувати лише в цих цілях — для реєстрації в форумах.

На закінчення скажу, що я вчинив саме так, не докладаючи жодних зусиль з пошуку партнерів. Вони самі мене знайшли, мені ж тільки доводиться періодично публікувати у себе посилання, спостерігаючи, як росте мій ІЦ і підвищується відвідуваність сайту. Саме завдяки способів, описаних мною сьогодні мій ІЦ виріс за пару тижнів з 30 до 50 і продовжує збільшуватися.