Грамотна оптимізація — запорука успішної розкрутки сайту. Для високого положення в рейтингу пошукових систем необхідно оптимізувати сайт для реєстрації в пошукових системах. Оптимізацію слід проводити для всіх сторінок. Якщо ваш сайт має складну ієрархічну схему з безліччю посилань, потрібно спростити її до 3-4 рівневої схеми (багато пошукові системи не індексують сторінки, що знаходяться далі 4 рівня), або створити додаткову сторінку з усіма посиланнями (наприклад, сторінку «Карта сайту»). В процесі оптимізації сайту слід виконати кілька процедур. Коротко розглянемо найбільш важливі з них.

Оптимізація контенту

Виберіть з тексту сторінки слова або словосполучення, які найбільше підходять на роль ключових для пошуку. Бажано підбирати ключові слова окремо для кожної сторінки сайту. Кількість слів не повинна перевищувати десяти. Надмірне їх вживання веде до того, що пошукові системи можуть розцінити це як спам і виключити сайт з бази. Величезне значення має місце розташування ключових слів в тексті сторінки. Розташовуйте їх як можна ближче до початку документа, в перших абзацах. Найбільш важливі ключові слова використовуйте з тегами

, , .

Оптимізація заголовка, ключових слів, описи

Оптимізація контенту сторінок без оптимізації заголовків дає мінімальний ефект. Хороша оптимізація тегів — запорука відмінного становища в рейтингах.

У заголовку (тег ) повинні бути присутніми ті слова/словосполучення, за якими оптимізується сторінка. Найбільш значущі слова/словосполучення повинні розташовуватися ліворуч, так як павук читає зліва — направо. Найбільш значуще слово (або два) бажано повторити двічі, але не розташовуйте їх один за одним. Кількість слів/словосполучень не повинно бути великим. Не вписуйте слова/словосполучення, що не зустрічаються в тексті сторінки. Заголовок для кожної сторінки сайту повинен бути індивідуальним. Довжина заголовка не повинна перевищувати 75 символів.

У мета тегах включіть всі ключові слова. Довжина рядка не повинна перевищувати 200 символів. Всі ключові слова повинні зустрічатися в тексті сторінки.

У мета тегах пропишіть короткий опис сторінки. Воно повинно містити ключові слова. Ця інформація використовується пошуковими машинами для опису сторінки в результатах пошуку, на сторінці вона не відображається. Довжина рядків не повинна перевищувати 150-200 символів. Ключові слова в описі не повинні повторюватися більше 6-7 разів.

Після проведення оптимізації доведеться почекати деякий час, поки пошуковий робот знову не індексує сторінки сайту. Отже, індексація відбулася. Тепер настав час проаналізувати попередні кроки.