Чому ми його не використовуємо

Здавалося б, у наші дні ця стаття не має сенсу — всі знають, що meta name keywords марний! Але багато власників сайтів досі додають ключові слова в мета-теги, і, якщо вірити Google, люди все ще шукають про них інформацію. Хоча кількість запитів і менше, ніж 5 років тому. Тому ми вирішили опублікувати статтю про безглуздість додавання ключових слів в мета-тег keywords з точки зору SEO.

Для чого використовується мета-тег keywords?

Елемент keywords бере свій початок в 1995 році. Люди у той час все ще користувалися AltaVista і Infoseek, а Мережа була невинна і чиста. На свою сторінку користувачі могли додати keywords з ключовими словами, які відповідають вмісту сайту. Виглядало це приблизно так:

Цей елемент тегу видно пошуковим роботам, але не видно користувачам. В цей атрибут додаються ключові слова, які потім використовуються для ранжування в пошуковій видачі.

Все це виглядає так, як ніби ви безпосередньо просіть Google ранжувати вас по певному ключовому слову. Так і є — і якщо ви подумали, що це занадто просто, то знову потрапили в точку — в міру комерціалізації інтернету люди стали наповнювати атрибут keywords все більше і більше. Тому пошукові системи почали його ігнорувати. Навіть якщо використовувати meta name keywords правильне оформлення.

Варто відзначити, що атрибут keywords не має нічого спільного з фокусною ключовим словом (focus keyword) в Yoast SEO. Фокусна ключове слово — функція Yoast SEO, яка дозволяє визначити, наскільки добре ви оптимізували вміст сторінки під ключове слово, за яким хочете ранжируватися. Саме по собі воно ніяк не передається пошуковим системам.

Занепад keywords

Історія занепаду keywords офіційно почалася в 2009 році, коли Google відкрито визнав те, що було доконаним фактом вже багато років: «Google не використовує мета-тег keywords в пошуковому ранжуванні».

Yahoo! and Bing використовують мета-тег keywords?

У жовтні того ж 2009 року на конференції SMX East пошукова система Yahoo оголосила, що вона більше не використовує атрибут keywords. Виявилося, що це не зовсім відповідало дійсності, але користі від метатега keywords все одно не залишилося жодної.

У 2014 році з офіційною заявою виступила і пошукова система Bing:

«Сьогодні вже всім ясно, що keywords втратив всю цінність для SEO. Звичайно, він може мати якусь цінність для систем контекстної реклами або служити сигналом для роботів, аналізують Мережу в пошуках певних тем. Але що стосується пошуку, то користь від використання keywords зійшла на немає ще кілька років тому».

Раннє представники Bing навіть натякали на те, що неправильне вміст тега meta name keywords може нашкодити, тому що він швидше служить сигналом позначити спаму, ніж сигналом до ранжування в пошуковій видачі.

Тому наша порада: не витрачайте час на заповнення атрибута keywords — краще витратьте ті ж 5 хвилин на поліпшення свого контенту. Або приділіть час справжньому аналізу ключових слів — нехай keywords мертвий, але оптимізація під ключові слова жива.

Але я хочу використовувати тег keywords!!!

Але не думайте, що відразу станете суперкрутим. Насправді, якщо ви хочете поліпшити свою позицію по ключових словах, де є хоч якась конкуренція, атрибут keywords вам не допоможе. Для цього треба писати цікавий, продуманий контент на добре оптимізованої платформі, нарощувати посилальну масу і підвищувати рівень своєї аудиторії. Ось що впливає на позиції в пошуковій видачі — і ключові слова у keywords тут зовсім не при чому.

Переклад статті «Мeta keywords: why we don’t use them» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.