Переклад з англійської мови: Дем’янчук Віталій.

Система реклами і розкрутки сайтів Adsense дозволяє веб-майстрам відображати на своїх сайтах релевантні контекстні рекламні посилання на спеціальних рекламних майданчиках сайтів, що беруть участь у цій системі.
Якщо відвідувач сайту клацає по такій рекламному посиланню, веб-майстер отримує певний відсоток з реклами. Багато веб-майстрів розробляють контент своїх веб-сайтів спеціально для роботи в системі Google Adsense. В більшості випадків основною метою веб-майстра є можливість отримати вигоду від показу реклами Adsense на сайті.

Наступні поради по роботі в системі Adsense допоможуть веб-майстру отримати максимальну вигоду від цієї системи:
Для тематичних сайтів.
Тематичні сайти мають тенденцію до більш високих результатів від реклами, показываемой Google на сторінках сайту, просто тому що тематичним сайтам набагато простіше пробитися до перших позиціях в пошукових системах.
Необхідно звернути увагу ще й на те, що всі тематики сайту впливають на ефективність реклами по-різному. При виборі теми для вашого сайту дуже важливо не помилитися, тому що це може дуже сильно підвищити або, відповідно, знизити ваші рекламні доходи;

Ключові слова.
При виборі теми для веб-сайту, поцікавтеся, як багато збираються платити рекламодавці за їх рекламу, розміщену на вашому сайті. Наприклад, сайт присвячений такій темі, як закачка рингтонів для мобільних телефонів. Реклама за кліки на такому сайті буде дуже мала, тому що сервіс закачування рингтонів на мобільний телефон не дає рекламодавцеві значущою вигоди, т. к. вартість рінгтона набагато менше, ніж будь-якого іншого товару, відповідно вигода від такої реклами буде незначна.
З набагато меншими видимими вигодами веб-майстри використовують спосіб розміщення посилань способом pay for-keywords (оплата за ключові слова) із-зі великої конкуренції на ринку.
Дуже важко отримати високі позиції для сайту, який з’явився зовсім недавно, навіть якщо він дуже добре оптимізований під можливість отримання високих доходів.

Популярні і визнані ресурси або час.
Через певний проміжок часу після того, як ваш сайт був успішно проіндексований пошуковою системою Google, релевантність реклами на вашому сайті істотно збільшиться. Незважаючи на це, більш «дорослі» та авторитетні сайти Інтернету будуть мати набагато більшу вигоду при показі реклами.
Чим ближче ближче реклама на вашому сайті буде відповідати змісту ваших веб-сторінок, тим більш високу ціну за розміщення своєї реклами буде призначати рекламодавець.

Код для сторінок.
У Google розробили спеціальний код системи Adsense, вставивши який на сторінки сайтів-учасників системи, веб-майстри можуть отримати значну ефективність в управлінні рекламної кампанії сайту. Ви можете легко експериментувати з різними рекламними розмірами, публікуючи код у зручний або найбільш підходяще місце на сторінці.

Вивчаємо рекламний трафік.
Для того щоб дізнатися наскільки ефективна ваша рекламна кампанія на сайті, необхідно дослідити статистику трафіку, яку вам надає Google. Ця статистика дозволить вам дізнатися найефективніші методи розташування реклами на сайті та виявити негативні і неприбуткові рекламні рішення. Пам’ятайте і про те, що ви повинні досліджувати вашу рекламну кампанію протягом цілого тижня для того, щоб повністю протетистировать її ефективність. У певні дні вигоди від реклами будуть значні, у той час як в інші дні тижня трафік може бути зовсім незначним. Таким чином можна порівнювати ефективність реклами на сайті в різні тижні місяця, отримуючи найбільш точний аналіз рекламної кампанії.

Цей же комплекс тестування можна застосовувати і для рекламних майданчиків різних розмірів і колірних схем. Знову ж таки, в різні дні рекламний трафік буде різним . Щотижневе вивчення рекламного трафіку дозволить вам найбільш точно визначити ефективність різного виду банерів, надалі формуючи необхідний рекламний трафік результатів оцінки вами вашої рекламної кампанії на сайті.

Інтегрування рекламних майданчиків в текст сторінки.
Метод якісного інтегрування коду сторінки сайту вже досить давно користується великою популярністю серед веб-майстрів, оскільки він сприяє збільшенню доходу від рекламної кампанії.
Існує безліч способів ефективного «вписування» реклами в дизайн сторінки. Найпростішим є спосіб, при якому з рекламного блоку забирається рамка, створюючи у користувачів ілюзію того, що це частина змісту сторінки. Google рекомендує виділяти особливим кольором рекламні посилання на сторінці для того, щоб привернути увагу відвідувачів сайту.

Число проти кількості реклами.
Ви можете помістити до трьох рекламних блоків на кожній сторінці. Більша кількість реклами зменшують рекламну ефективність сайту, але необхідно бути обережним при публікації більше трьох рекламних блоків на сторінці. Перетворення веб-сайту в «велику рекламну яму» не принесе відчутної вигоди вам та задоволення від вашого сайту відвідувачу.

Хот-споти на веб-сторінці.
Хот-спот — це такий спосіб розташування реклами, при якому реклама з’являється на сторінках так, що її не потрібно прокручувати. Ймовірність прочитання такої реклами досить висока, відповідно такий вид реклами збільшує її ефективність. Згідно зі статистикою від Google, реклама, розташована на хот-спотах, має максимальну ефективність. Приклад сайту, на якому працює хот-спот реклама: http://www.small-business-software.net/heat-map.htm
Google не виділяє перевага графічної реклами над текстовою, тому веб-майстри повинні вибирати самі, який вид реклами для них буде найбільш ефективний.

Найбільша ефективність великих банерів на сайті.
Як відомо, Google в системі Adsense використовують прямокутні рекламні майданчики розміром 300×250 і 336×280, а також майданчики-хмарочоси, розміром 160×600.
Як передбачається, вони мають найбільшу ефективність. Залежно від дизайну сторінки, веб-майстри вивчають різні розміри майданчиків для пошуку максимального результату. Численні досліди і оцінка результату — це невід’ємна частина роботи кожного веб-майстра для збільшення прибутку сайту в системі Google Adsense.