У цій статті я опишу, як правильно налаштувати AdSense на WordPress-сайті. Розповім, як налаштувати обліковий запис і швидше вивести рекламу в різних областях блогу.

Налаштування AdSense

Першим кроком є налаштування облікового запису AdSense, яку можна створити, перейшовши за цим посиланням і натиснувши кнопку «Зареєструватися зараз».

Якщо у вас вже є обліковий запис Google, буде запропоновано увійти в систему. На певному етапі процесу реєстрації необхідно вказати URL-адресу сайту, який повинен бути перевірений фахівцями Google AdSense. Це потрібно для вставки фрагмента JavaScript-коду на сайт, яку можна здійснити різними способами: дочірню тему, щоб додати JavaScript у заголовок, або сама тема може пропонувати спосіб вставки користувальницького JavaScript-коду.

Для себе я вирішив використовувати плагін Insert Headers and Запа, який дозволяє вставляти власні скрипти і розмітку в області хедера і футера.

Після установки і активації плагіна можна просто додати код і зробити налаштування AdSense. Перейдіть у меню Налаштування> Insert Headers and Запа, вставте код JavaScript і натисніть «Save»:

Використання плагіна для вставки коду Google AdSense на WordPress-сайт

Тепер все готово до того, щоб фахівці рекламної мережі Google AdSense перевірили і схвалили ваш обліковий запис. Кажуть, що це займає кілька днів, але у мене на це пішло всього половина дня.

Як тільки обліковий запис Google AdSense буде схвалена, ви зможете увійти в систему. Далі буде надано два основних варіанти налаштування оголошень.

Оголошення на рівні сторінки

Оголошення на рівні сторінки є самим швидким способом почати роботу з Google AdSense. Для їх використання не потрібен додатковий код. І тому оголошення можна включити одним кліком миші у своєму обліковому записі Google AdSense:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Включення оголошень на рівні сторінки — це найшвидший спосіб почати показ реклами на сайті

Коли ви включите оголошення на сторінки, реклама почне транслюватися на сайті за кілька хвилин. Але при цьому ви не контролюєте місце розміщення рекламних оголошень і час їх виведення. Алгоритм AdSense визначає «оптимальне» час для показу рекламних оголошень і місце їх розміщення на зазначеній вами сторінці самостійно. В моєму випадку рекламні оголошення, як правило, розміщувалися в самому низу сторінок.

Крім цього оголошення будуть відображатися на будь-якій сторінці, яка містить в собі код Google AdSense. Але деякі можуть захотіти виводити рекламні оголошення на певних сторінках або типах сторінок. Якщо це так, то потрібно розглянути інший метод, як налаштувати AdSense, додавання фрагмента коду JavaScript. Можна настроїти шаблон header.php або використовувати хук wp_head.

Оголошення

Інший спосіб вивести оголошення Google AdSense на своєму WordPress-сайті — створити рекламні блоки. Цей метод складний і займає більше часу, але ви отримаєте більший контроль над виведенням оголошень.

Першим кроком є встановлення плагіну. Я використовую чудовий безкоштовний плагін Ad Inserter. Безкоштовна версія плагіна підтримує до 16 рекламних блоків, а версія pro — до 64 блоків.

Версія pro включає в себе більше функцій для розміщення рекламних оголошень в залежності від типу контенту, попереднього перегляду, A / B тестування. Але для наших цілей вистачить безкоштовної версії.

Після встановлення плагіну Ad Inserter потрібно вирішити, де виводити рекламні оголошення. Кожне місце є унікальним рекламним блоком. Якщо ви хочете розмістити оголошення два на бічній панелі, потрібно буде створити для них два рекламних блоки. Якщо хочете розмістити рекламне оголошення у нижній частині кожного запису блогу, це буде один рекламний блок.

Кожен блок може мати власний стиль і макет. Це дозволяє протестувати різні місця для виводу реклами (записи, бічні панелі, футер тощо) і порівняти результати.

В якості прикладу розглянемо наступний сценарій і подивимося, як налаштувати рекламний блок Google AdSense, а також плагін Ad Inserter:

  • Одне оголошення в бічній панелі;
  • Одне оголошення вгорі кожної сторінки;
  • Одне оголошення до п’ятого абзацу кожного запису, опублікованій у блозі;
  • Одне оголошення внизу кожного запису, опублікованій у блозі.

Для початку налаштування Google AdSense створимо три рекламних блоку. Для цього потрібно перейти в розділ Контент — Оголошення, а потім натиснути на кнопку «Новий рекламний блок». При створенні рекламного блоку потрібно вибрати тип оголошень:

  • Текстові та медійні оголошення: можна вибрати розмір і макет. Цей спосіб відмінно підходить для більшості випадків;
  • Оголошення в фіде: призначені для підгонки даних, схожих на стрічку Facebook. Такий формат реклами підходить для сторінок архівів блогу, на яких є список витягів із записів;
  • Оголошення в статті: підходять для вставки в запису блогу, оскільки призначені для вбудовування в абзаци.

У нас є чотири місця, в яких ми хочемо розмістити рекламні оголошення. Для них знадобиться чотири рекламних блоку.

Почнемо з рекламного блоку в бічній панелі. Для цього ми будемо використовувати текстове і медійний оголошення з вертикальною орієнтацією. Не забудьте вказати для кожного створюваного рекламного блоку зрозуміле ім’я, щоб легко відстежувати і керувати ними:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Створення нового рекламного блоку з вертикальною орієнтацією для відображення в бічній панелі

Можна сміливо експериментувати зі стилем та іншими налаштуваннями, але я вважаю, що налаштування за замовчуванням працюють нормально.

По трьом іншим рекламним блокам я коротко розповім, який у них повинен бути тип і макет:

  • Вгорі сторінки: текстове і медійний оголошення з макетом Leaderboard;
  • Після п’ятого абзацу: оголошення в статті;
  • Внизу запису: текстове і медійний оголошення, шаблон — великий прямокутник.

Коли закінчите адаптивного налаштування блоку AdSense всіх чотирьох рекламних блоків, у вас повинні бути наступні оголошення:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Дані по всім рекламним блокам

Тепер, коли є рекламні блоки, настав час вивести їх на сайті. Тут в гру вступає плагін Ad Inserter. Потрібно скопіювати код JavaScript рекламного блоку в один з блоків Ad Inserter (для кожного оголошення задано окремий блок). Розглянемо всі оголошення одне за іншим, так як для кожного з них існують свої вимоги.

Першим ділом займемося рекламним оголошенням, яке буде виводитися в бічній панелі. З ним все трохи складніше, так як бічні панелі управляються темою WordPress.

Щоб вставити рекламне оголошення, створіть звичайний віджет WordPress. Віджет може містити JavaScript-код, взятий з облікового запису Google Adsense, який буде без проблем виконуватися. Але плагін Ad Inserter працює з шорткодами. Тому потрібно створити рекламний блок і використовувати шорткод замість необробленого JavaScript-коду.

В плагіні Ad Inserter вставте код JavaScript для оголошення, яке буде виводитися в бічній панелі, перший блок. Переконайтеся, що встановлено прапорець «Сторінки і запису», а також «Шорткоди» (натисніть кнопку «налаштування», щоб він відображався). Також переконайтеся, що для цього блоку відключена автоматична вставка:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Створення рекламного блоку для бічної панелі, який ми будемо вставляти в текстовий віджет з допомогою шорткода

Останній крок налаштування AdSense — створіть текстовий віджет в бічній панелі теми і вставте шорткод, наданий плагіном Ad Inserter. Перейдіть в меню Дизайн — Віджети, виберіть тип віджета – «Текст» і розмістіть його в бічній панелі. А потім вставте в нього шорткод.

Тепер можна перейти до налаштування інших рекламних блоків, яку будемо проводити з використанням інтерфейсу плагіна Ad Inserter.

Наступний рекламний блок розташовується вгорі сторінки. Знову скопіюйте JavaScript-код з облікового запису Google AdSense і вставити його в доступний рекламний блок (імовірно це буде рекламний блок №2).

Його потрібно налаштувати наступним чином: відображення — на всіх статичних сторінках і в записах, на головній сторінці, на сторінках категорій, на сторінках тегів / архівів та на сторінці пошуку. Також встановіть для параметра «вставка» значення «Перед записом», щоб блок виводився вгорі сторінки / запису (але нижче будь-якого заголовка, який використовує тема).

Ось як це буде виглядати:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Створення рекламного блоку у верхній частині сторінки. Він буде відображатися вгорі записів та сторінок, включаючи сторінки категорій і архівів

Наступний блок трохи відрізняється від попереднього. Він буде відображатися тільки в постах до п’ятого абзацу. Скопіюйте та вставте JavaScript -код з Google-AdSense в третій рекламний блок. Перед тим, як налаштувати AdSense, встановіть наступне: Автоматична вставка — Перед абзацом, тільки в записах. Потім з’явиться нове поле, в якому потрібно вказати номер абзацу — введіть 5. Ось як це буде виглядати:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Створення рекламного блоку, який буде відображатися до п’ятого абзацу кожного запису, а також на сторінках архівів і категорій

Останній рекламний блок буде розміщуватися внизу кожного запису в блозі. Вам потрібно налаштувати наступне: Автоматична вставка — Після запису. Можна встановити параметр «Після коментарів», якщо хочете, щоб рекламний блок виводився в самому низу сторінки.

Також встановіть для блоку відображення тільки в записах (зніміть прапорець «Сторінки»). Всі налаштування будуть виглядати наступним чином:

Налаштування Google AdSense на WordPress

Створення рекламного блоку, який буде відображатися в нижній частині кожного запису, опублікованій у блозі, а також сторінок архівів і категорій

Висновок

Де і як виводити рекламу — це ваш особистий вибір. За допомогою плагіна Ad inserter можна легко створювати складні набори правил.

Перед тим, як правильно налаштувати AdSense, переконайтеся, що ви можете відслідковувати ефективність створених рекламних блоків і при необхідності вносити зміни. А також не забудьте, що плагін Ad inserter працює не тільки з Google AdSense. Він підійде для роботи з будь-якою рекламною мережею, яка дозволяє створювати окремі рекламні блоки. Саме це робить плагін Ad inserter одним з кращих рішень для роботи з Google AdSense на WordPress-сайті.

Переклад статті «SETTING UP GOOGLE ADSENSE WITH WORDPRESS» дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.