Написання статей для розміщення в інтернеті має декілька істотних відмінностей від написання статей для друкованих ЗМІ.

Більшість авторів, що пишуть інформативні матеріали, як для Інтернету, так і для друкованих ЗМІ, мають власний стиль. Це позначається і на використовуваної в написанні статей лексиці, і на структурі пропозицій, і, загалом і в цілому, і методикою подання матеріалу.

Якщо автор пише матеріали для Інтернету, то це накладає деякі обмеження на стиль і форму його викладу в разі, якщо написання статті має на меті її прочитання максимально великою кількістю зацікавленої аудиторії, що і є основним завданням при написанні рекламної статті або інформаційного повідомлення.

За статистикою сприйняття інформації з екрану комп’ютера приблизно на 25% гірше, ніж такої ж інформації, але в друкованому вигляді. Крім того, інтерактивна середовище змушує користувача постійно реагувати на візуальні стимулятори, до яких можна віднести і елементи дизайну, і посилання в гіпертексті. Перенасиченість такими елементами, як і їх недолік сприймаються однаково погано – у випадку нестачі таких елементів зростає інформативність, але разом з тим складається враження масиву інформації», що є хорошим стимулом для прочитання матеріалу до кінця лише в дуже небагатьох випадках, пов’язаних саме з акцентуванням на інформації. А що робити у випадку, якщо написання статті пов’язано з цілями розповісти про що б то не було, не вдаючись у детальний опис?

В такому випадку, без будь-яких візуальних покажчиків не обійтися – ми звикли до перехресним заголовків, підписів до картинок, і. т. д. Все це дозволяє людям краще орієнтуватися в тексті, і в кінцевому підсумку краще зрозуміти написане. У статтях, написаних для Web, такими елементами можуть служити як елементи дизайну, орієнтовані на сприйняття читачем тексту, так і деякі правила, які дуже бажано застосовувати при написанні статей для Web.

Найцікавіше, що ці правила були вироблені багато і багато років тому. Давно помічено, що автори бестселерів вживають прості слова та короткі пропозиції. Так само цінувалося і грамотне розбиття тексту – у чудовій книзі «Техніка оформлення газети» 1956 року видання дана порада авторам інформаційних матеріалів ділити текст на абзаци завдовжки не більше 30-50 слів і максимально користуватися можливостями структурувати текст – використовувати нумеровані списки, підписи до ілюстрацій як елементи інформаційного змісту і. т. д. насправді, ці правила перевірені практикою. Треба лише зробити кілька уточнень, пов’язаних зі специфікою написання статей для Інтернету:

1. Робіть абзаци різної довжини, якщо ваш текст вимагає прокрутки. При цьому розраховуйте на мінімальне дозвіл, при якому буде проглядатися ресурс, для якого пишеться матеріал. Так оці набагато легше орієнтуватися в тексті.

2. Постарайтеся зробити так, щоб основний зміст написаної статті був би зрозумілий з перших же рядків, а в подальшому викладі йшло б лише розкриття основної ідеї.

3. Не забувайте про особливості концентрації уваги у користувача – у нього майже завжди є можливість знайти альтернативний матеріал на потрібну тему. Тому прагніть до лаконічності.

4. Виділяйте якимось чином ключові слова, що передають ідею матеріалу. Це вимога навіть не оптимізації під пошукові машини, а простого зручності.

5. Будьте грамотними, адже Інтернет нічим не гірше авторитетної газети або журналу з гучним ім’ям. Бути грамотним, по суті, означає бути ввічливим. Це знак поваги до Вашим читачам.

Як видно, написання статей в інтернеті має свою специфіку, і, найчастіше грамотно написана стаття стає «всенародної». Треба бути готовим до найнеприємнішого при написанні статей для Інтернету – до їх повної незахищеності з точки зору авторського права. На жаль, багато хто вважає, що стаття, написана для Інтернету, за визначенням належить усім. Це далеко і далеко не так, і ніяк не звільняє Вас від, принаймні, моральної відповідальності. У кожній статті є свій автор. Пам’ятайте про це!