По-перше, розкрутка сайта — це найважливіший процес для будь-якого сайта в Інтернеті, незалежно від призначення сайта. І розкручування сайта не можна лише побіжно торкнутися. Про неї не можна розповісти в кількох випусках розсилки. Розкрутка сайта — це нескінченний процес, який не можна припиняти ні на день. Інтернет — це величезний масив інформації. Щодня з’являються нові сайти, які в плані розкрученості стають вашими конкурентами. Якщо ви просто розмістили свій сайт в Інтернеті й вирішили, що цього достатньо, то ваш сайт дуже швидко виявиться на самому дні Інтернету. Або, правильніше буде сказати — в самій глушині, де його ніхто ніколи не знайде. Щоб про ваш сайт довідалися, вам потрібно крутитися, використовувати всілякі варіанти, щоб постійно тягнути свій сайт на світло. Хоча, по секрету скажу, вам не доведеться тягнути свій сайт. Настане момент, коли ваш сайт навчиться розкручуватися сам. Ось тоді ви зможете трохи відпочити.

По-друге, з тих пір як я написала свої перші статті про розкрутку сайту (а я їх писала, спираючись тільки на особистий досвід), я змінила погляд на багато речей в Інтернеті, що стосуються розкрутки сайту. Текст багатьох своїх статей я вже зараз готова змінити. Не розповісти про це я просто не можу. Адже моя мета — допомогти вам розкрутити свої сайти.

І я думаю, попереду мене чекає ще чимало відкриттів, якими я зможу з вами поділитися.

Що таке розкрутка сайту?

Що є розкрутка сайту? Розкручений сайт — це сайт, який має велику кількість відвідувачів (точну цифру не можна назвати, так як один сайт може вважатися розкрученим при цифрі 100 відвідувачів в день, а інший може вважатися розкрученим, якщо він має не менше 1000 відвідувачів в день).

І в той же час не можна назвати розкрученим сайт, кількість відвідувачів якого не росте день від дня. Розкрутка і застій — поняття несумісні. Щоб утриматися на плаву, вашому сайту потрібно постійно розвиватися, потрібно постійно поповнювати свої резерви. Як раз тому, що Інтернет — це дуже динамічно розвивається. Якщо ви будете відставати від загального ритму розвитку, то неодмінно опинитесь на задвірках.

Навіщо потрібна розкрутка сайту?

 • Щоб бути помітним. Припустимо, ви створюєте громадський рух за захист прав домашніх користувачів Інтернету. Ваша мета — створити максимально велику організацію. Тому що чим більша організація, тим більшого вона може досягти. Ви створили свій сайт, і кількість його відвідувачів — всього одна людина в день (це ви і є). Ось і вся ваша організація. Але припустимо, застосовуючи різні методи розкрутки сайту, ви домоглися середньої відвідуваності в день 100 осіб. Ви вже можете сподіватися, що хоча б одна людина з сотні відвідувачів приєднається до вашої організації. За місяць ваша організація буде збільшуватися на 30 осіб. Тепер уявімо, що ви розкрутили свій сайт до 1000 відвідувачів в день. Тепер до вашої організації буде приєднуватися кожен день приблизно 10 чоловік (ми застосовуємо середню статистику активності нових відвідувачів — 1 відсоток від загального числа). За місяць ви в свою організацію прийміть 300 нових членів! Так з яким сайтом ви швидше зберете свою організацію? Звичайно, з розкрученим.
 • Розкручений сайт заробить для вас більше грошей . Я думаю, це очевидно. Але для тих, хто сумнівається (є на моїй пам’яті й такі) наведу цифри. Припустимо, ви прийшли в Інтернет заробляти гроші. Ви хочете продавати свої знання. Ви написали навчальний курс «Як робити рекламні банери» і вирішили продавати його зі свого сайту. Якщо ви встановили прийнятну ціну за свій інформаційний продукт (припустимо 10 доларів), якщо ваш сайт називається «Як зробити свій сайт» (або «Дизайн в Інтернеті»), тобто залучаєте на сайт цільову аудиторію, то по середній статистиці ваш курс купить одна людина зі ста, що відвідали ваш сайт. Тобто при відвідуваності 100 чоловік у день ви продасте одну книгу в день, або інакше кажучи, заробите 10 доларів.
 • Якщо ви розкрутите свій сайт до 1000 відвідувачів в день, то ви зможете продавати 10 екземплярів вашого курсу в день, тобто будете заробляти 100 доларів в день. Велика різниця?

  Підсумок: чим більше розкручений ваш сайт, тим більше грошей ви з його допомогою заробите.

  Це все прямі результати розкрутки. Але є ще безліч непрямих.

  Непрямі результати розкрутки сайту

  • Розкручений сайт перебуває на більше високих позиціях у рейтингах . З цього випливає, що ваш сайт одержить додаткових відвідувачів саме із цих рейтингів (а перші позиції в рейтингах можуть дати вам кількість відвідувачів, порівняно з відвідуваністю вашого сайту). Наприклад, сайт job.ru перебуває в першому рядку рейтингу Rambler’s Top100. І знаєте, скільки це дає нових відвідувачів цьому сайту? Приблизно 6000 нових відвідувачів в день!
  • Якщо ваш сайт включений у банерну мережу, то велика кількість відвідувачів дасть вашому сайту велику кількість показів банерів (за винятком комісійних банерної мережі), що, в свою чергу, збільшить відвідуваність вашого сайта на десятки-сотні відвідувачів в день (залежно від кількості показів і від якості ваших власних банерів).
  • Якщо у вас є з обстоювання поштова розсилка і ви форму підписки на розсилку розмістили на свій розкручений сайт, то це неодмінно дасть вам нових передплатників вашої розсилки . Це корисно з багатьох сторін:

   — велика кількість передплатників розсилки збільшить ядро постійних відвідувачів вашого сайта (що зміцнить його позиції в рейтингах);
   — це збільшує вашу цільову аудиторію, якій ви зможете пропонувати свої товари та послуги, тобто ви зможете на цьому заробляти більше грошей;
   — збільшиться рейтинг вашої розсилки на службі поштових розсилок, що, в свою чергу, приведе ще до одного струмочка збільшення кількості нових передплатників вашої розсилки, які ще не були на вашому сайті, але обов’язково зайдуть, тобто збільшать відвідуваність вашого сайта.

  • Висока позиція в рейтингу приверне увагу до вашого сайта з боку інтернет-оглядачів, які мають свої популярні розсилки і сайти. Інтернет-оглядач напише статтю про ваш сайт, який розмістить у своїй розсилці, на своєму сайті. Це не тільки дасть вашому сайту нових відвідувачів, але зробить ваш сайт більш помітним для інших інтернет-оглядачів (які також напишуть статтю про ваш проект). А, що ще більш важливо — розміщення посилання на ваш сайт на іншому сайті підніме індекс цитування вашого сайта — це такий показник, що відіграє величезну роль у розкрутці вашого сайта.

  Цей список можна ще довго продовжувати. Але, думаю, і так все ясно. Чим більше розкручений ваш сайт, тим більший він має потенціал для подальшої розкрутки. Тим швидше він буде виконувати свою роль: робити ваш проект популярним і заробляти для вас гроші.