Цінність багатьох речей залежить від їх змісту. Якщо коньяк 5 зірок має якість на 2 або 3, то його ніхто не буде купувати за ціною п’ятизіркового. Так і на просторах всесвітньої павутини.

Якщо сайт має красиву обкладинку «на п’ять зірок», а його наповнює і на одну не тягне, то не буде у нього «красивого життя». А все тому, що наповнення сайту контентом низької якості.

Контент для сайту – головний постачальник популярності ресурсу

Якщо говорити про всіх складових сайту, його наповнення є першорядним для зростання популярності ресурсу. Систематизуємо те, з чого складається сучасний інтернет-ресурс:

 • Дизайн і функціонал порталу – мають важливе значення. Але вони реалізують лише обкладинку сайту і рівень його комфорту для користувачів;
 • Реклама – це лише засіб окупності порталу та заробітку для його власника;
 • Контент для сайту – основна причина того, чому користувач зайшов на ресурс.

Як видно з сказаного вище, ні дизайн, ні реклама не змусять користувача всесвітньої павутини стати постійним відвідувачем вашого порталу. Чільним фактором в цьому ланцюжку є інформація (контент), розміщена на ресурсі.

Під контентом розуміють не тільки текстове вміст. До контенту також відносяться графічні зображення (фото, малюнки) та мультимедійна інформація (аудіо, відео). Але крім цього в якості наповнювача можуть виступати й інші інформаційні дані.

Деякі ресурси використовують в якості унікального контенту посилання на інші сайти. Найчастіше, такі портали є вузькоспеціалізованими і тематичними. Тобто, присвяченими лише однієї тематики. Але бувають і такі сайти, наповнення яких повністю складається з посилань на інші ресурси та контактної інформації про них (наприклад, онлайн довідники):

Окремим видом наповнення сайту є вірусний контент. Мова, звичайно, не йде про якесь супер наворотами комп’ютерному вірус, переносящимся повітряно-крапельним шляхом.

Вірусний контент здатний сильно зацікавити користувачів, викликати бурхливе обговорення жене в ньому теми. А «вірусним» такий матеріал називається тому, що «слух» про нього поширюється в мережі зі швидкістю епідемії ГРЗ і ГРВІ в зимовий період.

В результаті такого ажіотажу користувачі починають активно ділитися посиланнями на цю публікацію. В результаті цього індексація ресурсу може злетіти в рази. Особливо це ефективно в рамках популярних соціальних мереж:

Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою

Де взяти контент для сайту

Є кілька способів наповнення контентом. Вибір кожного з них залежить від специфіки сайту, і повинен розглядатися в кожному конкретному випадку окремо. Ось як можна добувати контент:

 • Створювати матеріали для наповнення самому – це не тільки власноручне написання статей, але і прикріплення до них тематичних зображень. Цей спосіб наповнення оптимально підходить лише для невеликих за обсягом ресурсів. Найчастіше, це блог, власник якого є автором всіх статей, розміщених на ньому;
 • Купити готові матеріали для розміщення на деяких біржах копірайтингу є спеціальні розділи, в яких можна придбати за встановленою ціною вже готові статті. Вартість такого матеріалу невелика. Хоча тут наводяться дані про унікальність контенту, але є великий ризик купити «кота в мішку»:
  Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою

  При покупці готового матеріалу повне ознайомлення із змістом статті заборонено. Покупцеві пропонується лише частина тексту з пропущеними словами у реченнях. З цього шматка дуже складно судити про якість змісту та достовірності даних, наведених у статті. Зате ціна таких матеріалів може бути смішною «до сліз».

  Це добре видно на скріншоті сторінки однієї з бірж, що займається продажем готових статей. Так що просування сайту контентом такої якості навряд чи є правильним.

 • Замовити матеріал копірайтеру – для пошуку розумних копірайтерів потрібно зареєструватися в якості замовника на одній з бірж копірайтерів або біржі фрілансерів. Розмістити технічне завдання майбутньої статті, і серед тих, що подали заявку вибрати вподобаного виконавця. Це можна зробити, спираючись на статистичні дані про рейтинг автора на біржі та відгуки інших замовників. Така інформація розміщується на персональній сторінці автора:
  Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою

  Перевірка унікальності контенту, написаного автором, знайденим на біржі, здійснюється автоматично. Крім цього звістку текст буде кілька разів перепровірен на наявність граматичних і пунктуаційних помилок.

 • Копіпаст – це просто скопійований вміст. Здавалося б, найпростіший варіант. Але не всі пошукові системи однозначно ставляться до такого тексту. Якщо Яндекс ще може «з’їсти» цей матеріал і проіндексувати його, то з Google все інакше. Робот системи позначить контент як скопійований і не індексує його.

  Метод копіпаста часто використовується для створення сателітів. Так називаються допоміжні ресурси для просування в рейтингу пошукової системи основного порталу. Створення сайту за допомогою дублювання контенту займає лічені години.

 • Варіант для «шукачів скарбів» – зрозуміло, що зміст більшості книг вже розміщено в інтернеті. Але якщо розшукати який-небудь рідкісний старовинний примірник, або книгу, видану років 30 тому малим тиражем, а потім відсканувати її текст і викласти на своєму сайті, то парсинг контенту може показати 100% унікальності. Ймовірність знайти такий букіністичний примірник стає все менше, а його пошуки сумірні з пошуком скарбу.
 • Використання генератора унікального контенту – найпростіший після копіпаста варіант. Контент генерується спеціальними програмами або інтернет-сервісами. Перед генерацією текст потрібно вручну розбити на частини з допомогою спеціальних шаблонів роздільників і. А це займає чимало часу.
 • Інший схожий підхід – використання синонимайзера. Ця програма автоматично підбирає до кожного слова синонім. Звичайно, парсинг такого вмісту може показати хорошу унікальність. Але його якість при цьому залишає бажати кращого і вимагає додаткового редагування:
  Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою
 • Парсер контенту – програма для сортування інформації з мережі. Парсер «вичавлює» з сторонніх ресурсів всі потрібні дані. На їх основі можна швидко наповнити сайт «високоякісним» контентом.

  В останній час отримав розповсюдження універсальний інструментарій для професійних сеошиков. Крім «добування» контенту такі програми проводять аналіз контенту сайту (парсинг), обчислюють вага посилань. А також показують рівень індексації ресурсу в різних пошукових системах, і ще багато чого:

  Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою

Цінність індивідуальності контенту сайту та його захист

Не можна просто взяти і скопіювати матеріал з іншого ресурсу. Не все так просто. Унікальним контентом сайту дорожать. Адже ексклюзивний матеріал – це найкращий спосіб просування сайту, і його люблять як користувачі, так і роботи пошукових систем.

Для перевірки унікальності використовуються спеціальні програми. Також «ексклюзивність» тексту можна перевірити на десятках онлайн-сервісів.

Алгоритм їх роботи полягає в зіставленні поєднання слів у реченнях тексту перевіряється з матеріалами інтернет-ресурсів. І чим більше таких збігів, тим унікальність контенту менше:

Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою

Якщо унікальність – це такий дорогий товар, то треба вміти захищати свій вміст від копіювання. Особливо це важливо для нових сайтів.

Буває так, що тільки що з’явився ресурс з хорошим якісним вмістом просто «розривають на шматки». Точніше, розкрадають його контент. Відбувається це із-за повільної індексації нового сайту. Тому основна захист унікальності контенту полягає у швидкій і грамотної індексації вмісту порталу.

Також існує кілька способів захисту, що надаються популярними пошуковими системами:

 • «Оригінальні тексти» від Яндекс – найефективніший спосіб захисту контенту. Даний функціонал входить до складу інструментів сервісу Яндекс.Вебмастер. Завдяки даному інструменту оригінальний контент перед публікацією на сайті розміщується в пошуковій системі Яндекс. Це дозволяє закріпити авторство матеріалу та враховувати його в алгоритмі індексації ресурсу-джерела:
  Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою

 • Використання атрибуту rel=»author» – його використання дозволено в Google для зазначення авторства матеріалу. Дозволяється розміщення посилання зі сторінки публікації на профіль автора в соціальній мережі Google+. Формат написання:

[Ім’я автора]

Програмні способи захисту унікального контенту є «легким» зброєю, і можуть зупинити лише новачка. Тим не менш, їх використання може іноді бути ефективним:

 • Скрипт, що забороняє копіювання на сторінці:

Наповнення сайту контентом як джерело коньяку і хліба з ікрою
document.ondragstart = noselect;
// заборону на перетягування
document.onselectstart = noselect;
// заборону на виділення елементів сторінки
document.oncontextmenu = noselect;
// заборону на виведення контекстного меню
function noselect() {return false;}

 • Клас CSS, забороняє виділення в межах тегів
  . Але даний метод не працює в IE:

Untitled Document
.noselect {
-moz-user-select: none;
-webkit-user-select: none;
-ms-user-select: none;
-o-user-select: none;
user-select: none;
}

Не скопируешь! Ну, слабо? Будеш знати, як красти чужий контент! Безсоромна фізіономія твого обличчя!!!

Це не всі методи захисту контенту. Але всі перераховані відрізняються простотою реалізації і високою ефективністю.

Контент – це головне?

Головне для успішності сайту не просто наповнення, а його якість. Адже хороший авторський матеріал завжди буває унікальним і представляє великий інтерес для користувачів. А це головне засіб збільшення популярності сайту.