Ніхто не може відразу стати професіоналом і з першого разу мало у кого вийде щось зробити правильно і на високому рівні.

Так, відбувається і при створенні власного сайту, коли крім вибору системи управління контентом, необхідно її правильно встановити і налаштувати. Налаштування сучасної CMS зазвичай відбувається з панелі адміністратора.

Сьогодні однією з найбільш популярних і універсальних систем управління сайтом, що працюють без необхідності обов’язкового придбання платної ліцензії є Joomla.

Це вільно поширюване програмне забезпечення, яке будь-який користувач інтернету може завантажити з офіційного сайту.

Установка CMS на хостинг не представляє особливих проблем, тим більше, що багато компаній надають послуги з оренди виділених серверів і вузлів, відразу включають Joomla в пакет доступних CMS.

Після установки системи необхідно зайти в панель керування, просто пройшовши по відповідному посиланню, яка допоможе перейти до авторизації в системі.

Як зайти в адмінку joomla

Якщо ж такої посилання немає, то вхід в адмінку joomla можна здійснити набравши в адресному рядку браузера адресу сайту, і в кінці нього додати /administrator.

Потім у формі вводимо логін і пароль, вказаний під час установки CMS, після чого система управління сайтом автоматично перенаправляє нас в панель адміністратора Joomla сайту:

Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно

Це святая-святих будь-якого сайту і перше, що необхідно зробити – це запобігти простий вхід в неї, щоб не полегшувати зловмисникам злом сайту.

Захист сайту від несанкціонованого доступу

Для того щоб уникнути проблем з відновленням доступу до сайту або базі даних, захист адмінки joomla в найпростішому її виконання, повинна змінювати місце розташування (адресу) стартової сторінки панелі адміністрування.

Для цього найпростіше встановити спеціальний плагін. Сьогодні їх безліч, але завантажувати їх найкраще з офіційного сайту, щоб уникнути наявності шкідливого коду.

Установка плагіна відбувається досить просто:

 • викачуємо zip архів на персональний комп’ютер або віддалений сервер;
 • заходимо в joomla адмінку;
 • у бічному меню вибираємо «установка розширень», якщо цього пункту меню немає, то тоді вгорі натискаємо на випадаюче меню «розширення» і там вибираємо пункт «менеджер розширень»:
  Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно
 • вказуємо шлях до файлу плагіна. І натискаємо кнопку «Завантажити і встановити»:
  Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно
 • вибираємо пункт меню «розширення», підпункт «менеджер плагінів», серед не активованих елементів знаходимо тільки що встановлений плагін:
  Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно
 • вибираємо його і натискаємо кнопку змінити;
 • налаштовуємо плагін, і активуємо його:
  Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно

Далі, залишається тільки слідувати інструкції і запам’ятати, як увійти в адмінку joomla по-новому.

Зміна пароля адміністратора

Коли панель управління сайтом прихована від сторонніх спостерігачів і зловмисників, варто задуматися про те, що в joomla пароль адміністратора є найбільш важливим, і дозволяє здійснити практично будь-які дії з сайтом, тому якщо при установці була задана недостатньо складна комбінація то саме час її змінити.

Найпростіший спосіб зміни паролю CMS joomla на вхід в адмінку — через меню панелі управління з назвою «користувачі», змінити пароль для Super User:

Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно
Панель адміністратора CMS Joomla – просто, доступно, надійно

Таким же способом можна змінювати пароль будь-якого користувача сайту.

Основні можливості панелі адміністрування Joomla

Коротко описати, що можна зробити, зайшовши в панель адміністрування CMS Joomla можна навіть однією фразою: «Можливі будь-які дії над сайтом».

І це дійсно так, адже саме в панелі адміністрування можна:

 • додати або видалити контентне наповнення сайту;
 • створити або видалити додаткове меню або відкоригувати вже наявне;
 • оновити CMS до останньої версії;
 • налаштувати права користувачів.

Це тільки базові можливості, які можна помітно розширити за допомогою додаткових плагінів і модулів.

Замість висновку

У цій статті ми познайомилися з основними функціями панелі управління CMS Joomla, і розібралися, як захистити її від зовнішнього доступу з боку зловмисників.

Сподіваємося, що даний матеріал був для Вас корисним!

Удачі!