Перевіряємо ваш сайт

З вересня Smartads повторив те, що інші вже зробили до нього. Я змінив весь сайт. Я усвідомлював, що це означало. Це означало, що-те, чим ви так пишалися – успішні позиції в пошукових системах, можливо, будуть втрачені.

Сумно, але це правда. Бачте, пошукові системи стають все смышленее, і не тільки смышленее. Але вони роблять те ж, що і ви. Коли ви міняєте дизайн, зазвичай це відбувається по ряду причин.

1) Вам дизайн не подобається;
2) Ви дізналися нові методи, як краще оптимізувати ваш сайт;
3) Ви переглядаєте свої послуги;
4) Ви купили старе доменне ім’я.

Що б то не було – зміна є зміна. Відразу нічого не станеться, але, врешті-решт, незважаючи на те, що у вашого сайту вже було добре ранжування в пошукових системах, все одно вони оцінять те, що ви накоїли.

Притаманні пошуковикам людські риси? Безумовно, оскільки вони створені людьми. Більшість програмістів пошукачів усвідомлюють що, врешті-решт щось відбувається, оскільки вони хочуть, щоб їх пошуковик був кращим, вони постараються відразу ж розпізнати ваші зміни. Але тут є одна проблема.

Що вони роблять з вашим лістингом в даний час? Ну, скажімо, наприклад, ви все намагаєтесь змінити на краще. Тепер, давайте припустимо, що у вас БУВ заголовок сторінки, який говорить «good rank». Пошуковик апріорі знає і все ще «думає», що зміст вашої сторінки: «good rank».
Йдемо далі. Припустимо, що нова інформація вашої сторінки стосується поліпшення ранжирування («Getting a better rank»). Ваше колишнє розташування зараз в очах пошуковика стає невірним. Тепер вони усвідомлюють, що дещо змінилося. Отже, що ж вони збираються зробити?

Втопити ваше попереднє ранжування і почати все заново, ось що!

Впору охнуть! Так навіщо ж вам взагалі коли-небудь міняти сайт, якщо так йдуть справи? Треба все зважити. Звичайно, ви можете втратити ваш існуючий ранжування, але ваші корені ростуть. Ваші сторінки стають більше і краще, ніж раніше. Просто для кінцевого ефекту потрібен певний перехідний період.

Наприклад, за межами пошуку Google, Smartads знайшов понад 580 сторінок, переглядаючи всі посилання на smartads. Оскільки ми змінили цілий сайт, виник дводенний період, коли взагалі ні одна зі сторінок не було в списках. У звичайний час мене це шокувало, не знай я, що сайт змінився.

Чотирма днями пізніше, не тільки повернулися мої сторінки, але і пропали непотрібні старі, а замість них були згадані багато нові. Зараз представлено скрізь близько 680 сторінок. Всього прибуло близько 100 сторінок! Ось причина і її наслідок.

Ще один приклад. Більшості з вас відомо про посилальної популярності в межах Google . Ви доклали всі зусилля для просування вашої сторінки. Усередині всіх посилань, що ви розмістили на інших сайтах, ви вказували заголовок посилання «Great Ranking Services» (служба відмінного ранжирування). Як тільки Google побачив ваше посилання, він почне з’ясовувати, релевантна інформація вашого сайту «Great Ranking Services», і винагородить вас відповідним чином.

Далі, ви не тільки змінили ваш сайт, але також виправили заголовок посилання для того, щоб краще відповідати новому вмісту вашої головної сторінки. Нова посилання, яке ви додаєте на інші сайти звучить ніби «Boost Your Search Engine Rankings» (підвищіть ваше ранжування на пошуковику).

Перш зміни вашого сайту у вас було ЧУДОВЕ ранжування за «Great Ranking Services».

Ось де заковика! Зараз ваше просування нового сайту, нової сторінки і нового вмісту на ній змило стару контекстну релевантність вниз по трубі! Пошуковики визначили, що все змінилося, і більше не приділяють вашим старим посиланнях ніякої уваги. Так, вони все ще корисні відносно показника популярності посилань, але більше не підтримують вас в оцінці релевантності вмісту.

Розумієте, пошукові системи постійно намагаються підвищувати релевантність змісту. Того ж хочуть і люди. Якщо вони шукають «gidgets & widgets», то очікують отримати кращі результати по термінам «gidgets & widgets».

Висновок

Якщо ви плануєте змінити свій сайт, то приготуйтеся постраждати протягом невеликого проміжку часу. Готуйте себе до гіршого, сподіваючись після воскреснути і процвітати.

Я розумію, що всі ми бажаємо поліпшити ранжування в пошуковій системі, тому будьте готові до витрат, навіть якщо це означає втрату розміщення по старому, в ім’я заміни його новим.