У цій статті ми розглянемо основні аспекти, що стосуються просування сайту в пошукових системах, про які потрібно знати.

Що таке SEO?

SEO — це загальний термін для всіх методів, які можна використовувати, щоб забезпечити видимість сайту і його вмісту у видачі пошукової системи (SERP).

У даній статті під видимістю розуміється, як високо у видачі за деякими пошуковими запитами відображається сайт. Органічні результати — це ті, які додаються пошуковою системою на сторінку видачі природним чином, а не в платних блоках:

Навіщо потрібно SEO?

Створення стабільної архітектури а й надання чіткої навігації допоможе пошуковим роботам швидко проіндексувати ваш сайт. Також це дасть відвідувачам хороший досвід взаємодії. Варто врахувати, що Google все частіше звертає увагу на користувальницький досвід.

Коли мова заходить про те, скільки трафіку приносять сайту пошукові системи, відсоток є істотним і, можливо, найяскравішим показником важливості SEO.

70-75% трафіку дає органічний пошук. При цьому було встановлено, що в 2015 році на Google довелося понад 90% світового органічного пошукового трафіку. Таким чином, стає очевидно, що будь-якого сайту потрібно високе місце в пошуковій видачі Google, але наскільки висока?

Згідно з даними досліджень, на перші п’ять результатів в SERP доводиться 67,60% всіх кліків, а на результати з шостого по десятий припадає лише 3,73%. Це важливо знати при пошуковому просуванні сайтів:

Основи SEO: 21 основний аспект, необхідний для оптимізації сайту

Тому важливо, щоб сайт потрапив в ТОП-5 результатів пошуку.

Як цього досягти? За допомогою наведених нижче порад, які я розділив на дві категорії: що подобається пошуковим системам і що їм не подобається.

Що подобається пошуковим системам?

1) Релевантність

Пошукові системи намагаються надати результати, найбільш релевантні пошуковому запиту користувача:

Основи SEO: 21 основний аспект, необхідний для оптимізації сайту

Як пошукові системи розставляють по місцях знайдені результати, залежить від їх внутрішніх алгоритмів. Але є фактори, які впливають на результати пошуку, і всі вони пов’язані з релевантністю… Наприклад: географія користувача, його історія пошуку, час доби і т. д.

2) Якість контенту

Ви регулярно публікуєте корисні статті, відео або інші матеріали, які популярні і ретельно підготовлені? Ви пишете для реальних людей, а не для пошукової системи? Що ж, ви повинні так чинити. Останні дослідження, пов’язані з чинниками ранжирування, показують, що Google рухається в бік «понад зміст форми«, що означає розуміння намірів відвідувача в цілому. Загалом, при просуванні веб-сайтів в пошукових системах перестаньте турбуватися з приводу ключових слів і зосередьтеся на досвіді взаємодії користувача.

3) Досвід взаємодії користувача

Вам потрібен сайт із зручною навігацією, хорошою видимістю пошуковими системами, релевантної внутрішньої перелінковкою і відповідним контентом, який утримає відвідувачів на вашому сайті.

4) Швидкість сайту

Те, як швидко завантажуються сторінки сайту, стає все більш істотним критерієм для пошукових систем.

5) Сумісність з різними пристроями

Ваш сайт та його вміст оптимізовані під будь-які розміри екрану або пристрою? Майте на увазі, що, на думку Google, адаптивний дизайн є найбільш кращим способом мобільного оптимізації.

6) Внутрішні посилання

Ми говорили про переваги чіткої та простої навігації, але є також практика, використовуючи яку редактори та автори сайту можуть при написанні статей допомогти оптимізувати ресурс. І це може призвести до підвищення довіри з боку Google. Це внутрішні посилання.

Внутрішні посилання дають багато переваг:

  • Вони надають аудиторії додаткові варіанти для читання. Поки вони актуальні і ви використовуєте зрозумілий текст анкоров, це допомагає зменшити кількість відмов;
  • Вони допомагають поліпшити результати ранжирування ресурсу за певними ключовими словами. Якщо ми хочемо, щоб стаття високо ранжировалась за запитом, потрібно розміщувати на неї посилання з інших постів, використовуючи варіації даного анкорного тексту.
    Деякі експерти рекомендують використовувати для оптимізації і просування сайтів в пошукових системах різні анкорные тексти для посилань, що вказують на одну і ту ж сторінку, так як Google може порахувати кілька повністю ідентичних посилань «підозрілими«;
  • Вони допомагають Google сканувати і індексувати сайт. Пошукові роботи отримають краще уявлення про те, наскільки корисним і таким, що заслуговує довіри є ваш контент, і обійдуть більше внутрішніх посилань.

7) Авторитетність

Авторитетний сайт — це ресурс, який користується довірою своїх користувачів, представників галузі, інших сайтів і пошукових систем. Традиційно посилання з авторитетних сайтів є дуже цінними, оскільки вони розглядаються як вотум довіри. Чим більше таких посилань веде на ваш ресурс, і чим більш якісний контент ви розміщуєте, тим вище ймовірність того, що сайт стане авторитетним.

Але рік від року кореляція між вхідними посиланнями і ранжируванням зменшується, тому згодом посилання більше не будуть настільки важливі для SEO, як колись.

8) Метаописания і title

Наявність метаописания не обов’язково поліпшить позиції ресурсу в пошуку, але їх обов’язково потрібно додати, перш ніж опублікувати статтю. Це збільшить ймовірність переходу користувача по вашому посиланню в SERP.

Метаописание — короткий абзац тексту, що виводиться під URL-адреса сторінки в результатах пошуку. Необхідно задавати даний атрибут через CMS.

Ось як це виглядає у WordPress:

Основи SEO: 21 основний аспект, необхідний для оптимізації сайту

Пишіть лаконічно (найкраще до 156 символів) і чітко, щоб це було релевантно заголовка та змісту самої статті.
Теги title використовуються, щоб повідомити пошуковим системам і відвідувачам, чому присвячений сайт. Ключові слова в заголовку будуть відображатися виділеними в результатах пошуку (якщо в запиті використовуються ці ключові слова). Title також відображається на вкладці браузера і коли користувач ділиться посиланням на сторінку.

При SEO оптимізації і пошуковому просуванні сайтів можна написати заголовок всередині HTML-розмітки сайту:

Приклад тайтла

Необхідно використовувати кілька точних входжень ключових слів, що описують дану сторінку, а також ваш бренд. Використовуйте тільки релевантні ключові слова, і пам’ятайте, що, хоча вони і призначені для пошукових систем, ви повинні писати їх для людей.

9) Схеми розмітки

Щоб розділ вашого сайту в результатах пошуку виглядав більш привабливим, додайте схеми розмітки HTML-код сторінок. Це допоможе перетворити його в медіа-майданчик з рейтингами-зірочками, оцінками клієнтів, зображеннями, а також деякою іншою корисною інформацією…

Основи SEO: 21 основний аспект, необхідний для оптимізації сайту

Схеми також є кращим способом розмітки для більшості пошукових систем, включаючи Google, і вони досить прості у використанні.

10) Правильно оформлені теги зображень

Багато хто забуває включати атрибут alt при додаванні зображень, але це не можна упускати з виду. Це пов’язано з тим, що Google не може «бачити» зображення, але може читати текст alt.

При пошукової оптимізації та просування сайтів, описуючи зображення alt гранично точно, ви збільшуєте шанси того, що зображення з’являться в пошуку Google:

Основи SEO: 21 основний аспект, необхідний для оптимізації сайту

Це також поліпшить доступність сайту для людей, що використовують «екранних дикторів«.

11) Завжди актуальний контент

Замість того щоб закидати в Інтернет «скоростиглі» новости, чому б не публікувати більше актуального контенту.
Корисні статті з практичними рекомендаціями в довгостроковій перспективі можуть дати величезні переваги з точки зору залучення трафіку і досягнення позицій в пошуковій видачі.

12) Доменні імена

Необхідно використовувати домени з підкаталогами (searchenginewatch.com/category/seo), а не субдомени (searchenginewatch.category.seo.com), так як це краще для загальної архітектури сайту.

Також слід уникати використання дефісів (search-engine-watch.com) та альтернативних доменних імен верхнього рівня.biz .name .info), оскільки вони вважаються спамнимі.

Наявність доменного імені, що містить ключове слово, що може призвести до більш пильної уваги Google. За даними Moz, Google зняв всі привілеї з низькоякісних сайтів, чиї домени містять ключові слова. Наявність ключового слова в доменному імені може дати певні переваги, але також може стати причиною більш пильної уваги з боку пошукових систем і привести до погіршення ранжирування.

Якщо ви працюєте сайту без префікса www., тоді потрібно забезпечити перенаправлення на нього і з доменів типу www.example.com. Інакше Google може припустити, що це два різних сайту і видимість ресурсу опиниться під загрозою.

13) Заголовки і постійні посилання

При пошуковому SEO просування сайту заголовки (хэдлайны) для ваших статей повинні складатися не більш ніж з 55 символів, щоб вони вміщалися в результатах пошуку. Вони повинні бути короткими, привабливими та максимально інформативними (такого поєднання часто майже неможливо досягти). Просто уникайте «жовтих» заголовків, які говорять про те, чого немає в статті.

Постійні посилання (або URL-адреси), які можна змінити в CMS, не обов’язково повинні точно збігатися із заголовком. Google заявив, що в них можна використовувати три-чотири ключових слова. При цьому найбільш важливі з них повинні розміщуватися першими.

14) Коментарі

При пошуковому просуванні сайту компанії не відключайте коментарі. Наявність активного спільноти постійних коментаторів, які беруть участь в обговореннях опублікованих статей, показує, що відвідувачів настільки хвилює ваш контент, що вони готові висловлювати свою точку зору, хвалити або безжально критикувати його.

Будьте дуже уважні при фільтрації спаму в коментарях, або негайно видаляйте все, що здається вам підозрілим. Також варто додати значення nofollow до розділу коментарів, щоб Google ігнорував будь-які посилання, які можуть у ньому з’явитися.

15) Локальна SEO

Все частіше Google надає користувачам результати в залежності від їх місця розташування. Це особливо важливо для підприємств, які продають товари або послуги, щоб вони могли привернути увагу аудиторії в потрібний момент. Наприклад, коли вони прогулюються по вулиці і шукають за допомогою свого мобільного пристрою, де б перекусити.

Для цього необхідно зареєструватися в сервісі Google Мій бізнес і надати точну і актуальну інформацію: години роботи, контактні дані, відгуки клієнтів і сферу діяльності.

16) Соціальні функції

Самий очевидний спосіб, за допомогою якого можна поліпшити видимість сайту без SEO – це соціальні мережі.

Необхідно бути присутнім у всіх соціальних платформах, де може перебувати ваша аудиторія. Потрібно не просто транслювати контент, а задіяти соціальні мережі в якості каналу обслуговування клієнтів і щиро спілкуватися з людьми, надаючи корисну і цікаву інформацію.

Що не подобається пошуковим системам?

Існує багато «чорних» методів пошукового просування і створення сайтів, які можуть призвести до санкцій з боку Google:

17) Перенасичення ключовими словами

Надмірне використання ключових слів на сторінках, особливо коли воно впливає на читаність сайту. На даний момент точно не відомо, чи досі Google використовує ключові слова як фактора ранжування.

18) Покупні посилання або надмірний обмін посиланнями

Думаєте про те, щоб звернутися на біржу посилань? Не робіть цього. Найбільш цінні посилання на ваш сайт — це ті, які з’являються на авторитетних сайтах вашої ніші.

19) Нав’язування мобільних додатків

Якщо ви виводите мобільним відвідувачам на весь екран рекламу, що пропонує завантажити вашу програму, Google більше не буде вважати ваш сайт mobile-friendly:

Основи SEO: 21 основний аспект, необхідний для оптимізації сайту

20) Дубльований контент

Якщо Google знаходить дві однакові одиниці контенту, то він буде індексувати лише одну з цих сторінок. Ви повинні бути інформовані про сайти-скраперах, які автоматично крадуть контент і публікують його, як свій власний.

21) Прихований текст і посилання

У пошуковому просуванні сайтів існують і інші способи маніпулювати рейтингами, які користувач може не бачити, але Google, швидше за все, виявить їх і покарає вас.

Ні в якому разі не використовуйте білий текст на білому фоні, позиціонування тексту межами екрана, розмір шрифту в нуль пікселів або приховування посилань під одним символом, наприклад, коми.

Очевидно, що це далеко не все, що можна зробити для оптимізації сайту, але це хороший початок.

Переклад статті «SEO basics: 22 essentials you need for optimizing your site» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.