Сьогодні я хочу поділитися моїм скромним досвідом щодо оптимізації коду сайту для пошукових систем. Про це написано величезну кількість книг, статей, заміток, проведено чимало конференцій і форумів. І це зрозуміло, адже приплив відвідувачів з пошукових машин на сайт становить 40% (а на деяких моїх проектах і взагалі 65-70%) всього трафіку, тому сайт просто необхідно правильно і грамотно оптимізувати. Основними інструментами оптимізації коду є, на мою думку і досвіду, п’ять тегів і груп тегів:

*
*

*
* і
* теги

Саме про ці дискрепторы і буде моя розповідь. Я розташував їх у порядку значущості, за зменшенням. Про кожен ви отримаєте поради по використанню і складене ставлення до цих тегам, в результаті аналізу прес-релізів і заяв представників, провідних пошукових систем (Google, Yandex, Rambler і Апорт). Варто зауважити, що всі ці поради тільки для чесних і правильних оптимізаторів, які не використовують брудні механізми накрутки відвідувань.

Я вважаю, що якщо це не самий головний тег взагалі, то вже точно самий головний для пошукачів, саме тому він і зайняв почесне перше місце в моєму хіт-параді. Його зміст прописується на синенької смужці браузера (звичайно, якщо у вас IE) і в розділі «Вибране» («Favorites»), якщо ваш сайт туди доданий.

Поради по тегу: Завжди розташовуйте там всю найважливішу інформацію (заголовок статті, найменування товару, призначення послуги), але найголовніше, відповідну змісту самої сторінки. Це одна із самих перших рядків, яку бачить пошуковий робот, тому це дуже важливо.

Ставлення провідних пошукачів: Будь-пошуковий робот активно використовує цей тег при ранжируванні сайтів. А Rambler і Апорт взагалі вважають цей тег основним і в першу чергу звертаються до нього.

На другому місці мого рейтингу тегів розташувалися теги header. Це теги заголовків, вони надають тексту, залежно від числового параметра тега, більш велику і жирне накреслення, допомагають виділити його серед іншого тексту. Дуже корисні і дієві теги.

Поради по тегу: Намагайтеся використовувати ці теги на кожній сторінці. Ці дискрепторы, як і тег , теж підкреслюють основну тему сторінки, тільки в більш видимою, на мій погляд, формі. Намагайтеся створювати унікальні заголовки, не більше 110-120 символів.

Ставлення провідних пошукачів: Yandex дуже любить цей тег і віддає йому перевагу. Rambler, як і Апорт, звертають на нього менше уваги, ніж на . Google вважає його одним з визначальних.

Бронзу забирає тег — альтернативний тексті зображень. Це напис, що з’являється при наведенні курсора мишки на графічний об’єкт сторінки. Цей тег — єдиний спосіб описати картинку для пошукового механізму.

Поради по тегу: Намагайтеся описати будь-яке зображення на вашому сайті. Наприклад, як можна знайти вашу фотографію, якщо у неї немає опису.

Ставлення провідних пошукачів: Багато пошуковики користуються цим тегом, особливо Yandex. Апорт ипользует його в результаті пошуку. Rambler ж, на скільки мені відомо, ігнорує даний тег.

і

Теги жирного написання тексту, вони означають одне і теж, тільки тег — тег фізичного форматування, а — тег логічного форматування.

Поради по тегу: Раніше я вважав цей тег одним з кращих, але з часом його позиції впали, і зайняв він в моєму рейтингу не четверте місце, а передостаннє. Мені здається, що його слід використовувати більше візуально-смисловій формі, тобто що б виділити головне в тексті.

Ставлення провідних пошукових систем: Google визнає і використовує ці теги, Апорт і Rambler звертає на них увагу в одну з останніх черг.

теги

Може хтось здивується і заперечить, але я вважаю, що саме ці теги повинні замикати цей top. По-моєму, meta теги це інструмент оптимізаторів кінця 90-х років. Зараз тільки meta description грає хоч якусь роль для пошуковиків. Meta keywords зараз не має майже ніякого авторитету і шанування роботами.

Поради по тегу: Звичайно, не треба ці теги ігнорувати, але сила у них вже не та. Тільки якщо вони складені ідеально, тобто якщо 100%-але підходять за змістом до змісту сторінки, то деякі роботи їх оцінять.

Ставлення провідних пошукачів: З упевненістю скажу, що Rambler повністю ігнорує ці теги, за виключенням . Для Апорт-а їх слід використовувати тільки в тому випадку, якщо їх зміст присутня в тілі документа. Якщо Yandex визнає ваші мета теги правильно складеними, то це підвищить ролевантность вашого документа, але вже якщо він вважатиме це спамом, то ви взагалі маєте шанс не потрапити під індексацію цієї машини.

Висновок

Так, часи змінюються, змінюються і пошукові механізми, способи ранжування, принципи ролевантности… Оптимізація — справа непроста, вимагає постійного спостереження і дослідження поведінки пошукових роботів. Необхідно стежити за прес-релізами та нововведеннями представників пошукових холдингів. Оптимізацією потрібно жити!