До цього ми налаштовували параметри мінімізації W3 Total Cache. У цій статті я розповім про додаткових налаштуваннях W3 Total Cache.

Кеш бази даних

Кеш бази даних є важливим фактором оптимізації сайту. Дозвольте мені навести вам приклад трирівневої мережі: сучасні програми для збільшення продуктивності розгортаються на декількох рівнях. Це означає, що рівень додатків і рівень даних можуть фізично розміщуватися на різних хостах. На вимогу додаток відображає ці дані.

Вузьким місцем є рівень даних. Вузькою вважається та точка, де продуктивність і ємність всієї системи обмежена числом компонентів або ресурсів. В нашому випадку, це рівень даних.

Стає зрозуміло, що для підвищення продуктивності, нам потрібно розміщувати дані там, де розташований рівень додатків. Однак комерційні бази даних досить важкі для того, щоб поміщати їх разом з рівнем додатків. Тому ми використовуємо інші легкі бази даних для кешування даних на хості рівня додатків.

Щоб краще зрозуміти описану вище ситуацію, я наведу такий приклад. На сайті WordPress сторінки знову і знову обслуговуються динамічно за допомогою запитів до бази даних. У базі даних зберігається найбільш часто використовувані запити, таким чином, більше статичного контенту можна завантажити швидко.

Переваги кешування бази даних

  • Масштабованість;
  • Гнучкість;
  • Доступність;
  • Продуктивність.

Загальні налаштування

Давайте почнемо налаштування кешу бази даних. По-перше, зверніть увагу на вкладку «Загальні налаштування». Відзначте опцію, яка вказує плагіну не кешувати запити для користувачів, які увійшли в систему. Якщо ви використовуєте WordPress в якості CMS і продаєте платний контент, наприклад, весь ваш трафік складають зареєстровані користувачі, то ви можете зняти цей прапорець:

Налаштування W3 Total Cache: додаткова настройка кешування бази даних

Додаткові налаштування

Максимальний термін зберігання кешованих об’єктів

У додаткових налаштуваннях для першого параметра встановлюється значення 180 секунд. Це визначає час зберігання кешу елементів. Чим вище це значення, тим більше кеш. Якщо ви хочете, щоб запити до бази даних кэшировались на більший час, ви можете збільшити це значення. Це значно збільшить розмір кешу на диску:

Налаштування W3 Total Cache: додаткова настройка кешування бази даних

Інтервал відсіву сміття

Цей параметр визначає, як часто ви хочете видаляти кеш сміття з диска. В попередніх підручниках, ми обрали «Тип кешування диска«, який відповідає за збереження кешу на диску вашого хоста. Встановлене значення інтервалу відсіву сміття визначає те, як часто слід видаляти непотрібний кеш. Це значення за замовчуванням 3600 і підходить для більшості випадків:

Налаштування W3 Total Cache: додаткова настройка кешування бази даних

Ніколи не кешувати наступні сторінки

Сторінки / URL-и або папки, визначені у цьому полі, не будуть кешуватися. Ця настройка допомагає в тих випадках, коли існують деякі проблеми з конкретною сторінкою або папкою, які мають відношення до плагіну:

Налаштування W3 Total Cache: додаткова настройка кешування бази даних

Ігноровані системи запитів

Іноді плагіни, такі як WooCommerce або інші рейтингові плагіни, дають збій через кеша бази даних. Через це поле ми можемо ігнорувати запити до бази даних, що мають відношення до цих плагінів. WooCommerce і інші найбільш часто використовуються плагіни вже забиті в налаштуваннях за замовчуванням. Тобто плагін вже має деякі встановлені значення.

Наприклад, я мав проблеми з плагіном Rating, тому проконсультувався у автора цього великого плагіна, він порадив мені ігнорувати в W3TC два стема: wp_postmeta і wp_ratings. Цей простий приклад дає вам уявлення, як ви можете розібратися з проблемами такого роду.

Зауважу, що будь-який входить префікс (заданий в wp-config.php) буде замінений на поточний префікс бази даних (типово: wp_). Стем запиту може бути визначений за допомогою режиму відладки:

Налаштування W3 Total Cache: додаткова настройка кешування бази даних

Покидьок слів запиту

Якщо ви не адміністратор бази даних і не знаєте, що робите, залиште цю опцію. Це поле використовується для ігнорування певних закономірностей в запиті до бази даних, які занадто важливі, щоб використовувати їх з кеша, а не безпосередньо:

Налаштування W3 Total Cache: додаткова настройка кешування бази даних

От і все. Якщо у вас є які-небудь питання, я буду радий допомогти вам.

Переклад статті «Configuring W3 Total Cache: Advance Database Cache» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.