Якщо людина хоче отримувати дохід від сайту – йому відомо, що ресурс повинен бути в топі пошукових систем. У гонитві за першістю відбувається масова закупівля зовнішніх посилань, реєстрація в каталогах і удосконалення технічних параметрів проекту. В результаті, сайт займає непогане місце в серединці, але все ще далека від лідерства.

Без грамотної оптимізації тексту практично неможливо добитися результату. Розстановка ключових слів допомагає знайти цільову аудиторію, яка буде схильна до вчинення необхідних дій на сторінці: покупок, підписок або реєстрацій.

Але ось, всі технічні моменти ретельно опрацьовані, контент наповнений ключовими словами, а сайт все одно ще не на самій вершині. Перевіривши ж середнє час перебування відвідувачів на сторінках сайту, також виходять незадовільні результати. У цьому може бути винна занадто велика нудота тексту, про яку й піде мова в цій статті.

Що ж це таке?

Чоловік посадив дерево, побудував будинок і виростив сина, дерево росло поряд з іншим деревом, і тінь від цих дерев не давала бачити сонце іншим деревам.

Чи Не правда, чогось настільки багато, що навіть стає недобре? Якщо текст не про дерева, то це пропозиція написано неграмотне з точки зору стилістики, інакше – воно спеціально насичене ключовими словами для пошуковиків. Відвідувачу ж все одно, які цілі переслідував автор: читати таке небезпечно для мозку.

Для запобігання подібних проблем існує поняття нудоти тексту. Воно передбачає частоту появи в тексті одних і тих же слів. Це можуть бути як ключові лексеми, так і паразити, що виникають від убогості мовного запасу автора.

Важливо знати, що як висока, так і низька нудота завдає шкоди контенту. Недостатнє повторення ключових слів призведе до ігнорування статті пошуковими системами. Надмірне ж буде помічено роботами і стане причиною втрати рейтингу, а то і викидом з індексації.

Виділяють поняття класичної нудоти, під якою мається на увазі квадратний корінь з кількості повторень найбільш часто зустрічається слова. Відмінним показником вважається значення від 3 до 4. Фіксований мінімальний рівень – 2,64, не знаючи цього, люди, що досягли 4 повторень слова, очікують побачити в результаті двійку і не розуміють, що таке.

Академічна нудота тексту – це процентний показник, який залежить від ставлення самих повторюваних слів до їх загальної кількості в тексті. Гарне значення для документа – до 8%.

Як дізнатися, коли нудить?

Щоб перевірити нудоту тексту – можна скористатися кількома способами:

  • Просто читати і відчувати. Якщо текст легко сприймається, то, швидше за все, він гарний і для роботів, а якщо статтю добре оцінив начитана людина, то проблем виникнути не повинно;
  • Розрахувати вручну. Можна перевірити нудоту тексту за допомогою простих формул, які були описані вище;
  • Перевірити онлайн.

Останній варіант дасть більш повну картину, провівши поглиблений аналіз тексту. Нижче представлені деякі популярні сервіси подібного роду:

  • Istio.com – проводить детальний аналіз, аж до визначення тематики. Можна перевірити будь-який текст;
  • Cy-pr.com – сайт, скориставшись послугами якого, можна отримати деталізовану інформацію про відео. Не дуже приємною особливістю цього сервісу є можливість оцінити тільки опубліковані статті;
  • Advego.ru– один з найпопулярніших сайтів по роботі з текстами. Провівши семантичний аналіз, видає детальну статистику. Працює з будь-якими текстами.

Дізнаємося, чи не стане погано від класиків

Перевіримо нудоту тексту за допомогою сервісу Advego.ru:

Введемо текст у відповідне поле:

Нудота тексту. Погано людей і машин

Натиснемо «Перевірити». Отримуємо статистику і семантичне ядро:

Нудота тексту. Погано людей і машин

Слід пояснити, що є таке поняття, як стоп-слова, які не мають лексичного значення, а служать лише для зв’язків в тексті; вода ж – це відношення їх кількості до загальної кількості слів у тексті.

Також бачимо частоту:

Нудота тексту. Погано людей і машин

Все-таки Пушкін писав якісний контент.

Таким чином, дуже важливо дотримувати оптимальну нудоту тексту, тому що:

  • високе значення цього показника ускладнює сприйняття сторінки відвідувачами і негативно позначається на позиціях сайту в результатах пошуку;
  • низький показник нудоти ключових слів призводить до того, що пошукачі не видадуть сайт з тематичним пошуковому запиту користувача.

Перевірка нудоти тексту онлайн здійснюється за допомогою спеціальних сервісів. Також можна перевірити текст суб’єктивно, просто прочитавши і оцінивши свої відчуття. Крім того, є можливість самостійно розрахувати необхідні показники, скориставшись простими формулами.

При написанні статей краще вибрати золоту середину, поєднавши легкість читання матеріалу і помірна кількість ключових фраз.