Ви, звичайно, могли бачити, що на WordPress.org на панелі праворуч перераховані найбільш популярні плагіни з каталогу. Так як наближається кінець 2014 року, я думаю, буде цікаво не тільки коротко розглянути кожен з цих плагінів, а також досліджувати деякі з популярних їх альтернатив.

Просто тому, що якщо плагін знаходиться в списку найбільш популярних, це не завжди означає, що він найкраще підходить для вашого проекту:

Будьте безкомпромісні і використовуйте тільки якісні плагіни. Я не буду окремо зупинятися на рейтингу, тому що всі вони (за винятком WordPress Importer) мають рейтинг 4 або 5 зірок.

Це не абсолютний список, а лише те, що я вважаю кращим на підставі свого досвіду. Сподіваюся, ви дізнаєтеся про деяких нових плагінах, про яких раніше ще не чули!

Наведені в статті цифри взяті з WordPress.org станом на 26 листопада 2014 року. Як ви, мабуть, помітили, рейтинг плагіна ґрунтується не тільки на кількість завантажень. Automattic керується власними критеріями для визначення даного списку.

1) Akismet: Викачаний 25653482 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Akismet входить в базовий пакет установки WordPress, тому вас не повинно дивувати те, що він знаходиться в топ 12. Akismet є дуже ефективною анти-спам платформою, яка легко інтегрується в WordPress, щоб допомогти вам боротися зі спамом в коментарях.

Плагін ведеться командою Automattic вже майже 10 років, так що якщо ви шукаєте хороший анти-спам рішення для WordPress, Akismet цілком вам підійде:

 • Альтернативи: Antispam Bee, WP-SpamShield Anti-Spam, Growmap Anti Spambot;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/akismet/.

2) WordPress SEO by Yoast: Викачаний 14232550 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Це мій особистий фаворит. WordPress SEO by Yoast є найпопулярнішим SEO-плагінів для WordPress. Зручний інструмент аналізу трафіку ваших записів та сторінок допоможе будь-якому (навіть вашим клієнтам / користувачам) оптимізувати контент сайту. Плагін також містить безліч налаштувань, які допоможуть через SEO зробити ресурс набагато більш дружнім по відношенню до користувачів.

Існують, звичайно, й інші відмінні SEO-плагіни, але я завжди рекомендую цей, тому що він пов’язаний з групою Yoast. А вони є заслуженими і шанованими членами, як спільноти SEO, так і WordPress.

Yoast також пропонує розширення для WordPress SEO, в тому числі Video SEO, News SEO, WooCommerce SEO, Local SEO і WordPress SEO Premium:

 • Альтернативи: All in One SEO Pack;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/.

3) Contact Form 7: Викачаний 21783281 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Майже кожен сайт повинен збирати певні дані. Будь то загальний опитування, дані про клієнта або зворотний зв’язок, більшості сайтів в будь-якому випадку потрібні основні форми. Contact Form 7 є надійним плагіном для створення форм. З його допомогою можна додавати форми, зберігати і відображати представлені дані.

Існує також кілька плагінів, які працюють з Contact Form 7. Вони додають певні додаткові функції, такі як капча, експорт CSV і інтеграція списків розсилки.

Деякі з комерційних альтернатив (перерахованих нижче) є більш навороченими, з drag and drop інтерфейсом і великою кількістю функцій, але і для простих форм Contact Form 7 цілком підходить:

 • Альтернативи: Gravity Forms, Formidable Forms, Ninja Forms, Jetpack;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/contact-form-7/.

4) Google XML Sitemaps: Викачаний 15736464 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

XML Sitemaps важливі для надання допомоги пошуковим системам у сканування вашого сайту. При використанні XML Sitemap ви можете вказати, який контент індексувати, а який ігнорувати, а також пріоритети індексування і частоту, з якою пошукові системи повинні відвідувати сайт.

Google XML Sitemaps це простий спосіб автоматично згенерувати XML Sitemaps, однак варто відзначити, що WordPress SEO by Yoast вже включає дану функцію. Не на кожному сайті використовується SEO-плагін, або його власники покладаються на SEO-налагодження їх теми.

Однак і ті, і інші в будь-якому випадку виграють від використання цього плагіна:

 • Альтернативи: WordPress SEO by Yoast;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/.

5) Jetpack by WordPress.com: Викачаний 13029996 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Jetpack це не звичайний плагін, це плагін на стероїдах! Він дає всі переваги WordPress.com вашому сайту, розміщеного на хостингу WordPress.org. Контактні форми, CDN, соціальні кнопки, статистика, підтримка Markdown і багато інші функції, які все неможливо перерахувати.

Якщо ви ще не знайомі з Jetpack, я рекомендую вам керівництво з Jetpack Якко Бланкенспоора:

 • Альтернативи: Жоден інший плагін не може зробити те, що пропонує Jetpack, він єдиний у своєму роді;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/jetpack/.

6) Wordfence Security: Викачаний 3930420 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Wordfence є надзвичайно популярним плагіном безпеки, який може похвалитися великим набором функцій, включає: захист, сканування ядра файлу, сканування вмісту для неблагонадійних адрес, сканування на наявність відомих шкідливих програм і бекдорів, обмеження для сканерів / ботів, блокування атак методом підбору і багато іншого.

На сайті з інтенсивним трафіком для Wordfence може знадобитися деяка налаштування. Але на щастя, в силу його популярності, в співтоваристві WordPress є багато людей, які можуть допомогти вам в цьому. Крім того існує опція преміум, що включає в себе підтримку безпосередньо від Wordfence, якщо вам це потрібно.

Безпека це настільки важлива річ, що я рекомендував би не тільки ознайомитися з альтернативними варіантами, але й знайти час прочитати офіційну документацію з безпеки WordPress, щоб зрозуміти загальні концепції.

Це допоможе вам більш ефективно використовувати ці плагіни:

 • Альтернативи: Sucuri, iThemes Security (раніше Better WP Security);
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/wordfence/.

7) Google Analytics by Yoast: Викачаний 6863451 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Код відстеження Google Analytics можна легко додати безліч способів і без використання плагіна, однак це швидкий і простий спосіб для тих, хто хоче зробити це без зміни шаблонів.

Крім того, багато хто теми мають спеціальний розділ для скриптів, який ідеально підходить для його розміщення. Я знаю користувачів, які не хочуть використовувати плагіни (і я розумію, чому), але я думаю, що це питання ваших уподобань.

При використанні цього плагіна ви отримаєте додаткові можливості, такі як відстежування вихідних посилань, кількості завантажень, кількості виданих помилок 404 і фільтрація користувачів WordPress на основі імен — так що це не тільки зручно, але корисно для тих, хто приділяє особливу увагу аналітики:

 • Альтернативи: Google Analyticator, GA Google Analytics;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/google-analytics-for-wordpress/.

8) NextGEN Галерея: Викачаний 11305580 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

При наявності більше 11 мільйонів завантажень можна з упевненістю говорити, що NextGEN є найпопулярнішим плагіном галерей зображень. Він пропонує такі функції, як управління кількома галереями, відображення зображень у вигляді слайд-шоу або форматі мініатюр, а також безліч додаткових опцій, таких як переходи і управління розміром.

Варто також зазначити, що вже вийшла більш сучасна версія NextGen, яка називається «NextCellent«:

 • Альтернативи: NextCellent Gallery, WordPress native galleries;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/.

9) WooCommerce — чудова електронна комерція

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Немає сумнівів у тому, що на сьогоднішній день WooCommerce — це король електронної комерції на WordPress. WooCommerce — дуже інтуїтивна платформа електронної комерції, з широким діапазоном різноманітних можливостей — яких вбудованих, або дуже просто додаються.

Так само, як існують плагіни для WordPress, так само існують розширення для WooCommerce. Це дає вам більше можливостей, ніж пакет за замовчуванням, наприклад додатки для виписки чеків, розрахунок вартості доставки і списки бажань.

Також варто згадати, що WooCommerce нещодавно провів свій перший щорічний WooConf, який довів, що у проекту велике майбутнє:

 • Альтернативи: WP eCommerce, MarketPress, Cart66;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/woocommerce/.

10) WordPress Importer: Викачаний 8866300 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Всякий раз, коли ви імпортуєте контент з іншої платформи, старій версії WordPress або навіть з WordPressна WordPress, вам потрібен спеціальний плагін для цього. WordPress Importer може імпортувати записи, сторінки, теги, категорії і користувальницькі поля.

WordPress має вбудовану функцію експорту (Інструменти> Експорт), однак для імпорту контенту вам потрібно встановити WordPress Importer:

 • Альтернативи: WP Advanced Importer Plugin;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/wordpress-importer/.

11) All in One SEO Pack: Викачаний 20600499 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Як переконаний фан Yoast, я не можу бути неупередженим, але змушений сказати, що мені як і раніше подобається All in One SEO Pack. Я сам використовую його, якщо він вже був встановлений на сайті раніше. І хоча існують певні відмінності між All in One SEO Pack і WordPress SEO by Yoast, користувач середнього рівня навряд чи їх помітить, або йому буде все одно.

А досвідчені користувачі можуть налаштувати все, що їм потрібно, з допомогою обох плагінів:

 • Альтернативи: WordPress SEO by Yoast;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/.

12) BackWPup Free — Плагін резервного копіювання для WordPress: Викачаний 1526281 разів

Найпопулярніші плагіни на WordPress.org за 2014 рік

Ефективне резервне копіювання, неважливо плагіна або сервісу, має вирішальне значення. Тому не дивно, що плагін для резервного копіювання опинився в топ-12.

BackWPup Free — це безкоштовний плагін, але він має й версії «Pro» під назвою BackWPup PRO, яка додатково пропонує безліч більш просунутих функцій резервного копіювання, таких як додаткові напрямки резервного копіювання, диференціальне резервне копіювання і параметри резервного копіювання MySQL.

В цій ніші існує велика кількість відмінних альтернативних рішень, безкоштовних і платних — однак даний плагін повинен підійти навіть самим вимогливим користувачам:

 • Альтернативи: WordPress Backup to Dropbox, UpdraftPlus Backup and Restoration, VaultPress, BackupBuddy;
 • URL плагіна: https://wordpress.org/plugins/backwpup/.

Висновок

Кожен користувач і розробник WordPress має свої власні улюблені плагіни це те, що відповідає вашим проектам, вашим клієнтам / користувачів і вашим особистим уподобанням.

Якщо ви знайдете хорошу альтернативу будь-якого з перерахованих вище плагінів, будь ласка, напишіть про це в коментарях.

Переклад статті «WordPress.org’s Most Popular Plugins for 2014» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.