Кешування даних допоможе вам прискорити завантаження сайту при цьому знизити основну навантаження на сервер бази даних. Існують три можливості глобальних налаштувань для Joomla управління кешуванням. У нашій статті ми розповімо вам про загальний принцип роботи механізмів кешування і наведемо кілька значних прикладів, які спрямовані на вибір оптимального часу життя кешу.

Принцип роботи механізму кешування

При першому ж вимогу до матеріалу або модулю відразу ж відбувається збереження всіх даних, які ви обрали у певних файлах, які розміщені найчастіше в директорії cache. Такий механізм може гарантувати вам, що імена файлів ніколи не зможуть перетнутися з існуючими. Крім того, що вміст цих файлів входять закэшированные об’єкти, також там міститься додаткова унікальна інформація про це закэнированном об’єкті. При наступних зверненнях, менеджер перевіряє, чи існує такий об’єкт при таких же параметрах. Наприклад, назва, зміст сайту, дата створення документа та даних, модифікація. Якщо такого не знайшлося, значить, матеріал або змінився, або не проходив ще кэшировку. Якщо ви запитуєте об’єкт і його не існує в Кеші, то перед показом користувача цих даних, вони будуть поміщатися в кеш. Але якщо такі закэшированные дані вже існують, то програма перевірить дату створення, час створення. Якщо дата і час створення відрізнятимуться на великий інтервал, більше ніж час життя самого кешу, то об’єкт доведеться закешувати знову.

Переваги тривалого кешування

Встановлено, що час життя кешу приблизно дорівнює 900 секунд або 15 хвилин. З цього випливає, що навіть без зміни на вашому сайті, все одно кожні 15 хвилин кеш буде пересоздан заново. Отже, будуть створені і зайві запити до бази даних. Менеджер кешу зможе збільшити термін використання кешу тільки при збільшенні його життя. Це допоможе знизити всі запити до бази даних, які не є потрібними. Багато фахівців вважають, що найкращим часом тривалості життя кешу є час оновлення сайту. Наприклад, якщо ви додаєте новини близько 1 рази на добу, у вас йде година на сам процес додавання, тоді життя кешу в CMS Joomla можна продовжити до 23 годин.

Недоліки тривалого кешування

Ми вже розповідали вам, що за допомогою мамботов в CMS Joomla ви можете робити багато маніпуляції з текстом, але при цьому, не роблячи ніяких реальних змін у тексті. Ви можете виділяти будь-які слова або терміни в тексті, замінювати посилання в документах, робити недоступними фрагменти тексту. Припустимо, у вас працює кеш, але час заставлено більше, тоді ви встановивши новий бот, можете просто не помітити зміни. Це станеться через те, що Joomla не перестане показувати старі дані, які знаходяться в Кеші. При кожній зміні об’єкта відбувається перегенерація кешу для певного об’єкта, навіть не включаючи час кешу, зміни будуть відображені вірно. Але ось модулі при такій операції можуть вам трохи збрехати, тому, що системний кеш тільки після скидання обнуляє свої параметри. Фахівці вважають, що для сайтів, в яких використовують модулі, інформація необхідно оновлювати на 80 – 90% від загального часу додавання новин. Найчастіше це використовується при newsflash, displaynews та інших.

Давайте підведемо підсумки всього сказаного вище. Ми дізналися про те, що кешування дозволить вам знизити навантаження на сервера баз даних, також це позитивно впливає на швидкість завантаження сайту для користувачів. Перш, ніж визначити час життя кешу, необхідно враховувати періодичність оновлення матеріалу на вашому сайті. Також намагайтеся не забувати про те, що припинення кешування в налаштуваннях сайту можуть призвести до кешування матеріалу сайту, але для того, щоб прокэшировать модулі варто зайти в меню редагування параметрів модулів і виставити параметр Enable cache на ТАК.