Подорожуючи по просторах всесвітньої павутини, можна зустріти безліч сайтів з різною тематикою, дизайном і призначенням. Деякі ми залишаємо без вагань, не замислюючись про причини, а на інших залишаємося довго і навіть повертаємося знову.

Для нас не так важлива робота того чи іншого сайту, коли ми є споживачами, адже завжди можна перейти на інший, більш якісний, ресурс. Але якщо сайт – це наш проект, а тим більше, якщо він спрямований на отримання доходу, знання про те, що впливає на популярність та ціну ресурсу, вочевидь, будуть не зайвими.

Звичайно, без якісного дизайну, контенту і прогресивних ідей важко добитися успіху. Але ось яка штука: існує, приміром, мега популярний художник, відмінно малює пташок, і продає свої картини за багато кілограмів доларів, а десь на іншому боці планети живе студент 3 курсу інституту культури, який малює пташок набагато краще, але він все ще прописаний в гуртожитку №2.

Таких прикладів можна навести чимало, і оцінка вартості сайту – не виключення, так як вона включає в себе безліч параметрів, крім зовнішнього вигляду та інформаційного наповнення.

Чим виміряти ефективність

Щоб програміст заробляв гроші – він зобов’язаний вміти програмувати. Точно також і сайт повинен виконувати свої функції, а зрозуміти, наскільки добре він це робить, допомагає оцінка ефективності сайту. Вона включає в себе безліч критеріїв, глибина вивчення яких залежить від масштабності проекту.

Складно охопити всі параметри ефективності, але деякі з них відіграють визначальну роль в якісній роботі ресурсу на благо відвідувачів і власника:

 • Повернулися користувачі. Хорошою тенденцією є повторювані відвідування, адже це означає, що людям цікавий і корисний ваш ресурс, тобто рух відбувається у вірному напрямку;
 • Час, протягом якого відвідувач проводить на сайті. Немає ніякого толку від тих, хто пробув на сторінці менше секунди. Швидше за все, ці люди потрапили не за адресою, або їм щось не сподобалося. У будь-якому випадку, якщо таких відвідувань багато – у вас існують проблеми;
 • Відмови. Відвідувач провів достатньо часу на сторінці, але більше її не відвідував. Таких візитів буде досить багато, але важливо, щоб з розвитком проекту, їх кількість скорочувалася;
 • Конверсія. Цей параметр визначає відсоток відвідувачів, які здійснили те цільове дію, яка передбачала сторінка сайту. Цією дією може бути реєстрація, оформлення підписки, купівля або коментар;
 • Перехід на наступну сторінку. Важливо знати, як користувач подорожує по вашому сайту, адже якщо ви продумали чіткий маршрут від першого погляду на головну сторінку до цільової дії, а відвідувачі гуляють по сайту як хочуть – це не дуже добре.

Ці критерії оцінки сайту можна проаналізувати з допомогою Google Analytics, деякі також використовують сервіс Яндекс.Метрика.

Як вішати цінник

Звичайно, ефективність сайту знаходить відображення в його ціні. Багатьом хочеться заради інтересу дізнатися вартість свого дітища або найпопулярніших ресурсів. Тоді на допомогу приходять такі сервіси, як Mysitecost.ru, які окреслять конкретні ціни.

У подібних оцінках враховується відвідуваність сайту, наскільки давно він існує, який його щомісячний дохід від реклами, тематичний індекс цитування і PageRank.

Якщо використовувати грубий підрахунок, то вартість сайту визначається як щомісячний дохід, помножений на 18 місяців (плюс-мінус півроку). Така формула має велику погрішність, але він застосовується тоді, коли потрібно отримати приблизні дані про вартість ресурсу тут і зараз.

Але цифри, отримані в результаті використання онлайн сервісів – це аж ніяк не остаточний цінник. Якщо ви хочете продати, купити або більш точно оцінити сайт – слід також розглянути наступні критерії:

 • Дохід, крім контекстної реклами. Багато ресурси отримують прибуток від різних партнерських програм, про яких не може «знати» роботи-оцінювачі;
 • Витрати на утримання і просування сайту. Якщо 5 рублів купується за 100, то цей курс не надто вигідний;
 • Потенціал ресурсу. Якщо 5 рублів купується за 100, щоб потім купувати 100 за 5, то варто розглянути можливість подібних вкладень. Цей показник досить складно оцінити, і елемент удачі відіграє тут більшу роль;
 • Час, проведений за роботою над сайтом. Якщо ви витрачаєте 16 годин на добу на свій проект і отримуєте за місяць дохід, рівний окладу SEO-оптимізатора в офісі навпаки, то варто подумати про подорож у сусідню будівлю.

Почому нині сайти

Інтернет значно спростив купівлю та продаж товарів і послуг, сайти, звичайно, не стали винятком, адже саме їх існування завдяки всесвітній павутині. Звичайно, можна скористатися особистими зв’язками і вести справи тільки із знайомими.

Однак обмеженість кола цих людей навряд чи дозволить здійснювати вдалі угоди на постійній основі.
Для того щоб швидко і вигідно продати власний сайт або придбати найбільш підходящий інтернет ресурс, існують спеціальні біржі.

З їх допомогою можна виставити свій сайт на аукціон, щоб мати можливість отримати найкращу пропозицію. Найпопулярніша біржа подібного роду – telderi.ru. Одним з головних переваг є можливість здійснювати безпечні угоди, коли гарантом виступає третя сторона.

На перший погляд, причини продажу сайту очевидні. Ресурс не приносить доходу, так як власник вибрав неправильну стратегію розвитку, має мало часу для того, щоб займатися проектом або ж просто не розбирається в онлайн бізнесі.

Але переглянувши пропозиції на спеціалізованих біржах, можна побачити велику кількість сайтів, що приносять непоганий дохід, і тоді виникають сумніви у чесності продавця, адже «така корова повинна бути потрібна самому».

Тим не менш, мотиви подібних рішень власників сайтів зрозумілі, нехай і менш очевидні:

 • Потрібна велика сума грошей в короткий термін. Щоб купити щось потрібне, потрібно продати що-небудь не потрібне чи знайти скарб. Але в більшості випадків, за непотрібне багато грошей не отримати, і тоді продають прибутковий бізнес;
 • Є ресурси і краще. Людина може бути просто-таки «королем сайтів», і розташовувати набагато більш прибутковими проектами;
 • Дотримати тематику. Якщо власник вирішує працювати тільки в певній області, то від непідходящих сайтів доводиться позбавлятися;
 • Легше продати, ніж утримувати. Для деяких бізнес полягає в тому, щоб отримувати дохід від сайту. А для інших бізнес – продавати такий бізнес.

Проведемо оцінку вартості сайту, скориставшись сервісом Mysitecost.ru:

Додамо трохи рекурсивности в наше життя і будемо аналізувати сам Mysitecost.ru:

Оцінка вартості сайту. Скільки і чому

Отримуємо коротку інформацію:

Оцінка вартості сайту. Скільки і чому

А нижче бачимо більш докладний звіт:

Оцінка вартості сайту. Скільки і чому

Таким чином, слід звертати пильну увагу на ефективність роботи сайту, адже вона безпосередньо позначається на його вартості. Проводячи ретельну і регулярну оцінку, можна вчасно знаходити й усувати причини, за якими відвідувачі не користуються можливостями ресурсу.

Оцінити вартість сайту можливе з допомогою онлайн сервісів, однак варто враховувати не тільки фактори, на які спираються роботи при оцінці. Часові та грошові витрати на розвиток ресурсу, а також його потенціал – критерії, що вимагають пильного розгляду.