Ви коли-небудь користувалися пошуковою системою? Мабуть, так (99%)! Якщо це так, значить, Ви бачили, що знайдена інформація поділяється на сторінки по релевантності (відповідності знайденого web-ресурсу введеному запиту).
Природно, у кожної пошукової системи свої унікальні алгоритми визначення релевантності, які, на жаль, тримаються в секреті від суспільства.
У цій статті ми спробуємо пояснити, на що потрібно звертати увагу при оптимізації HTML коду Вашого сайту:

1. Robots.txt
Прийшовши на Ваш сайт робот-пошуковик шукає файл robots.txt, розташований в кореневому каталозі документів. Звичайно, якщо він його там не знайде, нічого страшного не трапиться, але ми рекомендуємо вкладати цей файл для прискорення процесу індексації.
Зміст robots.txt:
Перший рядок: «User-Agent:» потім повинен слідувати список роботів, які, на вашу думку, повинні проіндексувати сайт (Ми у своєму файлі прописали найбільш відомі: Rambler Yandex Google Yahoo Aport)
Другий рядок: «Disallow:» — потім слідує список директорій або документів, які не слід індексувати. Увага: потрібно вказувати відносний шлях! Тобто якщо треба заборонити індексацію директорії http://www.yoursite.com/noindex/ , то шлях буде виглядати так «/noindex/»

Поки Ваш сайт не оптимізований або не готовий до роботи, слід заборонити індексацію його всім роботам.
Тоді robots.txt буде виглядати так:
User-Agent: *
Disallow: /

2.HTML-код.
a) Насамперед робот шукає заголовок (між тегами ).
Йому пошукові системи надають велике значення при підрахунку релевантності (особливо Яndex). Не варто тут писати URL-адресу вашого сайту! Необхідно коротко і ясно відобразити тему сторінки, вказавши в заголовку слова (краще фрази), які відповідають темі Вашої сторінки і які найчастіше шукають користувачі глобальної мережі. Не треба кілька разів писати одне і те ж (наприклад:»Сайт сайти сайтів сайту») — це абсолютно невірно.

б) Менше (але не останнім!) вплив на індексацію сторінки надають теги , які розташовуються усередині тега :

Параметр «description» — дуже важливий.
Швидше за все, саме його користувачі будуть бачити в результатах пошуку. Тому намагайтеся заповнювати його, але якщо його зміст не відповідає темі сайту, то цей параметр буде проігноровано.

Параметр «keywords» — сильно впливає на релевантність сторінки.
У нього слід включати 7-10 слів (не більше!), за якими користувачі шукають в пошукових системах інформацію по темі Вашого сайту. Не треба повторювати одні і ті ж слова по кілька разів — це буде проигнорированно пошукачем і зовсім не вплине на релевантність. Слова потрібно писати не через коми, а через пробіл, щоб пошукова система могла сама скласти з них словосполучення. У «keywords» не повинно бути слів, які не зустрічаються ніде на сторінці — це помилка, яка призводить до зниження релевантності сторінки, т. к. пошуковик визнає таке неспівпадіння за спам!

У параметрі «revisit-after» не вказуйте менше 9 днів (9 days): робот може вважати це за спам.

в) Дуже велике значення пошукові системи надають тегами

.
Їх потрібно поставити відразу після тега , тоді текст між ними буде розпізнаватися, як заголовок. Намагайтеся, щоб він відповідав вмісту параметра «keywords» в тегу . Однак, потрібно обмежитися 2-3 заголовками, інакше релевантність Вашої сторінки різко впаде.

г) Чужі банери, посилання та коди лічильників укладайте теги
Тоді робот-пошуковик їх не буде індексувати в якості вмісту Вашої сторінки.

д) Вживання ключових слів в тексті сайту — дуже важливий фактор при індексації сайту.
Якщо слово не зі списку ключових, не укладайте його в теги або використовуйте їх тільки при виділенні ключових слів. Намагайтеся дотримуватися частоти ключових слів в 3%-10% і розташовуйте їх як можна вище.

Дотримуючись цих порад, Ви зможете значно підвищити рейтинг і релевантність Вашого сайту. Їх результати Ви побачите відразу після чергової індексації!