При створенні пошукової системи використовувалося більшість принципів оптимізації, які і в інших пошукових системах не будуть сюрпризом для більшості професійних учасників ринку онлайн, необхідно відзначити кілька невидимих на перший погляд відмінностей в оптимізаційних вимоги до MSNBot, завдяки яким пошуковик можна вважати унікальним у своєму роді.

Описані у файлах допомоги, ці корисні «фішки» допоможуть власникам сайтів, маркетинговим фірмам і організаціям, які здійснюють розкрутку сайтів, а також професіоналів в області оптимізації сайтів, стежити за станом MSN Search, як для особистих цілей, так і для своїх клієнтів. Приємно радує те, що Microsoft документально обґрунтувала принципи добре організованого і оптимізованого сайту. Однак і на цьому компанія не зупинилася, заявивши, що для правильного індексування сайту пошуковими системами, власникам ресурсу слід звернутися за допомогою в компетентну фірму по оптимізації.

Професійний підхід до оптимізації сайту дозволить MSNbot, «павукові» MSN, легко переглядати, пересуватися по сайту та належним чином здійснювати його індексацію. Оптимізуючи свій ресурс у відповідності з рекомендаціями MSN, власники сайтів мають більше шансів бути знайденими при пошуку їх товарів і послуг.

Ось кілька корисних рекомендацій MSN. По-перше, і в першу чергу MSN охоче визнає, що MSNbot буде активно використовувати мета-теги для аналізу веб-сайту. Мета теги, як і раніше, є важливою частиною html коду, а завдяки новому «павукові», вони грають дуже важливу роль в алгоритмі індексування. Як і в інших пошукових системах, тег заголовка знову виступає найбільш важливою частиною алгоритму поряд з мета-тег, що містить опис сторінки. Таким чином, ключові слова повинні бути включені у обидва цих тега. MSN не говорить прямо про те, що при індексуванні будуть використовуватися мета-теги, що містять ключові слова. Однак очевидно, що ключові слова повинні міститися і в заголовку, і в описі, і в контенті сторінки.

Безумовно, контент відіграє ключову роль в роботі MSNbot, дозволяючи резюмувати зібрану інформацію. Мабуть, на нинішній стадії «павук» не розпізнає текст, що міститься у графічних об’єктах. Тому при наявності на сайті графічних об’єктів, що містять ключові слова (особливо на головній сторінці), MSN радить представити ці слова в традиційному текстовому форматі, причому розміщувати ці слова треба як можна ближче до заголовка сторінки.

MSN Search вимагає, щоб розмір сторінок не перевищував 150К інакше «павук» або просто припинить сканування, або в найгіршому разі може, визначивши розмір сторінки ще до сканування, проігнорувати весь сайт.

Цікавий той факт, що MSN радить не розміщувати слова (навіть ключові) таблиць, заголовках і внизу сторінок, тобто простий текст — це оптимальний варіант на думку компанії. Це може призвести до того, що дизайн деяких сайтів доведеться повністю міняти. Доведеться відмовитися від усієї графіки, містить довгі і не містять контенту теги. Це дуже схоже на правила інших великих пошукових систем, т. к. веде до захист від сайтів, які намагаються обдурити або заповнити спамом пошуковики, маскуючись під тих, ким вони не є. Переадресація теж буде ігноруватися.

Посилання традиційно є важливою частиною визначення MSNBot «ваги» сторінки. Вони будуть вважатися найбільш важливими в двох випадках: по-перше, це посилання з головної сторінки і, по-друге, посилання повинні бути глибиною не більше трьох рівнів. Це означає, що всі гіперпосилання для максимальної ефективності повинні бути доступні в три кліка. Це може викликати проблеми при роботі з великими сайтами. Однак, по всій видимості, глибина сканування з часом стане більше.

Реєстрація ресурсу в MSN Search безкоштовно, але з двома умовами. По-перше, сайт перевіряється на предмет наявності в базі MSN. Якщо ресурс вже міститься в базі, то повторно реєструватися не потрібно. По-друге, процедура реєстрації поки здійснюється тільки вручну.

Згідно документації MSN Search, деякі сайти можуть бути видалені з бази даних. Власникам веб-сайтів, фірмам, що здійснюють оптимізацію сайтів, і іншим клієнтам MSN рекомендується двічі перевірити включення в базу даних або переглянути реєстр клієнтів.

Слідуючи цим простим радам та методиці оптимізації сайтів, ваш ресурс з’явиться в числі кращих сайтів.

Пошуковик вже придбав значний вплив і, якщо вірити чуткам, MSN Search кинув виклик Google і Yahoo в боротьбі за першість на ринку.